Sport

PUCHAR SIELANKI 2012

PUCHAR SIELANKI
Nagrody rozdane…

DSC_0831.JPG   Rozgrywane od maja zawody z cyklu Pucharu Sielanki w miniony weekend (29-30.09) zakończyły się zawodami finałowymi. Na przepięknym terenie Farmy Sielanka w Warce przez dwa dni zawodnicy walczyli o wysokie nagrody pieniężne i wartościowe nagrody rzeczowe. Regulamin Pucharu uprawniał do startu w finale zawodników, którzy ukończyli minimum 6 poprzednich eliminacji. Nie wszyscy jednak doczytali ten punkt, przez co rozgrywki te nie były licznie obsadzone. Z pewnością zmieni się to w przyszłym roku i finały będą niezwykle emocjonujące.
   W pierwszym dniu zawodów na parkurze zanotowano 157 przejazdów w 6 konkursach. Jako pierwsi rywalizowali najmłodsi zawodnicy na kucach i małych koniach. Na wysokości przeszkód 80 cm zwyciężyła Oliwia Gadecka z KJ Skarb Kozienice na klaczy Selekcja. Drugi konkurs klasy LL wygrała Agnieszka Paszkowska z SJ Szarża Popówek na wałachu Andros GB. Do dekoracji wyjechali wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli parkur bez punktów karnych. Następnie rozpoczęły się zmagania o punkty pucharowe. W klasie L tryumfowała Anna Seroka z KJ Aldragho Piaseczno na zwinnym wałachu Manchester 0012. Ta sama para w kolejnym konkursie zajęła miejsce 3. Wygrała niezrzeszona Katarzyna Trojańczyk na Kamelocie, która nie dała szans rywalom również w klasie N. W najważniejszym konkursie dnia wystartowały 3 pary. Pierwsze miejsce zajął reprezentant JKS Sokóle Tomasz Mielcarek na ogierze o świetnej technice skoku Aberdeen M. Na tym zakończyły się sobotnie zmagania koni i jeźdźców.
   Na niedzielne konkursy zapisano 88 przejazdów. W najniższej klasie (80 cm) z trafieniem w normę czasu bezkonkurencyjna okazała się Łucja Majka z KJ Strzała Krubiczew na koniu Delight W, której do idealnego czasu zabrakło jedynie 0,19 sek. W kolejnym konkursie udekorowano aż 11 par, które bezbłędnie pokonały parkur. Wśród nich odbyło się losowanie nagród i pucharów za pierwsze trzy miejsca. Pierwszy konkurs finałowy rozegrano w klasie L1 – dwufazowy. Do drugiej fazy dojechało 5 par, a najszybciej i bez zrzutek na mecie była Kamila Pleskacz z KJ Equita Warszawa na hanowerskim wałachu Revander G. Natomiast Puchar Sielanki w klasie L zdobyła reprezentantka TKKF Podkowa Leśna – Weronika Buchcar na koniu Gamor.
foto.jpgRównież dwufazowy był kolejny konkurs w klasie P1. Tym razem pierwszą fazę na czysto pokonało 12 zawodników. Zwycięstwo w konkursie i ostatecznie drugie miejsce w Pucharze Sielanki przypadło Tomaszowi Mielcarkowi na Leptonie. Przed nim uplasowała się tryumfatorka dwóch konkursów poprzedniego dnia, Katarzyna Trojańczyk na Kamelocie. Zwycięzców klasy N1 wyłoniły dwa nawroty. Konkurs wygrała Julia Ostrowska z Polskiego Polo Klubu w Brochowie na Krykiecie. Bardzo dobrze zaprezentował się doświadczony i utytułowany Łukasz Jończyk, który na trzech różnych koniach zajął 3, 6 i 7 miejsce. Natomiast Puchar Sielanki powędrował do Michała Bazyla z JKS Karolina, startującego na koniu Hemis. Ostatni konkurs, również dwunawrotowy, zdominował Jarosław Płatos z KJ Galop Kozienice na koniu Blacky and White, który w pierwszym nawrocie zrobił jeden błąd, a drugi pokonał na czysto i dzięki temu zgarnął Puchar Sielanki i nagrodę w wysokości 6000 zł.
   Atrakcyjne nagrody i bardzo dobre warunki techniczne oraz miła atmosfera przyciągają do Warki zawodników z całej Polski. Oprócz skoków przez przeszkody odbywały się tu zawody w ujeżdżeniu i powożeniu, a niedługo również rywalizować będą WKKWiści. Szczegóły i inne ciekawostki o tym miejscu oraz wywiad z prezesem Stowarzyszenia Equisport, panem Kazimierzem Waga, niedługo będą dostępne w artykule z działu nowoczesny ośrodek. A na Puchar Sielanki zapraszamy już w kwietniu przyszłego roku!