Nowoczesny ośrodek

Farma Sielanka

Farma Sielanka
Prezentacja kolejnego "Nowoczesnego ośrodka"

   Farma Sielanka w Warce jest to obiekt hipiczno-wypoczynkowy, a od niedawna również piłkarski, położony nad rzeką Pilicą, 60 km od Warszawy. Atrakcyjna lokalizacja z dala od zgiełku miasta i blisko natury zachęca do spędzenia tu wolnego czasu. Panują tu również doskonałe warunki dla koni i jeźdźców. 
 
DSC_0135.JPG   Ośrodek dysponuje trzema stajniami. Jedna pełni funkcję stajni sportowej, gdzie stoją konie własności Sielanki. Druga jest pensjonatem dla goszczących tu koni. Trzecia, w stylu angielskim, jest idealna dla koni z chorobami układu oddechowego. W sumie stajnie liczą 65 przestronnych boksów, w każdej jest myjka wewnętrzna i solarium dla koni, siodlarnie o wysokim standardzie oraz zaplecze socjalne. Przy stajniach stoją dwie hale – murowana i namiotowa oraz karuzela dla koni, która bardzo ułatwia pracę. Wydzielone zostały też pastwiska i wybiegi dla koni. 

 

DSC_0397.JPG   Do jazdy i rozgrywania zawodów służy ogrodzony plac o wymiarach 120x60m. Profesjonalne, drenowane podłoże i sztuczne oświetlenie pozwala na rozgrywanie zawodów najwyższej rangi. Oprócz zawodów regionalnych i ogólnopolskich w Sielance odbywały się między innymi Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody (2010), zawody międzynarodowe w skokach CSI, ujeżdżeniu CDI i rajdach długodystansowych CEI oraz Mistrzostwa Świata w powożeniu zaprzęgami parokonnymi (2007). 

goszcz.jpg
 
 
   Na terenie obiektu istnieje Klub Jeździecki Sielanka. W jego barwach startują m.in. Bartosz Goszczyński – członek Kadry Polski w skokach oraz Sebastian Bogacz – zawodnik powożenia. Ośrodek oferuje również trening koni, który prowadzony jest pod okiem znanego zawodnika skoków, Krzysztofa Praska. 
 
 
 
boisko.jpg
 
   Oprócz stajni, na terenie Farmy Sielanka, funkcjonuje 4-gwiazdkowy hotel z restauracją. Wyposażony w nowoczesne sale konferencyjne i strefę SPA stanowił centrum pobytowe reprezentacji Chorwacji podczas Mistrzostw Europy Euro 2012. W tym celu wybudowane zostało boisko piłkarskie, które obecnie służy, jako miejsce treningowe i sparingowe dla polskich drużyn. 
 
 
 
   Cały teren jest dozorowany przez system kamer i alarmów. Działa także Internet WiFi. Potrzeba dbania o środowisko spowodowała zainstalowanie własnej pompy ciepła i oczyszczalni ścieków. Cała ekipa pracowników dba o bogatą zieleń i porządek zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach stajennych.  
 
O ośrodku, planach na przyszłość i osiągnięciach opowiedział portalowi prezes Stowarzyszenia Equisport, pan Kazimierz Waga. Zachęcamy do lektury: "Będziemy kompletnym miejscem dla pasjonatów jeździectwa…"
 
Paulina M. 
 
lot.jpg
Komentarze

Prześlij nam newsa