Lifestyle

Piżama? Ubranie? Strój do nurkowania?

Piżama? Ubranie? Strój do nurkowania?
Regeneracyjny kombinezon kompresyjny!
 
hidez_suit_rgym.jpg   Świat sprzętu jeździeckiego co chwilę zalewa nas nowościami nie tylko dla jeźdźców, ale także koni. Najnowszym wynalazkiem w dziedzinie jeździectwa jest regenerujący kombinezon. Pochodząca z Australii firma Hidez™ jako jedyna na świecie produkuje tego typu kombinezony ze specjalnego, opatentowanego materiału. 
   Uniform zakładany na czas podróży działa uspokajająco i relaksacyjnie. Podczas transportu mięśnie ulegają nadmiernym drganiom, które mogą powodować mikrouszkodzenia włókien. Do krwi dostaje się wtedy zwiększona ilość kinazy kreatyninowej, a to powoduje skurcze mięśni, może doprowadzić nawet do choroby transportowej. Hidez™ zapobiega nadmiernemu drganiu mięśni i wszystkim tego powikłaniom.
   Zakładany po wysiłku przyspiesza regenerację organizmu. Wspomaga przepływ krwi, przez co zwiększa się dotlenienie mięśni i szybciej usuwane są z organizmu produkty przemiany materii, takie jak kwas mlekowy i dwutlenek węgla. Specjalnie wycięty materiał, zszywany później w strategicznych miejscach za pomocą specyficznych szwów przyspiesza odpływ krwi z kończyn w kierunku serca.hidez2.jpg Koń odzyskuje zapasy krwi, jest mniej podatny na kontuzje, utrzymywana jest stała temperatura ciała. Niwelowane jest zmęczenie i ból mięśni. 
   Można zakładać go również przez treningiem, aby zachować energię i utrzymać odpowiednią temperaturę ciała.
   Kombinezon Hidez™ został po raz pierwszy użyty na koniu Vettori australijskiego zawodnika WKKW Stuarta Tinneya na WEG 2011 w Kentucky. Złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Sydney korzysta i bardzo chwali te uniformy. W 2012 roku furorę zrobił koń Haylist, okrzyknięty najszybszym koniem na świecie, który spektakularnie zwyciężył gonitwę Flemington Melbourne i zainteresował świat technologią Hidez™.  Europejska premiera miała miejsce na Igrzyskach w Londynie, w czasie których zdobył uznanie wielu zawodników. 
   Kombinezony dostępne są w różnych rozmiarach w 3 kolorach: czerwonym, czarnym i niebieskim. Możliwe jest również naniesienie logo sponsora, stajni lub zawodnika.
   Zakładanie takiego uniformu trwa zaledwie kilka minut, a zdjęcie go jedyne 30 sekund. Tak szybką obsługę umożliwia 5 zamków błyskawicznych. 
   W Polsce jeszcze nie jest zbyt popularny, jednak kampania reklamowa już do nas trafiła. Na fanpage’u firmy Hidez™ jest dostępny film z wrześniowej promocji w Krakowie. 
   Na stronie producenta widnieje cena 599 dolarów australijskich, więc około 2000 zł. Być może już niedługo i polskie konie będą podróżować w kombinezonach kompresyjnych Hidez™.
Paulina M.
Dystrybutor na terenie Polski:
PSI Equestrian Consulting
Paweł Sawicki
02-776 Warszawa
psawicki@equestrian-consulting.com
Komentarze

Prześlij nam newsa