Lifestyle

Niemcy – Światowe Targi Jeździeckie EQUITANA

Światowe Targi Jeździeckie EQUITANA 2013
Targi, pokazy, wykłady…
 
DSC_0784_kopia.jpg   Co dwa lata na terenach targowych w niemieckim Essen odbywa się jedna z największych imprez jeździeckich na świecie. Equitana, bo o niej mowa, po raz pierwszy została zorganizowana w 1972 roku. Od tego czasu wydarzenie to nabrało prestiżu i zyskało ogromną popularność, o czym świadczy rosnąca liczba wystawców oraz odwiedzających. Podobne targi odbywają się również w USA oraz w Australii. 
   W tym roku na 16 halach o łącznej powierzchni około 100 000 mkw zaprezentowało się 860 wystawców z branży jeździeckiej. Pomieszczenia były podzielone tematycznie: od budowy i wyposażenia stajni, poprzez transport i żywienie koni do odzieży oraz sprzętu jeździeckiego. Największe zainteresowanie w ekipie ZABOOKUJ.eu wzbudziły wodne bieżnie dla koni, stoisko weterynaryjne przedstawiające budowę układu pokarmowego i kośćca konia oraz symulator jazdy konnej zarówno dla ujeżdżeniowców, jak i skoczków. W tłumie wypatrzyliśmy również model konia, który był wykorzystywany podczas kręcenia filmu „War Horse”. Coś dla siebie znaleźli także pasjonaci egzotycznych rajdów konnych, którzy mogli wybrać trasy na przykład w Omanie albo na Dominikanie. Polskim akcentem były firmy oferujące sprzęt jeździecki oraz koniarz-artysta, pan Bogusław Lustyk, który naszkicował konia specjalnie dla naszego portalu. 
DSC_0478_kopia.jpg   Po zwiedzaniu części targowej chętnie przysiadało się na głównej trybunie, gdzie w ciągu dnia odbywały się liczne pokazy. Prezentacje wszechstronności ras koni i dyscyplin jeździeckich, krótkie sesje treningowe, pokazy naturalnych metod szkoleniowych czy zawody reiningowe skutecznie zajmowały czas i były okazją do przyjemnego odpoczynku. 
   Gwoździem programu były wieczorne pokazy. Gwiazdą jednego z nich był twórca szkoły natural horsemanship, Pat Parelli. Show opierało się na przedstawieniu efektów pracy jego metodami. Studenci Pata pokazywali, jak ich konie wchodzą na rampę, skaczą przez beczki i kopią duża piłkę. Zaprezentowali się także jeźdźcy niepełnosprawni oraz zawodniczka ujeżdżenia, która te same figury klasy Grand Prix wykonywała najpierw z wędzidłem, a potem bez. 
   Niekwestionowanym numerem jeden Equitany był pokaz Hop Top. Ponad dwugodzinne przedstawienie łączące jazdę konną, teatr, akrobatykę i natural na długo zostanie w pamięci widzów. Ciężko wymienić wszystkie atrakcje tego wieczora. Ekipie portalu ZABOOKUJ.eu najbardziej podobały się występy Pignona i Lorenzo, pokaz z ogniem, kadryl zaprzęgów fiordów oraz wesołe kuce skaczące przez przeszkody z liny. To wszystko wraz z grą świateł i muzyką dawały niesamowite wrażenie.     
   Każdy miłośnik koni, hodowca czy sportowiec znajdzie na Equitanie coś intersującego, a przez 9 dni całej imprezy na pewno zdąży odwiedzić każde stoisko i obejrzeć wszystkie pokazy. Szkoda, że na kolejną trzeba czekać aż 2 lata…
Paulina M.
  DSC_0343_kopia.jpg   _DSC0043_kopia.jpg
 
Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.
 
Komentarze

Prześlij nam newsa