Lifestyle

Automatycznie zwijana lonża

lonza.jpg Automatycznie zwijana lonża RIDERS Longe, to nowy i innowacyjny produkt, całkowicie nowa koncepcja mająca liczne korzyści, dostępna już na rynku. Koniec z plątaniem się lonży, przypalaniem dłoni i niebezpieczeństwem owinięcia.
Dzięki temu rozwiązaniu jeździec nie musi nieustannie dostosowywać długości lonży, ale może skoncentrować się na koniu.
Brak urazów ręki, przypaleń, pęcherzy, gdyż nie ma bezpośredniego kontaktu z lonżą.
Wyeliminowane jest także ryzyko owinięcia dłoni lonżą, zaplątania się w lonżę zarówno konia jak i lonżującego.

IMG_0056.jpgStoper do blokowania lonży pozwala dostosować jej długość i w razie niekontrolowanego szrpnięcia przez konia nie powoduje wyślizgnięcia się lonży z ręki. Mocna, ergonomiczna rączka pozwala stabilnie trzymać lonżę.
Dodatkową funkcją ułatwiającą lonżowanie jest uchwyt do przymocowania bata. Dzięki temu zastosowaniu można lonżować konia trzymając zarówno i lonżę i bat w jednej dłoni. Tak, wiec drugą rękę ma się wolną i z łatwością można sięgnąć do kieszeni np. po smakołyk, czy telefon.

IMG_0050.jpgKolejnym ułatwieniem jest pasek umożliwiający zamocowanie lonży na nadgarstku. Jeździec ma wtedy obie ręce wolne, może podpiąć popręg, wyregulować długość wypinaczy, itp. Pasek ma wbudowany mechanizm bezpieczeństwa, który zwalnia uchwyt w przypadku nagłego, silnego szarpnięcia przez konia, dzięki temu nie ma ryzyka, że koń nas pociągnie.

www.riders-longe.de

AS

Komentarze

Prześlij nam newsa