Nowoczesny ośrodek

Innowacyjność na Equitanie 2013

Siedem laureatów nagrody Equitana Innowacje 2013
 
108 nominacji, 77 wystawców uczestniczących, sześć kategorii. Uroczysta ceremonia wręczenia nagrody odbyła się na głównej arenie w hali 6 wśród 2.500 widzów.
 
Firma Rampelmann & Spliethoff zwycięzca kotegorii "Technologia, budowa stajni, hal i aren jeździeckich" zaprezentował wielozadaniową równiarkę do podłoży "Platz-Max Multi". Produkt ten posiada system hydraulicznej zmiany między platformą a wałkiem Farmflex. Równiarka polecana i bardzo przydatna w ośrodkach posiadajcych, place i hale do jazdy  o różnych podłożach. Oszczędza czas na zawodach jeździeckich gdyź nie traci sie czasu na zmianę równiarki przejeżdżając z parkuru konkursowego na np. rozprężalnię, gdzie podłoże jest już inne.
 
 
Zwycięzcą w kategorii "Technologii i wyposażenia stajni, pastwisk i urządzeń rolniczych" została firma Hau Stallsysteme z "Max Corn z kontrolą obecności". Dzięki świetlnemu czujnikowi, automatyczny podajnik rozpoznaje czy koń zjadł swoją dzienną porcję i automatycznie zatrzymuje kanał dozujący jeśli koń nie pobrał paszy, np. bo był w tym czasie na jeździe lub wybiegu. Jest to prosty sposób na uniknięcie tego aby koń nie znalezł pełnego złobu po powrocie. Automatyczny podajnik dozuje kilka małych porcji w ciągu dnia.
 
 
 
 
W kategorii "Zdrowie i Opieka" zwycięstwo odniosła firma  ihr-und Vertrieb Medizingeräte prezentująca  "Inhalator Flexineb". Bardzo elastyczny i łatwy do akceptacji przez konie, przenośny inhalator. Można podawać w nim szeroką gamę leków. Jest bezprzewodowy i bezpieczniejszy w porównaniu do tradycyjnych inhalatorów. Dzięki przenośnemu zastosowaniu, może być stosowany wszędzie.
 
 
 
W kategorii "Odżywianie"wygrał "AlpenGrün Mash" firmy Agrobs. Jury nagrodziło produkt, nie tylko za innowacyjny typ paszy, ale także za pozytywne podejście firmy do potrzeb klienta. "AlpenGrün Mash" nie zawiera żadnych minerałów ani ziaren, opiera się na surowym błonniku, nie zawiera koncentratu skrobiowego. Mesz ten jest odpowiedzią firmy Agrobs na wysoki popyt ze strony zawodników na proste pasze i dodatki paszowe.
 
Nagrodę w kategorii "Pojazdy" otrzymał "System Driver Assistance VLS" firmy Weidemann. Produkt zwiększa bezpieczeństwo i stabilność pojazdów, szczególnie przy dużych obciążeniach, co powoduje optymalizację bezpieczeństwa przemysłowego. System wspomagający kierowcę zapobiega wypadkom podczas transportu ciężkich ładunków z punktu A do B.
 
Firma Waldhausen została zwycięzcą w kategorii "Moda w jeździectwie i przy pracy – bezpieczne produkty " za "Special Davis Liny Tie". Innowacyjny produkt poprawiający bezpieczeństwo w stajni i ośrodkach jeździeckch.  Jest to specjalny, bezpieczny karabińczyk, który można poluzować szybko i łatwo. Rezcz ta znacząco poprawia bezpieczeństwo przy obsłudze koni.
 
 
Po raz kolejny jury przyznało nagrodę specjalną jury w tym roku. Nagroda trafia do produktu z pojęciem bardzo obiecujące. W 2013 HIT udało się przekonać jury z "automatycznego podajnika indywidualnej z rozpoznawaniem twarzy." W tym produkcie, HIT używa parametrów biometrycznych do identyfikacji poszczególnych konie automatycznego podajnika, czyniąc kontrowersyjnego użycia mikroprocesorów zbędne. Ponieważ produkt, który jest jeszcze w fazie projektu, używa bardzo pozytywne podejście jury uznała za godne nagrody specjalne i nazwał ją "Najlepszy Produkt w Budownictwie" w Equitana 2013.
 
 

W 2013 roku przy współpracy Equitany i magazynu PFERDEBETRIEB przyznano nagrody Innovation Award po raz czwarty. Nagroda ma na celu wyróznienie nowych, twórczych i przydatnych produktów, które ułatwiającodziennapracę, jeźdźców i hodowców. Nominacji i wyboru laureatów dokonało jury złożone z przedstawicieli praktycznych, naukowych i dziedzinie mediów. Członkowie jury byli dr Dirk Winter (Hochschule Nürtingen-Geislingen), Georg Fink (Fink Planung), Uwe Karow (doradztwo dla stajnia), dr Christa Finkler-Schade (Schade & Partner – Doradztwo specjalistyczne dla jeździeckich przedsiębiorstw) , Christian Schacht (lekarz weterynarii), Karolin Leszinski (redaktor, Reiter Revue / Landwirtschaftsverlag), Christine Felsinger (redaktor naczelny, Cavallo) i Ilja van de Kasteele (redaktor naczelny, Mein Pferd).

Komentarze

Prześlij nam newsa