Sport

Strzegom Horse Trials 2013

Strzegom Horse Trials 2013

Strzegom Horse Trials w strugach deszczu

Zwycięstwem Sary Algotsson-Ostholt w konkursie CI long 3* zakończyły się zawody Strzegom Horse Trials. Ze względu na fatalne warunki pogodowe konkurs Pucharu Narodów nie został ukończony.

Sara_Algotsson_2013.jpg

W sumie rozegrano trzy z zaplanowanych pięciu międzynarodowych konkursów, w tym CI long 3*. Jest to jeden z najtrudniejszych konkursów rozgrywanych na hipodromie w Morawie, daje kwalifikacje do startu w mistrzostwach Europy, mistrzostwach świata i igrzyskach olimpijskich. Najlepszy wynik w tym konkursie zdobyła reprezentantka Szwecji Sara Algotsson-Ostholt, aktualna wicemistrzyni olimpijska. Zawodniczka dosiadająca 9-letnię klacz Reality 39 po bezbłędnie przejechanym parkurze awansowała z drugiego miejsca i z ostatecznym wynikiem 55, 40 punktów karnych wygrała konkurencję.

Drugie miejsce i wynik 61,20 punktów karnych należy do Niklasa Lindbäcka ze Szwecji. Zawodnik na klaczy Cendrillon prowadził po crossie, po błędach na parkurze spadł na drugą pozycję.

Ostatnie miejsce na podium wywalczył kolejny reprezentant Szwecji Johan Lundin startujący na wałachu Johnny Cash. Zawodnik uzyskał najlepszy wynik na crossie, jednak słabsze noty z ujeżdżenia
i zrzutka na parkurze uplasowały go ostatecznie na 3. pozycji.

Jedyny startujący w tym konkursie zawodnik z Polski – Paweł Warszawski w barwach klubu LKJ „Gabon” Walewice, zdecydował się zrezygnować z ukończenia próby terenowej po wyłamaniu dosiadanej przez niego klaczy Hatteria na przeszkodzie numer 10.

W konkursie CI long 3*. wystartowało 35 zawodników, ukończyło 19.

W piątek rozstrzygnięto dwa międzynarodowe konkursy. Rywalizacja w konkursie CI short 1*, w którym startują jeźdźcy na młodych koniach zakończyła się zwycięstwem Franziski Roth. Reprezentantka Niemiec dosiadająca 10-letniego wałacha Emiljo prowadzenie objęła już w konkursie ujeżdżenia. Bezbłędne przejazdy na parkurze i podczas próby terenowej pozwoliły jej na utrzymanie pozycji liderki i z wynikiem 37,20 pkt. karnych zapewniły zwycięstwo.

Drugie miejsce i 42,70 punktów karnych uzyskał Szwajcar Felix Vogg na koniu Glenn Grant 5. Trzecią lokatę objęła Włoszka Alice Bertoli na klaczy Helly Hop z ostatecznych wynikiem 45 pkt. karnych.  Polski zawodnik Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno) startujący na klaczy Pasja znalazł się tuż za podium. Po dobrych notach otrzymanych za przejazd parkuru awansował z 12. na 4. pozycję z wynikiem 45,90 pkt. karnych.

W drugim rozstrzygniętym w piątek konkursie CIC short 2* zwyciężyła Finka Sanna Siltakorpi dosiadająca 8-letniego wałacha Bofey Bridge. Drugą lokatę objął Dirk Schrade, aktualny złoty medalista olimpijski w rywalizacji drużynowej. Dosiadając 7-letniego wałacha Cisko A  uzyskał wynik 47,30 punktów karnych. Ostatnie miejsce na podium zajął również reprezentant Niemiec Andreas Ostholt na swoim doświadczonym 19-letnim koniu Castell 4.

Najlepszą lokatę wśród polskich zawodników wywalczył Aleksander Kadłubowski na ogierze Devin du Maury. Para uzyskała wynik 57,00 punktów karnych i 12. pozycję w rankingu.

—————————————————————————————————————–

Puchar Narodów w wkkw przerwany
 
Ze względu na złe warunki atmosferyczne jeden z konkursów rozgrywanych w ramach Strzegom Horse Trials,  Puchar Narodów we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego został przerwany i nie będzie już kontynuowany.

——————————————————————————————————————-

Zwycięzcy dwóch konkursów wyłonieni

Podczas zawodów Strzegom Horse Trials rozgrywanych jest pięć konkursów międzynarodowych we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego, w tym Puchar Narodów. W piątek rozstrzygnięto dwa z nich.

Zwycięstwem Franziski Roth zakończyła się rywalizacja w konkursie CI short 1*, w którym startują jeźdźcy na młodych koniach. Reprezentantka Niemiec dosiadająca 10-letniego wałacha Emiljo prowadzenie objęła już w konkursie ujeżdżenia. Bezbłędne przejazdy na parkurze i podczas próby terenowej pozwoliły jej na utrzymanie pozycji liderki i z wynikiem 37,20 pkt. karnych zapewniły zwycięstwo.

Drugie miejsce i 42,70 punktów karnych uzyskał Szwajcar Felix Vogg na koniu Glenn Grant 5. Dobre noty z ujeżdżenia i bezbłędnie przejechany cross pozwoliły mu na utrzymanie drugiej pozycji, pomimo jednej zrzutki podczas próby skoków przez przeszkody.

Trzecią lokatę objęła Włoszka Alice Bertoli na klaczy Helly Hop z ostatecznych wynikiem 45 pkt. karnych.

Polski zawodnik Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno) startujący na klaczy Pasja znalazł się tuż za podium. Po dobrych notach otrzymanych za przejazd parkuru awansował z 12. na 4. pozycję z wynikiem 45,90 pkt. karnych.

W drugim rozstrzygniętym w piątek konkursie CIC short 2* zwyciężyła Finka Sanna Siltakorpi dosiadająca 8-letniego wałacha Bofey Bridge.  Po wysokich notach uzyskanych na czworoboku nawet rzutka podczas parkuru i nieznaczne przekroczenie normy czasu na crossie nie zagroziło jej pozycji i z wynikiem 46,70 wygrała konkurs .

Drugą lokatę objął Dirk Schrade, aktualny złoty medalista olimpijski w rywalizacji drużynowej. Dosiadając 7-letniego wałacha Cisko A  uzyskał wynik 47,30 punktów karnych.

Ostatnie miejsce na podium zajął również reprezentant Niemiec Andreas Ostholt na swoim doświadczonym 19-letnim koniu Castell 4.

Najlepszą lokatę wśród polskich zawodników wywalczył Aleksander Kadłubowski na ogierze Devin du Maury. Para uzyskała wynik 57,00 punktów karnych i 12. pozycję w rankingu.

—————————————————————————————————————–

Niemcy najlepsi po ujeżdżeniu w Pucharze Narodów
 
Na hipodromie w Morawie koło Strzegomia rozegrano próbę ujeżdżenia w konkursie CIO short 3*NC – zaliczanego do cyklu Pucharu Narodów we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Na prowadzeniu reprezentacja Niemiec.
 
Ekipę z Niemiec tworzą: Dirk Schrade na koniu Hop and Skip, Franziska Roth na Dictus J, Elmar Lesch na Lanzelocie 113 oraz Andreas Dibowski  na FRH Butts Avedon. Drudzy są Holendrzy, a trzeci Polacy.
 
W klasyfikacji indywidualnej prowadzi Niklas Lindbäck ze Szwecji na Mister Pooh (40, 50 pkt. karnych). Kolejne miejsca zajmują Niemcy: Dirk Schrade  (42,90) na Edino oraz Elmar Lesch (44,10) na Lanzelocie 113. Wśród polskich zawodników najlepszy wynik uzyskał Paweł Warszawski (51.00) na Gondolierze.
 
W konkursie rywalizują zawodnicy z siedmiu krajów oraz cztery teamy narodowe.
 
Klasyfikacja po próbie ujeżdżenia.
 
Niemcy – 137,70 pkt. karnych
Elmar LESCH  na koniu Lanzelot – 44,10.
Dirk SCHRADE na koniu Hop and Skip – 45,90
Franziska ROTH  na koniu Dictus J – 47,70
Andreas DIBOWSKI na koniu  FRH Butts Avedon – 51,60
 
Holandia – 152,10 pkt. karnych
Tim LIPS na koniu Concrex Oncarlos 47,40
Jan VAN BEEK na koniu Rinus – 51,60
Elaine PEN na koniu Vira – 53,10
Althea BLEEKMAN na koniu Ziomf – 60,30
 
Polska – 159 pkt. karnych
Paweł WARSZAWSKI na Gondolierze – 51,00
Łukasz KAŹMIERCZAK na Ostlerze – 51,60
Katarzyna STAPOR na Aspanie – 56,40
Marta DZIAK-GIERLICZ na koniu Vacat JP – 60,00

———————————————————————————————————————-
Zawody Strzegom Horse Trials wystartowały
 
Rozegrano pierwsze konkursy w ramach zawodów Strzegom Horse Trials 2013 we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.
 
Niemka prowadzi w CI-short 1*
W konkursie CI- short 1* po ujeżdżeniu prowadzi reprezentantka Niemiec Franziska Roth.
Klasyfikacja po próbie ujeżdżenia.
1. Franziska ROTH (GER) na koniu Emiljo – 37,20 pkt. karne
2. Felix VOGG (SUI) na koniu Glenn Grant 5 – 38,70 pkt. karne
3. Madeleine BRUGMAN (NED) na koniu Magical Mrs Mistoffelees – 42,80 pkt. karne

5. Artur SPOŁOWICZ (POL) na koniu Baryt – 44,40 pkt. karne
 
Sara Algotsson-Ostholt liderką w CI- long 3*
W konkursie CI- long 3* po ujeżdżeniu prowadzi Sara Algotsson-Ostholt ze Szwecji.
Klasyfikacja po próbie ujeżdżenia.
1. Sara ALGOTSSON-OSTHOLT (SWE) na koniu Reality 39 – 43,80 pkt. karne
2. Julien DESPONTIN (BEL) na koniu Waldano 36 – 44,00 pkt. karne
3. Andreas OSTHOLT (GER) na koniu Pennsylvania 28 – 46,20 pkt. karne

11. Paweł WARSZAWSKI (POL) na koniu Hatteria – 50,80 pkt. karne
      
Rozegrano próbę ujeżdżenia w konkursie CI short 2*.
Najlepszy wynik uzyskała reprezentantka Finlandii Sanna Siltakorpi na koniu Bofey Bridge.
Klasyfikacja po próbie ujeżdżenia.
1. Sanna SILTAKORPI (FIN) na koniu Bofey Bridge – 41,90 pkt. karnych                                 
2. Kai RÜDER (GER) na koniu Leprince des Bois – 42,50 pkt. karnych                                                      
3. Andreas OSTHOLT (GER) na koniu Grand Amour 7 – 43,10 pkt. karnych

14. Marta DZIAK-GIERLICZ (POL) na koniu Rabat – 51,10 pkt. karnych
 

Przetasowania w konkursie CI short 1*
Po próbie skoków w konkursie CI short 1* Franziska Roth obroniła pozycję liderki. Paweł Spisak awansował z pozycji 12 na 4.
Klasyfikacja po próbie skoków.
1. Franziska ROTH (GER) na koniu Emiljo – 37,20 pkt. karnych
2. Felix VOGG (SUI) na koniu Glenn Grant – 42,70 pkt. karnych
3. Alice BERTOLI (ITA) na koniu Helly Hop Alice – 45,00 pkt. karnych

4. Paweł SPISAK (POL) Pasja – 45,90 pkt. karnych

ł.jpg


Największe w Polsce i jedne z najważniejszych w Europie zawody jeździeckie we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego – Strzegom Horse Trials – już za miesiąc. Na przełomie maja i czerwca, do Morawy koło Strzegomia już po raz jedenasty zawitają największe gwiazdy światowego wkkw.

Podczas czterech dni sportowej rywalizacji rozegranych zostanie pięć konkursów międzynarodowych CI-short1*, CI-short2*, CI-long2*, CI-long3* oraz najbardziej prestiżowy w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej – CIO-short3* – Puchar Narodów, w którym rywalizują teamy narodowe.

Największych emocji tradycyjnie dostarczy próba terenowa – cross, która co roku stawia przed zawodnikami nowe wyzwania. Zmieni się układ przeszkód oraz linie ich pokonywania, a na trasie staną przeszkody pomalowane przez młodych artystów z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Na trasie staną 24 przeszkody, niektóre z nich będą dwu, a nawet trzy członowe, dlatego koń będzie musiał łącznie oddać 33 skoki. Tradycyjnie najbardziej widowiskowe przejazdy skupią się wokół kompleksu wodnego. Z tego miejsca z bliskiej odległości będzie możliwość obejrzenia aż 13 skoków przez przeszkody.

Próba terenowa podczas strzegomskich zawodów w ocenie zawodników należy do wymagających i wymaga od nich samych i koni koncentracji, pełnego zaangażowania i utrzymania dobrego rytmu.

Przeczytaj relację z poprzednich zawodów: Strzegom 2010Strzegom 2012Podsumowanie 2012


Więcej informacji na www.StrzegomHorseTrials.pl

Biuro Prasowe Strzegom Horse Trials
Tel/Fax +48 74 855 40 42
e-mail: press@strzegomhorsetrials.pl

STH_-logo2ab.jpg

Komentarze

Prześlij nam newsa