Sport

Kortowo końmi stoi!

Kortowo końmi stoi!
Memoriał docenta Wadowskiego w Olsztynie
 
DSC_0239.JPG   Otwarty sezon jeździecki w pełni. W pierwszy weekend czerwca zawody w skokach przez przeszkody odbywały się w wielu miejscach w Polsce, m.in. w stadninie Nad Wigrami w Mikołajewie, w Farmie Sielanka w Warce czy w KJ Agro-Handel w Olszy. Gospodarzem zawodów regionalnych był również Ośrodek Jeździecki Kortowo w Olsztynie. Były to zawody rozgrywane co roku o Memoriał docenta Stanisława Wadowskiego, który z powodzeniem rozwijał uniwersytecki ośrodek. O nagrodę specjalną walczyły również konie trakeńskie. Związek Trakeński w Polsce oraz dwie wiodące w Polsce stadniny koni trakeńskich ufundowali nagrody finansowe i statuetki dla trzech najlepszych koni w klasie N. 
   Przez dwa dni startowało około 70 koni z klubów Warmii i Mazur oraz Pomorza. W najważniejszym konkursie zawodów – memoriałowym walka była bardzo zacięta. O zwycięzcy decydowała rozgrywka. Każdy kolejny zawodnik okazywał się szybszy. Parkur ustawiany przez doktora Janusza Wejera pozwalał na skróty i szybką, zwinną jazdę, co zawodnicy wykorzystywali do maksimum. Po DSC_0126.JPGprzejeździe przedostatniej zawodniczki, Natalii Palmowskiej na szybkiej klaczy Shakira L rozległy się gromkie brawa i wszyscy byli przekonani, że to właśnie ona zwyciężyła. To jednak nie był koniec. Jako ostatni na parkur wjechał Bogdan Wróblewski z LKS Nadwiślanin Kwidzyn na Pilkallen Havbek. Doświadczenie zawodnika oraz klasa konia wzięły górę i para ta sięgnęła po najwyższe laury. Radość była tym bardziej wielka, ponieważ para ta zwyciężyła również poprzedniego dnia w klasie N, co w związku z niedzielna wygraną zapewniło jej nagrodę dla najlepszego konia trakeńskiego. 
   W przerwach między konkursami publiczność na pewno się nie nudziła. W niedzielę organizatorzy zapewnili rozrywkę. Był pokaz jazdy w damskim siodle, efekty szkolenia koni metodami naturalnymi i pokaz powożenia, którego mogli spróbować również widzowie, a początkujący adepci sztuki jazdy konnej skorzystali z przejażdżek.
   Organizatorzy mogą być zadowoleni, bo udało im się stworzyć atrakcyjną imprezę zarówno dla zawodników, jak i widzów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zawody w Kortowie, a to być może wcale nie za rok…

Wyniki_zawodów
Paulina M.
 

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu www.zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć możliwy jest już przez płatność elektroniczną DotPay
– zobacz wszystkie zdjęcia z tego wydarzeniawybierz i skonsultuj się z nami  << kontakt >>
– otrzymasz link do dokonania transakcji on-line

<<Zobacz zdjęcia z pozostałych imprez>>

Komentarze

Prześlij nam newsa