Sport

Zakończenie sezonu wyścigowego w Sopocie

Zakończenie sezonu wyścigowego w Sopocie

DSC_0716_kopia.jpgW miniony weekend tj. 20-21 lipca 2013 na sopockim torze wyścigowym odbyły się ostatnie w tym sezonie gonitwy. Poza gonitwami płaskimi i wyścigami kłusaków w sulkach, mogliśmy zobaczyć też gonitwę płotową, tzw. stiplową. Po raz pierwszy od wielu lat w Sopocie, konie ścigały się i skakały przez przeszkody. Przeszkody stiplowe mają część stałą, przeważnie drewnianą konstrukcję o wysokości 1 metra i część miękką 0,4m (żywopłot, gałęzie), po której koń czesze. Skoki są długie i płaskie. I całe szczęście, że takie są gdyż, nie wyobrażam sobie dżokeja stojącego w tych krótkich strzemionach, na koniu który pokonywałby przeszkodę poprawnie baskilując czy poprawiając zadem. Moim zdaniem skok nie do wysiedzenia tzn. w przypadku dżokei nie do wystania 😛  Emocje tym większe, gdyż jakikolwiek błąd konia, zawahanie, potknięcie, zahaczenie nogą o przeszkodę mogło się skończyć upadkiem dżokeja. Na szczęście gonitwa płotowa przebiegła bez wypadków, a zwycięzcą został kasztanowaty wałach Ivo, a dosiadał go uczeń na dżokeja Andrii Chopyk.
Pozostałe również odbyły się bez większych trudności. Najwięcej problemów dostarczało ekipie hipodromu wprowadzanie koni do maszyny startowej. Nie wszystkie bowiem konie chętnie wchodzą do takiej metalowej „klatki” i czasem umieszczenie tam wszystkich koni wymagało czasu.

_DSC0598_kopia.jpgDodatkową atrakcją podczas sezonu wyścigowego 2013 na sopockim torze były pokazowe wyścigi chartów.
Zobaczyliśmy wyścigi m.in. chartów rosyjskich, polskich, angielskich. Psy puszczane są z ręki, mają specjalne kagańce i gonią za zabawką lub szmatką „uciekającą” po ziemi.

Szkoda ze w Sopocie sezon wyścigowy jest taki krótki. Mamy jednak nadzieję, że niedługo się to zmieni. Tym czasem zapraszamy na kolejne gonitwy na tor do Warszawy lub Wrocławia i informujemy, że zakłady na te gonitwy przyjmowane są także w kasach na sopockim hipodromie.

Wyniki gonitw 20-21.07.2013

A.S  

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu www.zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć możliwy jest już przez płatność elektroniczną DotPay
– zobacz wszystkie zdjęcia z tego wydarzeniawybierz i skonsultuj się z nami  << kontakt >>
– otrzymasz link do dokonania transakcji on-line

<<Zobacz zdjęcia z pozostałych imprez>>

Komentarze

Prześlij nam newsa