Nowoczesny ośrodek

Pasy do załadunku konia

Pasy do załadunku konia

pasy.jpgZ pewnością wielu z nas doświadczyło wprowadzania konia do przyczepy lub przynajmniej pomagało przy załadunku.
Jak wiadomo, nie wszystkie konie chętnie wchodzą do przyczepy czy koniowozu. Niektóre bez wahania podążą za nami do treilera, inne chwilę muszą się zastanowić, są też takie, które bardzo stawiają opór i trzeba podać środek uspokajający itp.
Metod na zachęcenie lub niestety zmuszenie konia do wejścia jest wiele. Począwszy od zwykłego cmoknięcia, klepnięcia, ograniczania lonżą, przesuwania po kolei każdej nogi na rampie, wpychania, po używanie bata, miotły, zakrywanie oczy, czy też o zgrozo, wciągania za język, bo taki incydent miał też miejsce. Niestety skończył się wyrwaniem koniowi języka, traumą zwierzęcia i wielką aferą.
W takich czy innych przypadkach, zawsze jest nam potrzebna pomoc minimum jednej osoby.
Czasami niestety, musimy sami załadować konia do przyczepy i jeżeli koń nie wyrazi chęci na wejście, pojawia się problem. Zdarzają się także przypadki, że konie z reguły chętnie wchodzące, nagle zaczynają się zastanawiać. Cóż możemy zrobić w takim przypadku, gdy nie ma nikogo, kto chociaż by cmoknął i pogonił od tyłu?
Dobrym, pomocnym rozwiązaniem są pasy do załadunku konia. Ta nowość na rynku jest bardzo praktyczna i przydatna nie tylko przy transporcie, ale także w stajni. Wykonane z mocnej taśmy zapewniają ograniczenie ruchu konia. Dzięki dodatkowemu paskowi, biegnącemu w poprzek grzbietu, pasy nie zsuwają się, co eliminuje ryzyko zaplątania się lub wyjścia konia z pasów. Pętle na zakończeniach dodatkowo ułatwiają trzymanie i zapobiegają wyślizgnięciu się pasów z ręki. Pomagają zarówno przy wprowadzaniu konia do przyczepy, jak i wyprowadzaniu. Koń czując opór na zadzie nie będzie gwałtownie wychodził, czy wręcz wyskakiwał z przyczepy. Uchroni to zwierzę przed zbędnymi urazami.
Sposobów na ich wykorzystanie możemy znaleźć wiele. Pasy są długie, więc mogą nam posłużyć jako dodatkowa lonża, Wykorzystać je też można w drugą stronę tzn. nie do „wciągania” konia, ale do ciągnięcia przez konia np. w skiringu 🙂

Sklep Zabookuj www.sklep.zabookuj.eu posiada w swojej ofercie takie pasy.
Zachęcamy do zakupu  < kup pasy do załadunku >

A.S

Komentarze

Prześlij nam newsa