Sport

Skoki na Kaszubach

Skoki na Kaszubach
czyli Zawody Towarzyskie we Wdzydzach
 
   Dzień wolny od pracy warto spędzić z końmi. W czwartek (15.08.2013) zarówno koniarze, jak i laicy w temacie odwiedzili Wdzydze Kiszewskie na Kaszubach. Odbywały się tam Towarzyskie Zawody w Skokach przez Przeszkody, które zorganizował pan Jan Wysocki ze Stajni Paluch w Kościerzynie. Impreza ta ma już swoją historię, bo odbywa się od wielu lat. Kilkukrotnie zamiast parkuru z przeszkodami na placu rozstawione były kegle, a konkurowali ze sobą zawodnicy powożenia. 
   Komisję sędziowską stanowiły osoby dobrze znane z pomorskich imprez: Izabela Borkowska, Leszek Chrystowski oraz pełniący rolę sędziego głównego Stanisław Iskierko. Czuwali oni nad poprawnością przejazdów zawodników w aż 5 konkursach – od tego „pierwszego kroku” do klasy P. Swoje reprezentacje wystawiły m.in. stajnie: Zamkowa z Rzucewa, KońAK z Niestępowa i oczywiście Paluch z Kościerzyny. 
DSC_0245.JPG  DSC_0281.JPG
   Jeśli chodzi o frekwencję, to tym razem zdecydowanie zaskoczyła publiczność. Zawodników nie było zbyt wielu, natomiast wczasowicze i mieszkańcy Wdzydz z przyjemnością oglądali konie nie tylko w konkurencji skoków, ale również w towarzyszących pokazach. Odpowiedzialna za show była grupa Buffalo Bill z Jantara. Udowodnili oni, że jazda konna może być świetną zabawą, sposobem na przezwyciężenie słabości, a przede wszystkim wspaniałym hobby, które niekoniecznie wiąże się z klasycznym jeździectwem. 
   Zawody we Wdzydzach można uznać za udane szczególnie, że po kilku deszczowych dniach dopisała pogoda. Pan Jan zapowiedział również, że w przyszłym roku odbędą się konkursy dla zaprzęgów.  
 
Paulina M.
 
     
Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu www.zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.     
Komentarze

Prześlij nam newsa