Podróże

Włochy – Hipodrom Mediolan i frutti di mare

Włochy – Hipodrom Mediolan i frutti di mare

Dojazd do Hipodromu i Stadionu San Siro Via Ippodromo, 100 20151 Milano Włochy, Metro M1Lotto, autobus 16

7 dni w Mediolanie to nie tylko moda i pięcio gwiazdkowe hotele ale również Hipodrom w San Siro, Stadion piłki nożnej w San Siro, Wenecja i wesoło w Gardaland przy Jeziorze Garda. Przelot z Gdańska do Mediolanu trwa ok 2h, potem wypożyczenie Fiata Panda i realizacja napiętego planu.

Hipodrom w Mediolanie San Siro (Ippodromo del Galoppo) to przykład prawdziwego hazardu gdzie można spotkać w 98% męską część społeczeństwa. Wejście na hipodrom jest płatne i droższe dla mężczyzn, kobiety i dzieci są uprzywilejowane i płacą mniej. Hipodrom czynny jest przez cały rok z wyjątkiem grudnia. Od czerwca do września  odbywają się na nim także wyścigi wieczorne

W 1999 roku pomiedzy Hipodromem a Stadionem San Siro powstał IL CAVALLO, ogromny koń projektu Leonardo da Vinci, którego artysta nie zdołał wykonać. Ten koń z brązu jest darem dla narodu włoskiego od mieszkańców USA. Został stworzony przez Karola C.Dent aby uczcić honor Leonardo da Vinci i włoski Renesans.

Na samym hipodromie można zjeść najwspanialszą pizzę oglądając wyścigi konne na bieżąco na kilku hipodromach we Włoszech.

Dodatkową atrakcją okolicy bo zaledwie 200m dalej jest możliwy do zwiedzenia Stadion San Siro ( Stadion Giuseppe Meazzy) na którym trenują najsłynniejsze drużyny A.C. MIlan oraz Inter Mediolan. Stadion jest jednym z największych stadionów na świecie i może pomieścić ok. 85 tysięcy kibiców.Stadion został zbudowany w 1926 roku Mieści się na : Piazzale Angelo Moratti, 20151 Milano, Włochy. Muzeum jest otwarte pn-pt. 10-17.

Mediolan – zabytkowe centrum. Początek zwiedzania to zawsze Plac del Duomo. Nawet bez przewodnika jest wszędzie blisko. Oczywiście Katedra – trzeci pod względem wielkości kościół na świecie po Bazylice św. Piotra w Rzymie i Katedrze w Sewilli góruje nad rozległym Piazza del Duomo. Tutaj wszystko się zaczyna i kończy.

Sabatini wspaniała restauracja włoska schowana w bocznej uliczce i rozkosz jedzenia spaghetti frutti di mare

oraz pieczone kasztany to po hazardowej atmosferze podczas wyścigów konnych drugie najwspanialsze wspomnienie Mediolanu.

Wenecja – urokliwa, droga i godna polecenia w miesiącu kwietniu. Bazylika św. Marka – wspaniała świątynia, mieszcząca misternie wykonane mozaiki z początku II tysiąclecia. Na placu św.Marka w euforii miejsca można w lodziarni i kafeterii zostawić cały swój zasób finansowy. Do zamówionej szklanki wody kelnerzy doliczają ogromne napiwki za obrus na stole oraz grę muzykantów grających kilka metrów od restauracji.

Gardaland – otwarty w 1975 roku park rozrywki jest jednym z największych we Włoszech (500 000 m2). PalaBlu – największe delfinarium we Włoszech, BlueTornado, wodne szaleństwa, Królestwo fantazji, Dolina Królów, Wyspa Dinozaurów, Magiczna Góra – moc atrakcji dla każdego!! Na miejscu jest dobre zaplecze gastronomiczne, sklepiki… Cudowną atrakcją jest wyprawa wokół Jeziora Garda.

HipodromSanSiro

HipodromTuryn

I.C.

Komentarze

Prześlij nam newsa