Sport

Parkur Otwarty w Owczarni

Parkur Otwarty w Owczarni

DSC_0703_kopia.jpgW ostatni dzień wakacji tj. 31 sierpnia 2013r. Black Horse Team na terenie stajni Owczarnia zorganizowało Parkur Otwarty w skokach przez przeszkody.
Zawody te były doskonałą okazją do treningowych przejazdów. Odbyło się sporo konkursów począwszy od krzyżaczkowego po konkurs klasy C. Dodatkowo konkursy klasy L, P i N podzielono na dwa rodzaje: przeszkody z podmurówkami i bez podmurówek. Był to super pomysł, gdyż można było oswoić konie z różnego rodzaju zabudową przeszkód. Dla tych, którzy pierwszy raz startowali w L, P lub N opcja bez podmurówek była mniej straszna.
Na parkurze mogliśmy oglądać zawodników, którzy dopiero zaczynają swoją karierę sportową oraz takich, którzy mają na swoim koncie sporo zwycięstw. Po krótkiej przerwie wróciła do startów znana nam zawodniczka Justyna Badaszko.
To samo tyczyło się koni. Wśród debiutantów w konkursie L znalazła się m.in. trakeńska klacz Kadencja II pod doświadczoną już zawodniczką Agnieszką Haza. Para ta pokonała parkur bezbłędnie.  
Warto także zwrócić uwagę na dobre przygotowanie i poprawny styl jazdy zawodników ze Stajni Black Horse Team, aż miło było patrzeć na ich przejazdy, a zadowolenie trenerki Aleksandry Furgo mówiło samo za siebie.
Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli parkur na czysto wyjechali do dekoracji. Sędzią głównym zawodów była p. Izabella Iskierko.
Mimo iż, organizatorzy oprócz floo nie przewidzieli nagród rzeczowych, frekwencja na zawodach była zadowalająco duża. Nic dziwnego, opłaty za start nie były wysokie, a różnorodność konkursów zachęcała do wypróbowania swoich sił w wyższych konkursach.
Nawet pogoda okazała się łaskawa i choć czarne chmury krążyły nam nad głowami i straszyły ogromną ulewą, to w ostateczności przez chwilkę pokropiło, tak że skupieni na startach zawodnicy nawet nie zdążyli tego zauważyć.
Gratulujemy ekipie BHT pomysłu, organizacji i atmosfery. Oby więcej takich zawodów!

A.S

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć możliwy jest już przez płatność elektroniczną DotPay
– zobacz wszystkie zdjęcia z tego wydarzeniawybierz i skonsultuj się z nami  << kontakt >>
– otrzymasz link do dokonania transakcji on-line

<<Zobacz zdjęcia z pozostałych imprez>>

Komentarze

Prześlij nam newsa