Sport

Finał Pucharu Sielanki 2013

W dniach 28-29 września  w ośrodku jeździeckim Farma Sielanka w Warce odbyły się Zawody Regionalne w Skokach Przez Przeszkody, będące jednocześnie zawodami finałowymi  II edycji Pucharu Sielanki. W sześciu zawodach kwalifikacyjnych o start w ścisłym finale  ubiegało się 94 koni i zawodników  (juniorów) w klasie L , 275 koni i zawodników w klasie P,  224 koni i zawodników w klasie N  i 94 koni i zawodników w klasie C .Głównym sponsorem Pucharu Sielanki była  firma Ponzio Polska Sp. z o.o.

189a3DSC05578.jpg    115a3DSC04764.jpg

Zwycięzcy podzielili między sobą pulę nagród w wysokości  50.000 zł :

•    w klasie L – 4.000 zł oraz nagrodę ufundowaną przez firmę Mitcar  – model kolekcjonerski samochodu i gadżety Mitsubishi
M-ce    Koń    Zawodnik    Klub    półfinał pkt    finał             pkt    razem        pkt
1    JĘDRUSIA    Katarzyna Piasecka J (1996)    SKJ Trawers Warszawa    0,00    0,00    0,00
2    LAGUNA    Alicja Ciarczyńska J (1997)    Stowarzyszenie WKJ Warszawa    5,13    0,00    5,13
3    MANCHESTER 0012    Anna Seroka JM (1998)    KJ Aldragho Piaseczno    3,13    4,00    7,13
4    KAMIKAZE    Katarzyna Halter J (1995)    SKJ Poczernin    7,50    0,00    7,50
5    DAISY EWITA    Zuzanna Skrok JM (1999)    KKJ Kielce    12,38    0,00    12,38

•    w klasie P – 7.000 zł oraz nagrodę ufundowaną przez firmę Mitcar  voucher – samochód na weekend
M-ce    Koń    Zawodnik    Klub    półfinał pkt    finał             pkt    razem        pkt
1    CZANDRA    Anna Więcek     KJ Aromer Józefin    1,75    0,00    1,75
2    KONSUL    Sebastian Mołga     KJ Sielanka Warka    0,00    4,00    4,00
3    ALHAMBRA    Karolina Chimkowska     SKS Chojnów Baniocha    5,88    0,00    5,88
4    KASANDRA    Gabriela Drózd     Bez Przynależności Klubowej    3,88    11,00    14,88
5    THE NEIGHBOUR    Agata Lach     Bez Przynależności Klubowej    19,75    0,00    19,75

•    w klasie N – 13.500 zł oraz nagrodę ufundowaną przez firmę Mitcar  voucher – samochód na weekend
M-ce    Koń    Zawodnik    Klub    półfinał pkt    finał             pkt    razem        pkt
1    ALSAGANA    Anna Więcek     KJ Aromer Józefin    0,00    0,00    0,00
2    KAMELOT    Katarzyna Trojańczyk     Stow.SKJ Bobrowy Staw Sowia Wola    4,63    4,00    8,63
3    ASER    Herbert Szrajer     KKJ Kielce    18,25    4,00    22,25
4    BATMAN    Mateusz Ruprecht     KJ Sielanka Warka    28,75    0,00    28,75
5    ABERDEEN M    Tomasz Mielcarek     JKS Sokóle    15,88    16,00    31,88

•    w klasie C – 25.500 zł oraz nagrodę ufundowana przez firmę Mitcar  voucher – samochód na weekend
M-ce    Koń    Zawodnik    Klub    półfinał pkt    finał             pkt    razem        pkt
1    COVER GIRL    Iga Wróblewska     Bez Przynależności Klubowej    1,63    12,00    13,63
2    QUALITY V    Mateusz Ruprecht     KJ Sielanka Warka    3,00    12,00    15,00
3    ASESOR    Michał Kubiak     Sobieski Jumping Team Gdańsk    0,00    20,00    20,00

Triumfatorami Zawodów Regionalnych zostali:                                                     
Sobota:
konkurs kl. L: Katarzyna Piasecka SKJ Trawers Warszawa/Jędrusia/, Anna Seroka KJ Aldragho /Manchester 0012/, Anna Seroka KJ Aldragho /Emar/
 konkurs kl.P : Sebastian Mołga KJ Sielanka /Konsul/, Anna Seroka KJ Aldragho /Manchester 0012/, Gabriela Drózd /Kasandra
konkurs kl N: Katarzyna Trojańczyk Stow. SKJ Borowy Staw /Kamelot/, Michał Bazyl JKS Karolina /Hemis/, Anna Więcek KJ Aromer Józefin /Alsagana/
konkurs kl C: Katarzyna Trojańczyk Stow. SKJ Borowy Staw /Kamelot/, Tomasz Patron TKJ Garbówek /Argentino/, Krzysztof Prasek / Zucca/
Anna Więcek KJ Aromer Józefin /Alsagana/,  Grzegorz Kubiak Sobieski Jumping Team Gdańsk/Denetor /
 Niedziela:
konkurs kl. L1: Katarzyna Halter SKJ Poczernin /Kamikaze/, Karolina Mulak /Parys/, Grzegorz Kubiak Sobieski Jumping Team Gdańsk /Asparagus/
konkurs kl.P1 : Anna Więcek KJ Aromer Józefin/Czandra/,  Anna Seroka KJ Aldragho /Manchester 0012/, Agata Lach /The Neighbour/
 konkurs kl N1:  Anna Więcek KJ Aromer /Alsagana/, Gabriela Drózd /Kasandra/, Mieczysław Zagor LKS Nadwiślanin Kwidzyń /Mandaryna/
konkurs kl C1: Łukasz Appel /Zarco/, Klaudia Siarkiewicz SKJ Trawers /Caprini 3/, Klaudia Siarkiewicz SKJ Trawers /Pearl 80/
Dodatkowo, młodzi zawodnicy  i młode konie zdobywali doświadczenie w rozegranych towarzyskich konkursach na wys. 80 i 90 cm.                                                                                                                

Zawody były współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.
Sponsorami zawodów był Hotel Sielanka nad Pilicą ****,  portal jeździecko-turystyczny Zabookuj.eu  i firma Osadkowski SA. Patronat medialny objął tygodnik OKO
Rozgrywki o Puchar Sielanki weszły na stałe do kalendarza imprez jeździeckich organizowanych przez Stowarzyszenie EquiSport.
Już teraz zapraszamy do startu w edycji 2014! Pierwsze zawody już w kwietniu!

Komentarze

Prześlij nam newsa