Sport

Inauguracyjne zawody na nowej hali sopockiego hipodromu

Inauguracyjne zawody na nowej hali sopockiego hipodromu

Takiej frekwencji na zawodach regionalnych jeszcze nie było…

DSC_0574_kopia.jpgW miniony weekend tj. 16-17 listopada 2013r. sopocki Hipodrom przeżywał oblężenie. Takiej frekwencji na zawodach rangi regionalnej jeszcze nie było. Ponad 250 koni i przeszło 800 startów przez dwa dni zawodów! Były to pierwsze halowe zawody po rewitalizacji obiektu. Nic dziwnego każdy chciał wystartować na tak pięknej krytej ujeżdżalni, a trzeba przyznać robi wrażenie. Pierwsze wejście było powalające, jasno, przestronnie, nowocześnie i przede wszystkim CIEPŁO!!!  Czuliśmy się jak na zawodach międzynarodowych. Zapewne każdy pamięta starą halę, zimną, ciemną, ponurą i nieładnie pachnącą. To na szczęście już przeszłość. Sopocki Hipodrom zmienił się w światowy obiekt hippiczny. Wszystko jest na wysokim poziomie, podłoże ujeżdżali kwarcowe z flizeliną, sędziówka, biura, pokoje gościnne, miejsce na gastronomię, przeszklona ściana z widokiem na tor wyścigowy i wiele, wiele innych pomieszczeń. Tego nie da się opisać to trzeba po prostu samemu zobaczyć.
Sam ten fakt już jest odpowiedzią na tak dużą liczbę zawodników. W dodatku 50% promocja na wpisowe też zachęciła do wzięcia udziału w zawodach. Można było wygrać puchary i otrzymać floo, a w wyższych konkursach także nagrody rzeczowe ufundowane przez sklep i portal jeździecki Zabookuj.eu, który miał także swoje stoisko handlowe oraz preparaty pielęgnacyjne dla koni ufundowane przez firmę Over Horse.
Ze względu na sporą liczbę przejazdów sobotnie zawody rozpoczęły się o godz. 7.15 konkursem mini LL, a zakończyły ok. godz. 02.30 !!! konkursem klasy C. W niedzielę również pierwszy koń stanął na parkurze o 7.15, jednak żeby nie powtórzyć nocnej eskapady jeździeckiej, sędziowie wprowadzili ograniczenie do jednego startu (konia) w konkursie i w rezultacie zwody zakończyły się ok. godz. 21-szej.
Mimo zmęczenia jakie dopadło wszystkich biorących czynny udział w tej imprezie, zawody można zaliczyć do bardzo udanych. Publiczność zadowolona z oglądania sportowych zmagań w komfortowych warunkach, zawodnicy ze startów w większości udanych i możliwości potrenowania w tak dobrym obiekcie. Wśród jeźdźców mogliśmy oglądać przejazdy czołowych polskich zawodników takich jak Jacek Bobik, Marek Lewicki, Aleksandra Lusina czy Paweł Spisak.

Wyniki sobota: 
mini LL 16-11-2013   LL 16-11-2013    L 16-11-2013     P 16-11-2013   N 16-11-2013     C 16-11-2013.

Wyniki niedziela: 
mini LL 17-11-2013   LL 17-11-2013    L 17-11-2013    P 17-11-2013   N 17-11-2013    C 17-11-2013

Na wielkie Oficjalne Otwarcie Centrum Jeździectwa Hipodrom Sopot zapraszamy już 1 grudnia od godz. 9.00. W programie Halowe Zawody w skokach przez przeszkody, przejażdżki konne, zwiedzanie nowych obiektów, oficjalne otwarcie, teatr konny i wiele innych atrakcji.

A.S

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu www.zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć możliwy jest już przez płatność elektroniczną DotPay
zobacz wszystkie zdjęcia z tego wydarzenia w albumie Picassa, wybierz i skonsultuj się z nami  << kontakt >>
– otrzymasz link do dokonania transakcji on-line

<<Zobacz zdjęcia z pozostałych imprez>>

Komentarze

Prześlij nam newsa