Sport

Baltic Dressage Legue 2014

Baltic Dressage Legue 2014

baltic_dressage_2014a.jpg18-20 lipca w Harju (Estonia) odbędą się międzynarodowe zawody ujeżdżeniowe rozgrywane w ramach Baltic Dressage Legue 2014.
Baltic League to nowy cykl zawodów jeździeckich stworzony i realizowany wspólnie przez pięć federacji jeździeckich: Estonii, Łotwy, Litwy, Polski i Finlandii. Celem jest stworzenie jeźdźcom z krajów nadbałtyckich okazji do rywalizacji z zawodnikami z krajów sąsiadujących, a jednocześnie warunków do przygotowania się do dużych międzynarodowych zawodów.

Baltic League obejmuje trzy dyscypliny jeździeckie: ujeżdżenie, skoki i powożenie. Każde z Państw członkowskich będzie organizatorem jednego z konkursów.

Najbliższe zawody już za miesiąc w Estonii. W Ośrodku Jeździeckim Vaana zostaną rozegrane drugie w tym sezonie zawody z serii Baltic Dressage Legue 2014. Pierwsze odbyły się na Litwie.
Organizatorzy spodziewają się zawodników z 7 krajów: Litwy, Łotwy, Białorusi, Estonii, Rosji, Polski i Finlandii.

Oprócz rywalizacji sportowej podczas spotkania odbędzie się również seminarium z sędzią Mają Stukelj (FEI 4*) poświęcone doskonaleniu zasad treningu zawodników ujeżdżenia przy współpracy sędziego i trenera. Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o przesłanie zgłoszenia za pośrednictwem formularza.

Gorąco zachęcamy polskich zawodników do udziału w tych zawodach. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 3 lipca.

Propozycje zawodów

Tekst: Agnieszka Kopka (Polska Agencja Promocji Jeździectwa)
Zdjęcie: logo BDL 2014

Komentarze

Prześlij nam newsa