Wypoczynek

Francja – Hipodrom Paryż tor wyścigów konnych, tor stiplowy

3 dni w Paryżu
 
37.jpg  39.jpg Pieszo: Louvre i śniadanie na Polach Elizejsckich marzy się nie tylko romantycznym parom. Paryż w 3 dni jest dla osób aktywnych i szybko chłonących francuski klimat stolicy wszystkich narodowości. Śniadanie francuskie, a kolacja może być włoska, indyjska czy japońska. Irlandzkie paby, chińskie bary, polscy studenci, zgiełk turystów, 1,5 h lot tanimi liniami i 1,5 h dojazd wygodnym autobusem czyni wyprawę bardzo przyjemną. Wieczorem przed skonsumowaniem włoskiego wina warto osiągnąć szczyt wieży Eiffla aby do hotelu w centrum Paryża dojść wieczorną magiczną porą.
 
 
45.jpg  9.jpg Rowerem: Powtórzyć zwiedzanie warto rowerem. Można szybko i bezpiecznie przemieścić się z jednego końca francuskiej stolicy do dalekich zakątków cichych uliczek. Wypożyczenie roweru dla 1 osoby to tylko 1,5 euro na cały dzień. Z mapą, gps lub bez dojedziemy wszędzie.Po pierwszych kilkunastu minutach czujemy się pełnoprawnymi użytkownikami francuskich ścieżek rowerowych.
 
 
10.jpg 16.jpg Metrem: W Paryżu jest 6 hipodromów, jeden z nich  to Hipodrom d'Auteuil, a niedaleko dla fanów piłki nożnej stadion i muzeum Paris Saint-Germain
 
 
Hipodrom d'Auteuil rozmieszczony jest na 33 ha. Znajduje się w Lasku Bulońskim Bois de Boul i można dojechać do niego z centrum Paryża metrem. 18 ha przeznaczone jest na tor wyścigowy dla koni. 
 
Wejście na hipodrom zdziwiło nas dużą ilością młodzieży. Po chwili okazało się, że na hipodromie jest kilka boisk do koszykówki, piłki nożnej, rugby, kort tenisowy oraz bieżnia lekkoatletyczna. Nad wielkim stawem można rozłożyć koc w pełnym słońcu i patrzeć na bezpieczny plac zabaw dla dzieci. Wielofunkcyjność terenu przyciąga masę dzieci, młodzieży i dorosłych.
 
12.jpg
 
 
 
tor_wyścigowy.jpg
 
Oprócz kilku torów wyścigowych jest tor crosowy składający się z kilku ciekawych przeszkód:
 
 
1 przeszkoda – Tor d'Auteuil słynie z przeszkody o wysokości 1,60 m i szerokości 4,10 m ( LE RAIL DITCH AND FENCE )
 
5a.jpg
grand-rail-ditch-and-fence.jpg
 
 
Jest to największa ze wszystkich przeszkód. Dżokej musi nakłonić konia do pełnej koncentracji aby pokonać tego giganta. Uzyskanie skoku o długości  5 metrów wymaga połączenie mocy i prędkości.
 
 
2 przeszkoda – wysokość 1,50 (1,60) m – szerokość 3,70 m (LE GROS OPEN-DITCH)
 
grand-gros-open-ditch.jpg
 
 
 
3 przeszkoda – wysokość 1,00 m – szerokość 5,50 m (LA RIVIÈRE DES TRIBUNES)
 
1a.jpggrand-grand-riviere-tri.jpg
 
 
Przeszkoda jest imponujaca i niełatwa do przejścia. Koń musi przejechać z odpowiednią prędkością, aby wykonać skok ponad ośmiu metrów. Na tej przeszkodzie sporo koni się zatrzymuje z powodu lęku. Doświadczony koń dokona skoku gdy jest elastyczny. Czasami przeszkoda prowadzi do upadków lub powoduje nieznaczną porażkę.
 
4 przeszkoda – wysokość 1,40 m – szerokość 3,70 m (LE MOYEN OPEN-DITCH)
 
grand-fg-obstacle.jpg
 
 
 
Ta przeszkoda to kolejny "potwór". Jest jedną z najtrudniejszych bo nie pozwala na najmniejszy błąd jeźdzca i konia Wymaga ogromnego wysiłku.
 
5 przeszkoda – wysokość 1,90 m – szerokość 3,20 m (LE BULL FINCH)
 
grand-bull-finch.jpg
 
Bariera wysokości i wyglądu – ciemnej i gęstej szczotki roślinności jest nie lada wyzwaniem.
 
 
34.jpg Po ekscytującej wizycie na hipodromie warto przejść się kilkadziesiąt metrów na stadion Paris Sain-Garmain
 
 
 
Hipodromy w Paryżu
 
Hipodrom  d'Auteuil
Hipodrom de Chantilly
Hipodrom de Deauville
Hipodrom de Longchamp
Hipodrom de Maisons-Laffitte
Hipodrom de Saint-Cloud
 
I.C. zdjęcia zabookuj.eu oraz fot.
Komentarze

Prześlij nam newsa