Konie

Makuch z czarnuszki

Makuch z czarnuszki
„Lek na wszystko z wyjątkiem śmierci”

 

Czarnuszka Egipska (czarny kminek) to, jak mawiano w starożytności, „lekarstwo na wszystko z wyjątkiem śmierci”. Działa na wiele popularnych dolegliwości – wzmacnia układ immunologiczny i pomaga eliminować najdrobniejsze objawy przeziębienia i grypy. Łagodzi także objawy alergii i astmy, rozszerzając oskrzela i ułatwiając wykrztuszanie zalegającej w płucach wydzieliny. Czarnuszka ma także właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, antybakteryjne i antywirusowe. Działa przeciwpasożytniczo, ma właściwości przeciwbólowe i jest pomocny we wszelkiego rodzaju dermatozach, wypryskach i zapaleniach. Olej z czarnuszki poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci. Zawarta w nasionach Czarnuszki alfa-hedryna działa przeciwnowotworowo.

Zastosowana w żywieniu koni, może być podawana przez cały rok. Zalecana jest dla koni kaszlących, ze skłonnościami do alergii i wycierających ogon, koni ze słabą okrywą włosową i łamliwą grzywą lub ogonem. Podawanie Czarnuszki Egipskiej wspomoże układ odpornościowy konia, zwłaszcza w kapryśnych okresach zimowo-wiosennych i jesiennych. Jej stosowanie wskazane jest w nieżytach układu żółciowego, wrzodach układu pokarmowego, chorobach pasożytniczych, biegunce.

W naszym sklepie dostępny jest, wygodny w przechowywaniu, granulowany makuch z Czarnuszki Egipskiej – bardzo chętnie zjadany przez konie i często stosowany jako dodatek paszowy. W produkcie znajdują się wartościowe białka i składniki odżywcze, błonnik oraz frakcje oleiste i ponad 100 składników aktywnych.

Zabookuj

Komentarze

Prześlij nam newsa