Hodowla

Koniki polskie z Sierakowa

Koniki polskie z Sierakowa z pokazami w Niemieckim Redefin
 
Z wielką radością informuję Państwa o kolejnym sukcesie młodzieży i koników z Sierakowa na pokazach zagranicznych. Zdjęcia ponizej przedstawiają występ Stada Ogierów w Sierakowie na dorocznych pokazach koni w Redefin (Meklemburgia) w dniu 14 września 2014. Po majowym pokazie w Marbach – Redefin to kolejne stado, które zainteresowała nasza konikowa grupa. Wraz z zaproszeniem zaproponowano nam zwrot kosztów transportu.
 
Dzieci i młodzież z Sierakowa i okolic (w wieku od 4-18 lat),  na 6 klaczach rasy konik polski dwukrotnie występowały na arenie w Redefin przy aplauzie 4000 widowni. Nasza młodzieżowa akrobatyka jeździecka z pocztą węgierską ucieszyła oko widowni i niemieckiego Ministra Rolnictwa, który był uprzejmy nas przywitać a później nam pogratulować. Dzięki takim pokazom mamy doskonałą okazję do promocji naszych koników, co spotkało się z propozycjami handlowymi. 
 
Wielką radość sprawili nam gospodarze, których gościnność przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Będziemy mieli jednak szansę się odwdzięczyć podczas Walnego Zjazdu  ESSA (European State Stud Association) w marcu 2015 roku w Sierakowie. Będzie to doskonała okazja do promocji nie tylko koników i sierakowskiego stada, ale okazja do promocji polskich koni także z innych stad i stadnin państwowych na forum ogólnoeuropejskim w organizacji, która zrzesza stada państwowe od Rumuni i Bułgarii, przez kraje Europy środkowej, aż po Portugalię.
 
Paweł Wójtowicz
Kierownik zakładu Stado Ogierów Sieraków
 
tel: +48 603 562 934
mail: p.wojtowicz@stadoogierow.eu
www.stadoogierow.eu
www.konie-sierakow.zabookuj.eu
www.facebook.com/so.sierakow
 
 
IMG_4643_1.jpg
 
IMG_4635_1.jpg
 
IMG_4656_1.jpg
 
IMG_8015_1.jpg
Komentarze

Prześlij nam newsa