Lifestyle

11 listopada – Święto Niepodległości

11 listopada – Święto Niepodległości 
 
  9.jpg11 listopada to data wyjątkowa w kalendarzu każdego Polaka. Tego dnia obchodzimy Święto Niepodległości. W tym roku była już 96 rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Praktycznie w każdym mieście odbywały się uroczystości z tej okazji. Mieszkańcy Malborka uczcili święto przybywając tłumnie na msze w Kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, by później wziąć udział w przemarszu ulicami miasta pod pomnik Armii Krajowej. 
 
  Wydarzeniu towarzyszyła także inscenizacja historyczna „Czas Patriotów”. Inscenizacja ta odbyła się między innymi dzięki Jazz Club Spiżarnia, Malborskiemu Centrum Kultury i Edukacji oraz Klubu Jeździeckiemu Rotmistrz z Węgier koło Malborka. W inscenizacji oraz przemarszu udział wzięło 10 koni ze Stajni Rotmistrz. 
10-konna reprezentacja stajni przyjechała wierzchem pod kościół, by stamtąd wraz z pochodem udać się pod pomnik Armii Krajowej i złożyć hołd walczącym, za naszą ojczyznę. 
Na czele konnej części przemarszu znalazł się ułan, do którego do pary podczas inscenizacji dołączył Józef Piłsudzki.
  W przedstawieniu udział wzięło 10 par, na czele z Librą pod Przemysławem ubranym w strój ułański oraz Merkurym z Remigiuszem, który później użyczył swojego rumaka samemu Józefowi Piłsudzkiemu. Drugim ułanem wśród reprezentacji Rotmistrza był pan Krystian na srokatym Armagedonie. W uroczystym przejeździe ulicami Malborka udział wzięły także pary: Magdalena i Dona, Jędrzej i Dezyr, Anna i Gryf, Grzegorz i Falkor, Magdalena i Chorka, Jacek i Pianka. 
  W tym roku po raz pierwszy konie uczestniczyły w inscenizacji odzyskania przez Polskę niepodległości. W końcu niepodległość zawdzięczamy także Kasztance, którą dosiadał Józef Piłsudski. Stajnia Rotmistrz chętnie uczestniczy w przedstawieniach historycznych takich jak: Bitwa pod Grunwaldem oraz wiele innych. Miłośników koni oraz historii serdecznie zapraszamy do stajni wraz ze swoim rumakiem! 
 
K.K
 
Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.
 
Komentarze

Prześlij nam newsa