Sport

Udany prezent andrzejkowy

30.11.2014

Udany prezent andrzejkowy

andrzej_opłatek1.jpgImieniny Andrzeja, popularnie nazywane Andrzejkami to jedna z ostatnich okazji do zabawy przed Świętami Bożego Narodzenia. Jednak jak powszechnie wiadomo, jeźdźcy wolne weekendy mają bardzo rzadko. Tak też było w ostatni weekend, kiedy to wypadały Andrzejki. Nasi reprezentanci udali się tym razem na zawody CSI** w Budapeszcie.  Na zawody dotarło 7 polskich zawodników: Paulina Koza, Jarosław Skrzyczyński, Krzysztof Ludwiczak, Michał Kaźmierczak, Andrzej Opłatek, Tomasz Zelek.
     Zawody możemy zaliczyć do bardzo udanych dla naszych zawodników, szczególnie dla trójki z nich. W najważniejszym konkursie całych zawodów, konkursie Grand Prix świetny imieninowy prezent sprawił sobie Andrzej Opłatek, który dosiadając 11-letniego El Campa zajął trzecie miejsce. Świetnie spisał się także Jarosław Skrzyczyński na Crazy Quicku, który zarówno w przejeździe podstawowym jak i w dogrywce był najszybszy. Niestety, sprawdziło się przysłowie, kto nie ryzykuje ten nie wygrywa. Crazy Quick niestety nie ustrzegł się jednej zrzutki, ostatecznie para ta zajęła bardzo dobre piąte miejsce.
     Niedziela to nie jedyny dzień szczęśliwy dla naszych jeźdźców. Konkurs otwarcia całych zawodów  wygrał Michał Kaźmierczak na Aparcie. Na drugim miejscu uplasował się Andrzej Opłatek na Light My Fire, który niewątpliwie jest jednym z większych młodych talentów jeździeckich w Polsce, który na co dzień trenuje pod okiem doświadczonego i nadal aktywnego zawodnika, Krzysztofa Ludwiczaka. Jeszcze tego samego dnia, Jarosław Skrzyczyński na Crazy Quick wygrał konkurs LP. Kasztanowaty oldenburski wałach okazał się szybszy niż Quick Step 6 pod Austriakiem Markusem Stockiem o ponad 3 i pół sekundy!
Imię Crazy Quick idealnie pasuję do tego konia, trudnego w prowadzeniu, ale niezwykle szybkiego. W tym samym konkursie 8 miejsce zajął wspominany wcześniej Andrzej Opłatek na El Campie. Natomiast jego trener, Krzysztof Ludwiczak na siwym A New President uplasował się na wysokiem 5 pozycji.

K.K.

fot. Zabookuj.eu – Andrzej Opłatak podczas Baltica Tour 2014

Komentarze

Prześlij nam newsa