Sport

Skrzyczyński coraz bliżej światowej czołówki

02.02.2015

IMG_9815.JPGWczorajsze popołudnie dla kibiców było przepełnione sportowymi emocjami.
Polscy szczypiorniści wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Świata w piłce ręcznej po wygranej o jeden punkt z reprezentacją Hiszpanii. Nieco wcześniej, o godzinie 14 rozpoczął się konkurs Grand Prix na zawodach trzygwiazdkowych w Villach, w Austrii. Do niedzielnego finału zakwalifikował się Jarosław Skrzyczyński, pomimo jednej zrzutki w sobotnim konkursie. W głównym konkursie całych zawodów wystartowało 39 par. Jarosław Skrzyczyński i Crazy Quick po bezbłędnym przejeździe, jako jeden z pięciu zawodników zakwalifikował się do rozgrywki. Polak znalazł się wśród takich zawodników jak John i William Whitaker’a, Omer Karaevli oraz Gerco Schröder. Crazy Quick pokonał parkur rozgrywki w rewelacyjnym czasie, niestety ze zrzutką na ostatniej przeszkodzie. Ostatecznie w rozgrywce uplasował się na 4 miejscu. Bardzo dobrze podczas zawodów spisał się Inferno i Cendiamo. Ten pierwszy w sobotę w konkursie rozgrywanym na wysokości 140 cm zajął 5 miejsce. W niedziele po bardzo dobrym przejeździe i niestety przypadkowej zrzutce na ostatniej przeszkodzie uplasował się na 16 miejscu. Cendiamo w piątkowym konkursie (130 cm) zajął 4 miejsce.