Sport

Studencki Puchar Narodów – Rumunia 2015

08-10.05.2015

Studencki Puchar Narodów – Rumunia 2015

3.jpgW dniach 08-10.05.2015r w ośrodku jeździeckim Cross-Country  Farm mieszczącym się w samej stolicy Hrabiego Draculi-Transylwanii,  odbyły się zawody z cyklu Studencki Puchar Narodów. W imprezie wzięło udział 15 drużyn z różnych krajów, w tym ekipa z Polski w składzie:  Agata Mizgier, Tatiana Elzanowska  i Kacper Kołodziejczyk.

Organizacja zawodów była imponująca. Już pierwszego dnia zadbano o to by wszyscy studenci dobrze się bawili podczas wieczornego bankietu. W piątek organizatorzy zaplanowali wyjazd do malowniczego miasta Shigishoara, gdzie na uczestników zawodów przebranych w stroje z XVII w. czekał poczęstunek przy lampce szampana oraz spektakularny pokaz z użyciem ognia.  
Zawody rozgrywane były w formule trzy dniowej i składały się z próby ujeżdżenia i skoków.  Każdy zawodnik startował na wylosowanym koniu zapewnionym przez organizatora. Przed startem odbywała się prezentacja koni, która miała na celu zaznajomienie zawodników z wierzchowcem, na którym przyjdzie im startować. Spiker przedstawiał krótko temperament każdego z koni:  „he is strong in his mouth ”,  „he is lazy” itd. Zawodnicy przed próbą ujeżdżenia mogli wsiąść na konia zaledwie 5 min przed startem, natomiast przed próbą skoków 2 min i oddać 2 skoki na rozprężalni.

Złoty medal wygrali żacy z Rumunii, srebrny z Niemiec, zaś brązowy medal przypadł Austriakom. Studenci z Polski w tabeli wyników ostatecznie uplasowali się  tuż za drużyną z Belgii na siódmej pozycji.
Kolejne zawody SRNC odbędą się w Szwecji i Hiszpanii. Finał odbędzie się w grudniu 2015 roku.

B. Kołodziejczyk

 

Komentarze

Prześlij nam newsa