Sport

Zawody i piknik rodzinny z klekotem bocianów w tle…

08.09.05.2015

Zawody i piknik rodzinny z klekotem bocianów w tle…
czyli III Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub w Runowie

3_(151)_kopia.jpgW miniony weekend w Runowie odbyły się Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub. To już trzecia edycja zawodów odbywających się na terenie Pałacu Pod Bocianim Gniazdem w Runowie. Z roku na rok impreza nabiera coraz większego rozmachu. Pierwsze mistrzostwa były jednodniowymi zawodami towarzyskimi w skokach, w zeszłym roku odbyły się dwudniowe zawody w ujeżdżeniu, skokach i cross country. W tym roku organizatorzy rozszerzyli rangę zawodów o konkursy regionalne oraz czas trwania zawodów o jeden dzień dłużej. Zawodnicy rywalizowali przez trzy dni w konkursach od mini LL do N.
Rywalizacja była zacięta, bo jak co roku nagrody były atrakcyjne. Łącznie wystartowało ponad sto zawodników z 26 ośrodków. Poza przedstawicielami gospodarzy – Stajni Pałac Runowo, przybyli jeźdźcy z m.in.: Stajni Grażyny z Mikorowa, Doliny Charlotty, OJ Pegaz w Dziemianach, czy JKS Senny z Nowęcina.
Zwyciężczynią III Jeździeckich Mistrzostw Kaszub w kategorii Juniorów została Weronika Bujak na koniu Wezuwiusz, zawodniczka reprezentowała Ranczo Banderoza. Podium w kategorii seniorów wywalczył przedstawiciel Łebskiego Klubu Sportowego Adam Potrykus na Kaszmirze.
Poza standardowymi konkursami odbył się także konkurs licencyjny oraz konkurs pocieszenia. W konkursie licencyjnym wystartowało dziesięciu uczestników z czego połowa uzyskała licencję na starty w konkursach powyżej 105 cm. W konkursie pocieszenia zwyciężyła Zuzanna Sobczak na zwinnym siwym kucu o egzotycznym imieniu Sharm el Sheikh. Poza nagrodami za miejsca uzyskane w konkursach przyznano m.in. nagrodę dla najmłodszego i najstarszego jeźdźca oraz za najlepiej prezentującą się parę jeździec-koń, a uzyskała ją reprezentantka JKS Senny Nowęcin Katarzyna Frydel i klacz Hurrysa.

3_(248)_kopia.jpgPrzez trzy dni po każdym konkursie odbywała się dekoracja i wręczanie nagród w poszczególnych konkursach. W niedzielne popołudnie, po zakończeniu zawodów, na scenie odbyła się główna dekoracja zwycięzców Mistrzostw. Puchary i nagrody osobiście wręczali patroni zawodów, sponsorzy oraz partnerzy. Jeżeli chodzi o sponsorów i partnerów, to organizatorzy nigdy o nich nie zapominają i wiedzą jak ich docenić.  W gmachu pałacu odbyło się uroczyste podziękowanie. Wszyscy, którzy przyczynili się do organizacji imprezy otrzymali pamiątkowe wyróżnienia oraz medale.
Poza jeździeckimi zmaganiami w niedzielę odbył się rodzinny piknik. Na scenie mogliśmy podziwiać występy wokalne, artystyczne, przeróżne zabawy i konkursy dla rodzin i dzieci. Wokół sceny rozstawione były stoiska prezentujące domowe wyroby i wypieki, zioła, ceramikę, atrakcje regionu i wiele innych.
Dla dzieci przygotowano także szereg bezpłatnych atrakcji takich jak malowanie buziek, dmuchańce, trampoliny, baloniada itp.
Atmosfera podczas Mistrzostw jak zwykle była wyśmienita. Organizatorzy podchodzą bardzo profesjonalnie do imprezy i starają się aby wszystko udało się jak najlepiej. Jedynie na co nie mają wpływu, to na pogodę. Ta niestety nie popisała się  w tym roku i popsuła się ostatniego dnia.
Jako portal i sklep jeździecki ze swojej strony bardzo dziękujemy za zaproszenie. Jest nam zawsze bardzo miło gościć w Runowie, relacjonować wydarzenie i wspierać organizację Jeździeckich Mistrzostw Kaszub.

A.S
 

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć możliwy jest także przez płatność elektroniczną DotPay
zobacz wszystkie zdjęcia z tego wydarzenia w albumie Picassa, wybierz i skonsultuj się z nami  << kontakt >>
– otrzymasz link do dokonania transakcji on-line lub nr konta do płatności


GALERIA ZDJĘĆ PICASSA

Komentarze

Prześlij nam newsa