Wypoczynek

Folwark Karpno

Folwark Karpno

0026.jpgPojezierze Drawskie, to przepiękna kraina położona na Pomorzu Zachodnim z ponad 400 jeziorami, lekko pofałdowanym krajobrazem i wspaniałymi rzekami wymarzonymi dla spływów kajakowych i wielkimi obszarami lasów liściastych i mieszanych, od dawna już znana i popularna jako wymarzone miejsce do spędzenia aktywnego urlopu. Można tu uprawiać sporty wodne, jak np. żeglarstwo i spływy kajakowe oraz wybrać się na wyjątkowo piękne szlaki rowerowe.
Folwark Karpno to duża, ponad dwustuhektarowa posiadłość wiejska z XIX wieku, położona na Pojezierzu Drawskim. Wokół osiemnastohektarowego, otoczonego bukowo-dębowym starodrzewem jeziora Karpno, rozciągają się malowniczo pofałdowane łąki i pastwiska oraz ekologiczne pola, należące do majątku. W Karpnie znajdą Państwo upragnioną ciszę i spokój.
Zaciszne położenie rozległego Folwarku Karpno zapewnia gościom prywatność, całkowite odizolowanie od zgiełku i odpoczynek w czystym ekologicznie otoczeniu. Usytuowane w bezpośredniej bliskości i należące do majątku jezioro pozwala na korzystanie z uroków kąpieli wodnych dzięki znajdującym się przy nim dwóm pomostom i piaszczystej plaży.

PA050106.jpgW odbudowanym pieczołowicie, przy zachowaniu stylu dawnych pomorskich dworków, pensjonacie mieszczą się pokoje i apartamenty (wszystkie z oddzielnymi łazienkami). Każdy z nich ma swój własny, niepowtarzalny wystrój i klimat. W jadalni znajduje się stary kominek i kącik dla miłośników lektury.
Okna pensjonatu wychodzą na brukowane podwórze otoczone stajniami i ujeżdżalnią oraz na zadaszoną, starą studnię, przy której leniwie toczy się życie towarzyskie. Rozciąga się z nich widok na malownicze łąki, przepięknie położony maneż, na którym amatorzy jeździectwa trenują pod fachowym okiem instruktorki oraz na ponad dwustuletni, doglądany przez specjalistów, zabytkowy park, którego południowe zbocze łagodnie przechodzi w brzeg jeziora Karpno.
Świetna kuchnia w Folwarku Karpno łączy najlepsze smaki tradycyjnej kuchni polskiej i europejskiej z elementami kuchni wegetariańskiej. Wszystkie dania są przygotowywane dla naszych gości na miejscu, z najlepszych gatunków mięs i ekologicznie uprawianych w folwarcznym ogrodzie warzyw.

Na terenie majątku znajduje się również sala, w której mogą odbywać się konferencje i szkolenia firmowe. Sala wyposażona jest w projektor multimedialny, rzutnik folii, DVD, magnetowid i łącze internetowe.
W przerwach serwujemy świetny catering, a po zakończeniu na uczestników czeka oferta rekreacyjna.
Goście naszego pensjonatu mogą teraz korzystać z sauny fińskiej, będącej oazą spokoju do odnowy biologicznej ciała i ducha.

0024.jpgOśrodek Karpno posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego III. kategorii.
Wyprawy konne po rozległych terenach posiadłości i jej leśnych okolicach stanowią niepowtarzalne przeżycie dla miłośników przyrody. Spotkać tu można dziką zwierzynę (jelenie, sarny i dziki, zające i lisy) oraz rzadkie już gatunki ptactwa (żurawie, bociany, puchacze, czarne dzięcioły, myszołowy, jastrzębie, błotniaki, zimorodki, a także orła bielika czy kanię).
Ośrodek dysponuje końmi rasy anglo-arabskiej, śląskiej oraz pony, które są w treningu pod stałą, codzienną opieką lekarza weterynarii oraz instruktorki Polskiego Związku Jeździeckiego. Instruktorka udziela lekcji początkującym dzieciom i dorosłym oraz prowadzi jazdy terenowe dla średnio i bardziej zaawansowanych. Jeźdźcy mogą również korzystać z placu treningowego (40 x 70 m) oraz z krytej ujeżdżalni (12 x 44 m).|
W marcu 2011r. odbyły się tu "Warsztaty masażu, termowizji oraz podstaw dopasowania siodła dla koni" prowadzone przez Mgr Inż. Marię Soroko – Magistra wydziału Equine Science Uniwersytetu Aberystwyth w Walii, certyfikowaną masażystkę. Warsztaty są skierowane do wszystkich, miłośników, właścicieli, użytkowników koni, którzy są zainteresowani rozpoczęciem nauki terapii manualnej poprzez technikę masażu, prawidłowego dopasowania siodeł i poznania innowatorskiej możliwości zastosowania termowizji u koni.

2.jpgDo dyspozycji amatorów aktywnego wypoczynku oddane są łódki wiosłowe, kajaki i rowery typu off-road. Zwolennicy spokojnego wypoczynku mogą wybrać się na spacer po okolicznych lasach bukowo-dębowych, pełnych grzybów i jagód. Spotkać tu można dziką zwierzynę (jelenie, sarny i dziki, zające i lisy) oraz rzadkie już gatunki ptactwa (żurawie, bociany, puchacze, czarne dzięcioły, myszołowy, jastrzębie, błotniaki, zimorodki, a także orła bielika czy kanię). Można udać się też na wycieczkę samochodową po Drawskim Parku Krajobrazowym. Odwiedziny w pobliskim Połczynie Zdroju i Złocieńcu lub nieco dalszy wypad (70 km) nad morze, do Kołobrzegu, Dźwirzyna albo Ustronia Morskiego mogą stanowić ciekawą propozycję, nie tylko dla osób zainteresowanych historią pomorskich miejscowości.
Zaczynając w Karpnie można przejechać wiele opisanych i oznakowanych tras rowerowych. Dokładny opis tych tras można otrzymać na miejscu. Jeśli Państwo nie przywiozą własnych rowerów, w naszej małej wypożyczalni w Karpnie czekają na Państwa wysokiej klasy rowery marki „Trek“ w różnych wielkościach, które należy u nas wcześniej zarezerwować.

3.jpgMiłośnicy wędkarstwa mogą skorzystać z uroków samotnych, także nocnych połowów na jeziorze, będącym jednocześnie profesjonalnym łowiskiem specjalnym, w którym znajdują szczupaki, liny, karpie, płocie, bolenie, węgorze i sumy. Łowisko jest systematycznie zarybiane.
Obowiązują następujące ograniczenia: dwie ryby szlachetne o łącznej wadze do 5 kg lub różne ryby białe o łącznej wadze do 5 kg. Złowione ryby, przekraczające ten limit, po ewentualnym sfotografowaniu muszą zostać wpuszczone z powrotem do jeziora.
 

Pensjonat Karpno jest otwarty również w zimie. Wtedy mogą Państwo uprawiać narciarstwo biegowe, jeździć konno oraz na łyżwach lub obserwować podczas spacerów wspaniałą przyrodę.

Serdecznie zapraszamy na wypoczynek!

Szczegóły oferty znajda Państwo na naszych stronach   www.karpno.zabookuj.eu,    www.karpno.pl

Kursy JNBT w Karpnie:   JNBT L1 –  zaufanie          JNBT L2 –  szacunek

Komentarze

Prześlij nam newsa