Sport

Mistrzyni Świata w Baborówku!

Mistrzyni Świata w Baborówku!

FJB.jpgPodczas tegorocznego Festiwalu Jeździeckiego Baborówko wystartuje blisko 150 zawodników z 10 państw z całego świata. Zobaczymy jeźdźców między innymi z Czech, Finlandii, Niemiec, Włoch, Japonii, Litwy, Holandii i Szwecji. W sumie zgłoszonych zostało blisko 300 koni. Ze względów bezpieczeństwa organizatorzy przyjęli 230 par.

Niekwestionowaną gwiazda 10 edycji zawodów WKKW w Baborówku będzie Sandra Auffarth – Mistrzyni Świata i 2-krotna medalistka Igrzysk Olimpijskich. To niezwykle utalentowana zawodniczka. Mimo młodego wieku, dotrzymuje kroku najlepszym zawodnikom WKKW na świecie, co najlepiej udowodniła zdobywając indywidualnie brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Swoją przygodę z końmi rozpoczęła w wieku 3 lat. Wychowała się na w rodzinnej stadninie, gdzie jeździła od najmłodszych lat. Początkowo Sandra chciała się poświecić tylko skokom przez przeszkody. Pomysłowi sprzeciwiła się mama, która była zdania, że Sandra powinna się rozwijać także ujeżdżeniowo. Do Baborówka przyjedzie aż z trzema końmi, miedzy innymi z Ipso, na którym wcześniej startował Benjamin Winter. Zobaczymy ją w najtrudniejszym konkursie Festiwalu – CIC3* na Ipso oraz Thalia L'Amaurial oraz w konkursie CIC1* na Viamant du Matz.

Swój przyjazd do Baborówka potwierdzili wszyscy najlepsi polscy wkkw-iści, którzy będą walczyć o punkty rankingu olimpijskiego, dające im szanse na udziału w przyszłorocznych Igrzyskach. Na listach startowych nie zabraknie aktualnego Mistrza Polski Kamila Rajnerta, Pawła Spisaka i Paweła Warszawskiego.

Podczas Festiwalu rozegrany zostanie także Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży WKKW oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w WKKW. W ramach zawodów Polacy walczyć będą we wszystkich klasach o punkty do Rankingu Pucharu Polski WKKW, którego V Eliminacja odbędzie się właśnie w Baborówku.

Lista zgłszonych zawodników


Program Festiwalu:

Piątek 17 lipca 2015:
8.00 – 19.00 – Ujeżdżenie

Sobota 18 lipca 2015:
8.00 – 18.00 – Cross, pokazy i atrakcje, program edukacyjno-sportowy dla dzieci

Niedziela 19 lipca 2015:
9.30 – 17.00 – Skoki, pokazy i atrakcje, program edukacyjno-sportowy dla dzieci, ceremonie zwycięzców, wręczenie medali  Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży WKKW oraz Mistrzostw Polski Juniorów WKKW
Zapraszamy na Festiwal Jeździecki Baborówko 2015!

Kontakt dla mediów:
Agnieszka Kopka
Rzecznik prasowy
tel.: +48 505 555 235
email: press@baborowko.pl

—————————————————————————————————

23.06.2015

Festiwal Jeździecki już w start-boksie

IMG_5929_copy_male.jpgZaczynamy wielkie odliczanie. Już tylko niespełna miesiąc pozostał do kolejnej edycji Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. Od 17 do 19 lipca 2015 w podpoznańskim Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko rozegrane zostaną międzynarodowe zawody w WKKW. W tym roku ranga zawodów została zwiększona do 3 gwiazdek. Swój przyjazd do Baborówka zapowiedzieli zawodnicy ze światowej czołówki i najlepsi polscy wkkw-isci, którzy będą walczyć o punkty rankingu olimpijskiego, dające im szanse na udziału w przyszłorocznych Igrzyskach. Na listach startowych nie zabraknie takich zawodników jak Andreas Dibowski (Niemcy), Christoffer Forsberg (Szwecja), Yoshiaki Oiwa (Japonia) czy aktualny Mistrz Polski Kamil Rajnert oraz Paweł Spisak i Paweł Warszawski. Podczas Festiwalu rozegrany zostanie także Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży WKKW oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w WKKW. W ramach zawodów Polacy walczyć będą we wszystkich klasach o punkty do Rankingu Pucharu Polski WKKW, którego V Eliminacja odbędzie się właśnie w Baborówku.

Każda edycja Festiwalu Jeździeckiego Baborówko wiąże się z przebudową crossu. W tym roku, z uwagi na zwiększenie rangi zawodów do trzech gwiazdek, pojawią się zupełnie nowe przeszkody i kombinacje. Ponadto ciekawostką jest to, że podczas tegorocznej edycji zupełnie odwrócono kierunek  trasy crossu. W sumie przygotowanych zostanie 6 tras o różnym stopniu trudności.

Zawodom tradycyjnie towarzyszyć będzie bogaty program pokazów. Organizatorzy przygotowują również miasteczko dla dzieci, gdzie najmłodsi będą mogli fajnie spędzić czas i specjalne strefy na trasie crossu dla widzów, gdzie będzie można usiąść albo rozłożyć koc i z bliska oglądać przejazdy zawodników.

Program Festiwalu:

Piątek 17 lipca 2015:
8.00 – 19.00 – Ujeżdżenie

Sobota 18 lipca 2015:
8.00 – 18.00 – Cross, pokazy i atrakcje, program edukacyjno-sportowy dla dzieci

Niedziela 19 lipca 2015:
9.30 – 17.00 – Skoki, pokazy i atrakcje, program edukacyjno-sportowy dla dzieci, ceremonie zwycięzców, wręczenie medali  Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży WKKW oraz Mistrzostw Polski Juniorów WKKW

Zapraszamy na Festiwal Jeździecki Baborówko 2015!

——————————————————————————————————–

26.05.2015

Festiwal Jeździecki Baborówko za 2 miesiące!

Niespełna dwa miesiące pozostały do jednych z największych zawodów WKKW w Polsce. W dniach od 17 do 19 lipca 20145 na terenie Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. W ramach Międzynarodowych Zawodów w WKKW zawodnicy rywalizować będą w konkursie CIC1*J, który wyłoni Mistrza Polski Juniorów oraz w konkursach CIC1*, CIC2* i CIC3*. To właśnie konkurs na poziomie CIC3* będzie rozgrywany po raz pierwszy w historii tej imprezy Ponadto odbędą się konkursy krajowe klasy CNC L i CNC P oraz Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w WKKW. Zawodnicy walczyć będą również o punkty do rankingu Pucharu Polski WKKW, którego V Eliminacja odbędzie się właśnie w Baborówku. System zgłoszeń online na stronie www.festiwal.baborowko.pl zostanie uruchomiony 3 czerwca, a termin zgłoszeń mija 3 lipca 2015 r. Zapraszamy do zapoznania się propozycjami zawodów.

Propozycje zawodów

ulotka_2015.jpg

Komentarze

Prześlij nam newsa