Hodowla

XVI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Starym Polu

20-21.06.2015

XXII Żuławskie Targi Rolnicze i XVI Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Starym Polu
 
     IMG_6809.JPGNieduża miejscowość, w pobliżu Malborka dwa razy w roku staje się wielką atrakcją w okolicy.  Tradycyjnie już w połowie czerwca odbywają się tam Żuławskie Targi Rolnicze połączone z Wystawą Zwierząt Hodowlanych. Program targów obejmował dwa dni. Punktualnie o godzinie dziewiątej pierwsi goście pojawili się na terenie targów. Od godziny 9: 30 rozpoczęła się wystawa zwierząt hodowlanych. Na ringu widzowie mogli zobaczyć przeróżne zwierzęta hodowlane, od krów poprzez świnie do koni. W tym roku w Starym Polu miłośnicy koni mogli podziwiać konie ras zimnokrwistych. Były to roczne i  dwuletnie klacze i ogiery ras zimnokrwistych. 
     Wśród tych kategorii był również podział na konie rasy polski koń zimnokrwisty oraz konie w typie sztumskim.  Do Starego Pola przyjechali hodowcy nie tylko z województwa pomorskiego, ale również z województw ościennych.  Jako pierwsze zostały oceniane roczne klacze, następnie klacze dwuletnie oraz ogiery roczne i dwuletnie.
     Zarówno klacze jak i ogiery były oceniane między innymi za typ, pokrój, ruch. Zainteresowanie, jak co roku było ogromne. Targi przyciągają nie tylko ludzi z okolicy, ale także z dalszych zakątków.
     Niestety w tym roku widzowie mieli okazję zobaczyć tylko konie zimnokrwiste. Konie szlachetne, w typie wierzchowym w tym roku nie pojawiły się w ramach wystawy w Starym Polu. Nieco zaskoczeniem mógł być fakt, że wśród hodowców zabrakło Pana Romana Szultki, prezesa Pomorskiego Związku Hodowców Koni oraz jego zastępcę, wiceprezesa Pana Andrzeja Derleckiego, którzy w tym czasie byli ze swoimi końmi na wystawie we Francji.
     Każdy wyróżniony hodowca otrzymał książkę o koniach zimnokrwistych, autorstwa Pana Wiesława Adama Jończyka, inspektora ds. hodowli. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a na kolejną wystawę zapraszamy za rok.
 

K.K

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu www.zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć możliwy jest także przez płatność elektroniczną DotPay
zobacz wszystkie zdjęcia z tego wydarzenia w albumie Picassa, wybierz i skonsultuj się z nami  << kontakt >>
– otrzymasz link do dokonania transakcji on-line lub nr konta do płatności


GALERIA ZDJĘĆ PICASSA

Komentarze

Prześlij nam newsa