Sport

Skoki w Damaszce

20-21.06.2015

Zawody Regionalne i Eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Damaszce

IMG_6122-1.jpgW miniony weekend, 20– 21 czerwca w stajni Leśna Podkowa w Damaszce koło Tczewa odbyły się zawody regionalne w skokach. Przy okazji zawodów rozegrano również eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Łącznie rozegrano 14 konkursów. W piątkowy wieczór  jako konkurs numer 0, rozegrany został konkurs klasy L licencyjny, w którym udział wzięło 5 par. Jeźdźcom, którzy zdobyli licencję gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
     Sobotni poranek rozpoczął się od konkursów eliminacyjnych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii kuce i duże konie. W eliminacjach tych uczestniczyli zawodnicy w grupie wiekowej juniorów młodszych, z województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W  kucach  wystartowało 9 par. Najlepszą w obu półfinałach i finale okazała się 12-letnia Iga Szostak dosiadająca karego Polara, która na co dzień jeździ w Stajni Urbanowo k. Starogardu Gdańskiego. Zawodniczka ta uzyskała rewelacyjny wynik 1,50 pkt z dwóch półfinałów oraz finałów.  Minimalnie gorszy wynik  i drugie miejsce zajęła Małgorzata Zubrzycka na Nimbusie z JKS Rywal Grudziądz. Trzecie miejsce zajęła Hanna Padalak na Kliwii. W kategorii dużych koni wystartowało łącznie 13 par. Najlepszymi okazały się przedstawicielki Klubu Dilmar.
Pierwsze miejsce w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zajęła 15-letnia Oliwia Szczepańska na Callahan 2. Drugie miejsce zajęła jej koleżanka z klubu, również 15-letnia Nicolke Skotnicka na klaczy Graffa. Trzecie miejsce przypadło reprezentującej Pomorską Ligę Jeździecką Zuzannie Golickiej, która dosiadała karego ogiera Etos. Czwarte miejsce przypadło Julii Krawczyk i Persji D.
     Po eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się konkursy regionalne i towarzyskie. Najciekawszym z nich był konkurs klasy N – Speed& Music. Kto uczestniczył kiedyś w Cavaliadzie na pewno domyśla się, na czym polegał ów konkurs. Zawodnicy w rytmie muzyki mieli za zadanie pokonać parkur w jak najszybszym czasie. W konkursie tym nie było punktów karnych, każda zrzutka owocowała dodaniem 4 sekund do czasu przejazdu. Rywalizacja była zacięta. Nie obyło się od upadków, na szczęście niegroźnych w skutkach. Najlepszą zawodniczką okazała się Zuzanna Twardowska, która w parze z siwą Chellina Z prześcignęła samą siebie i Corvusa Z.
     Niedzielny poranek podobnie jak dzień wcześniej rozpoczął się od konkursów eliminacyjnych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, których finał w skokach przez przeszkody odbędzie się w Sowiej Woli 11  i 12 lipca. Po finałach, rozegrane zostały cztery konkursy towarzyskie i regionalne. Najważniejszym z nich był konkurs klasy N o Puchar i Nagrodę Wójta Gminy Tczew. W konkursie tym wystąpili zawodnicy, którzy dzień wcześniej ukończyli konkurs klasy N Speed & Music. Łącznie wystartowało 16 par.   Najlepszą okazała się Alicja Charuk na niesfornej Jadze. Drugie miejsce zajął Przemysław Kalicki z KJ Bertyn Pasłek na Quel Coeur.
     Na kolejne zawody w Damaszce zapraszamy już na początku sierpnia. A teraz pozostaje nam trzymać kciuki za naszych zawodników podczas finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Wyniki:  L licencyjny Sobota   Niedziela. OOM kuce   OOM duże konie