Sport

Strzegom Horse Trials 2015

29.06.2015

Hymnem Wielkiej Brytanii zakończyła się 13. edycja Strzegom Horse Trials

sk13.jpgDo Strzegomia jak zwykle przyjechała czołówka światowego WKKW. Na hipodromie w Morawie wystartowało aż 265 zawodników z 23 krajów. Strzegom Horse Trials 2015 był jednocześnie czwartym spotkaniem zawodników siedmiu ekip startujących w ramach cyklu Pucharu Narodów.

Podobnie jak w latach poprzednich, Strzegom Horse Trials jest obowiązkowym przystankiem dla zawodników walczących o cenne punkty w cyklu Pucharu Narodów – najbardziej prestiżowej serii rozgrywek Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.

W klasyfikacji drużynowej przed rozgrywką w Strzegomiu, prowadziła ekipa Wielkiej Brytanii z łącznym wynikiem 28 punktów po trzech etapach. W Strzegomiu zawodnicy brytyjskiego teamu po doskonałych przejazdach, zajęli pierwsze miejsce z wynikiem (150,30 pkt.), i utrzymali prowadzenie w generalnej klasyfikacji pucharowej. Drugie miejsce, z wynikiem 168,70 pkt. zajęła drużyna z Australii, trzecie Belgia (1108,30 pkt.) z Karin Donkers na czele, która zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej konkursu CICO3*.

Dla Polaków nie był to udany start. Niestety tylko jednemu zawodnikowi udało się ukończyć konkurs i zająć punktowane miejsce (25. z wynikiem 109,40 pkt.). To Szymon Nachotko reprezentujący barwy klubu LKS Stragona, startujący na koniu Ukłon.

fot. z archiwum Zabookuj Strzegom Horse Trials

—————————————————————————————————–

28.06.2015

Zmiany w tabeli Pucharu Narodów. Prowadzi Wielka Brytania

37.jpgPo próbie terenowej czwartego etapu Pucharu Narodów, w klasyfikacji drużynowej na prowadzenie wyszła Wielka Brytania (146,30 pkt), ustępując miejsca Australii (152,7). Na trzecim miejscu jest Szwecja (276,50 pkt). Dzisiejszy dzień wyłonił także zwycięzcę konkursu CI-long1*.

Czwarty dzień Strzegom Horse Trials 2015 rozpoczął się kwadrans po 8:00 od próby terenowej CI-long2*. Później na cross wyjechali zawodnicy startujący w ramach Pucharu Narodów i „trzech długich gwiazdek”. Dzień zakończyliśmy próbą skoków przez przeszkody, która wyłoniła zwycięzcę CI-long 1*. To Karin Donkers dosiadająca Quartz de la Ferme, prowadząca od pierwszego dnia w tym konkursie z wynikiem 36,50 punktów karnych. Drugie miejsce wywalczył Michael Jung na 6-letnim fischerIncantas (41,10 pkt.) zamieniając się miejscem z Kathariną Tietz startującą na Lucky Comeback (44,90 pkt.).

Sobotnia próba terenowa „dwóch długich gwiazdek”, podobnie jak piatkowa CI-short2*, była bardzo wymagająca zarówno dla jeźdźców, jak i koni. Tylko osiem par pokonało trasę w normie czasu. Wśród nich Anna Siemer z Niemiec, której zapewniło to awans na drugie miejsce z łącznym wynikiem (40,80 punktów karnych). W konkursie prowadzi reprezentantka Niemiec Nadine Marzahl na Valentine 18 (40,10 pkt). Trzeci jest Australijczyk Andrew Hoy na The Blue Frontier (40.90 pkt).
Normy czasu nie przekroczył także Jan Kamiński, ten młody zawodnik startuje na ogierze polskiej hodowli, Benaresie. Po próbie terenowej jest aktualnie na trzynastym miejscu z wynikiem 54,10 punktów karnych. To jednocześnie najlepszy wynik ze wszystkich Polaków startujących w tym konkursie.

Za nami także próba crossu najważniejszego konkursu Strzegom Horse Trials 2015, zaliczanego do cyklu Pucharu Narodów. Cross okazał się niezwykle trudny. Aż czternastu zawodników nie przekroczyło końcowych celowników i tylko dwóch pokonało trasę w normie czasu. Udało się to między innymi Australijczykowi Christopherowi Burtonowi startującemu na 13-letnim Haruzac, który tym samym objął prowadzenie w konkursie, wyprzedzając o niecały punkt (43,60 punktów karnych) liderkę konkursu Karin Donkers z Belgii na Fletcha van 't Verahof (44,20 pkt). Trzecie miejsce należy do Andrew Hoya z Australii (46,70 pkt.).
Po próbie terenowej czwartego etapu Pucharu Narodów, w klasyfikacji drużynowej na prowadzeniu Wielka Brytania (146,30 pkt). Na drugim miejscu Australia (152,7), a na trzecim Szwecja (276,50 pkt).

Ostatni na trasę crossu wyjechali dzisiaj zawodnicy „trzech długich gwiazdek”. Michael Jung, obecny wicemistrz świata, dwukrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich, nie dał się pokonać i nadal prowadzi w konkursie, zajmując pierwsze i drugie miejsce z wynikiem odpowiednio: 38,00 punktów karnych na fischerTakinou i 43,40 pkt na Halunke FBW. Trzecia jest Julia Krajewski startująca na Samourai du Thot z łącznym wynikiem po dwóch próbach 45,60 pkt. Podobnie jak poprzednie dzisiejsze crossy, ten również nie był łatwym zadaniem dla zawodników. Dwa przejazdy w normie czasu, sześć rezygnacji i osiem eliminacji, to statystyka próby terenowej CI-long3*. Jutro przed jeźdźcami ostatni test – próba skoków przez przeszkody. Przyjmując najprostszy scenariusz, w którym Michael Jung będzie miał na parkurze tylko jedną zarzutkę, możemy śmiało powiedzieć, że znamy już zwycięzcę tego konkursu.

W niedzielę ostatni dzień tegorocznej edycji Strzegom Horse Trials. Cała uwaga będzie skupiona na parkurze, gdzie odbędą się finałowe próby trzech konkursów, między innymi CICO3* NC, zaliczanego do cyklu Pucharu Narodów.

fot. z archiwum Zabookuj Strzegom Horse Trials
—————————————————————————————————–

27.06.2015

Trzeci dzień Strzegom Horse Trials 2015 wyłonił pierwszych zwycięzców

2a.jpgTrzeci dzień Strzegom Horse Trials 2015 wyłonił zwycięzców aż trzech konkursów: CI-short1*, CI-short1*J i CI-short2*.  Dzisiaj rywalizację rozpoczęli także zawodnicy, startujący w ramach CI-long2* i CICO3* NC. W klasyfikacji indywidualnej Pucharu Narodów jak na razie prowadzi reprezentantka Belgii.

Wczoraj zakończył się konkurs CI-short1*J. Najlepszym juniorem tegorocznej edycji Strzegom Horse Trials 2015 została Gerdine Frens z Holandii na Wishfull Thinking (46,90 pkt. karnych). Na drugim miejscu uplasowała się reprezentantka Polski Małgorzata Cybulska na Sir Scotty, prowadząca po próbie ujeżdżenia. Zawodniczka ukończyła konkurs z łącznym wynikiem 52,50 pkt karnych. Trzecie miejsce również należy do Polki – Wiktorii Knap, startującej na Rinusie (52,70 pkt.).

Znamy już nazwisko zwycięzcy konkursu CI-short1*. To reprezentant Szwajcarii Felix Vogg na Cleveland III, który prowadził od pierwszego dnia. Zawodnik utrzymał wynik po próbie ujeżdżenia (39,2 punktów karnych). Swoją pozycję utrzymała również Merel Blom z Holandii startująca na The Quizmaster. Mimo niewielkiego przekroczenia normy czasu na crossie nie spadła z drugiego miejsca. Konkurs ukończyła z łącznym wynikiem 42,90 punktów karnych. Z kolei na trzecie miejsce (z piątego) awansował nasz zawodnik – Kamil Rajnert, jadący na Libertinie, kończąc konkurs z łącznym wynikiem 44,00 punktów karnych.

Trzeci dzień Strzegom Horse Trials 2015 był także ostatnim dniem dla zawodników startujących w ramach CI-short2*. Wygrała Stephanie Bohe, startująca na 8-letniej klaczy Corona 94. Para ta prowadziła w konkursie od samego początku. Ostatecznie skończyła z łącznym wynikiem 38,50 punktów karnych. Próba crossu w „dwóch krótkich gwiazdkach” zebrała żniwo. Było aż jedenaście eliminacji, a tylko dwóch zawodników dojechało w normie czasu. Udało się to Sandrze Auffarth na Thalia l’Amaurial, która ukończyła ostatecznie konkurs na drugim miejscu z wynikiem 44,40 punktów karnych i Timowi Lipsowi na Tobruku (trzecie miejsce w konkursie z wynikiem 45,60). Niewiele do normy brakowało również Pawłowi Spisakowi dosiadającemu klaczy polskiej hodowli Strona II, dzięki czemu uplasował się na czwartej pozycji (45,90 pkt.).

Zakończyła się próba terenowa CI-long1*. Karin Donckers, Katharina Tietz, jak i Michael Jung (pary zajmujące kolejno pierwsze, drugie i trzecie miejsce po ujeżdżeniu), zaliczyli cross bez punktów karnych w normie czasu. Cała trójka pokonała trasę w niemalże identycznym czasie. Jednak doskonała ocena z czworoboku Karin Donckers, dosiadającej Quartz de la Ferme, daje jej przewagę jednej zrzutki nad rywalami, a więc zawodniczka może sobie pozwolić na jeden błąd podczas jutrzejszej próby skoków przez przeszkody. Łączny wynik (po dwóch próbach) tej pary to 36,50 punktów karnych. Katharina Tietz i Lucky Comeback: 40,90 pkt., Michael Jung i fischerIncantas: 41,10 pkt.

Wczorajj odbyły się dwie próby ujeżdżenia: CI-long2* i CICO3* NC.

W „dwóch długich gwiazdkach” prowadzą reprezentanci Niemiec: Gregor Bensmann na Nick Quick z wynikiem 76,25% oraz Nadine Marzahl na Valentine 18 (75,94%). Trzeci jest Andrew Hoy z Australii na The Blue Frontier z oceną 75,42% z czworoboku. Jutro przed zawodnikami próba terenowa. Pierwsza para tego konkursu wystartuje ze start-boxu już o 8:00 rano.

W konkursie CI-short3* zaliczanego do Pucharu Narodów w klasyfikacji indywidualnej na prowadzeniu jest Karin Donkers z Belgii dosiadająca Fletcha van 't Verahof, która pokonała o niecały punkt procentowy Andrew Hoy’a z Australii. Jej przejazd został oceniony na 75,06%. Trzecia po ujeżdżeniu jest Kristina Cook na De Novo News (71,92%).
Najlepszy z Polaków jest Paweł Warszawski startujący na Huzarze polskiej hodowli. Para plasuje się w połowie stawki na 20. miejscu z wynikiem 63,78% z ujeżdżenia.
W klasyfikacji drużynowej po próbie ujeżdżenia na prowadzeniu Australia z łącznym wynikiem 138,70 punktów. Druga jest ekipa Niemiec: 141,70 pkt, a trzecia – Wielkiej Brytanii (146,30).

Czwarty dzień Strzegom Horse Trials 2015 rozpoczynamy o 8:00 od próby terenowej, w której zobaczymy zawodników dwóch i trzech gwiazdek (CI-long2*, CICO3* NC i CI-long3*). Tych z Państwa, którzy  nie będą mogli być z nami, gorąco zachęcamy do śledzenia relacji on-line na naszej stronie internetowej.

fot. z archiwum Zabookuj Strzegom Horse Trials
——————————————————————————————————

26.06.2015

Niemcy prowadzą w najtrudniejszych konkursach

uj21.jpgZa nami drugi dzień Strzegom Horse Trials 2015. Z punktu widzenia organizatorów, chyba jeden z najtrudniejszych, ponieważ rozgrywanych było dziś kilka prób ujeżdżenia oraz skoków przez przeszkody dla łącznie pięciu konkursów: CI-short1*, CI-short1*J, CI-long1*, CI-short2*,  CI-long3*. Dziś pierwsze starty na crossie. W najwyższych konkursach prowadzą Niemcy.

W klasyfikacji ogólnej juniorów (CI-short1*J) mała roszada po próbie skoków przez przeszkody. Prowadząca po ujeżdżeniu Małgorzata Cybulska startująca na Sir Scotty spadła na drugą pozycję z łącznym wynikiem 50,90 punktów karnych, ustępując tym samym miejsca Gerdine Frens z Holandii na Wishfull Thinking (46,90 pkt.), która pokonała parkur bezbłędnie w najkrótszym czasie. Małgorzata Cybulska pojawia się w pierwszej trójce najlepszych juniorów także ze swoim drugim koniem – Chenaro 2, na którym po próbie skoków awansowała z szóstego na trzecie miejsce.

W CI-short1* z kolei niewielkie zmiany. Nadal na prowadzaniu pozostaje reprezentant Szwajcarii Felix Vogg na Cleveland III z wynikiem po dwóch próbach 39,2 punktów karnych. Drugie miejsce należy do Merel Blom z Holandii i The Quizmaster (40,70 pkt.). Dwie zrzutki na parkurze, będącą trzecią po ujeżdżeniu, Karin Donckers z Belgii, kosztowały utratę dobrej pozycji. Jej miejsce zajął Henrik Adnervik ze Szwecji, dosiadający Bally Quantos.

W „dwóch krótkich gwiazdkach” prowadzą Niemcy. Po próbie skoków przez przeszkody pozycję lidera obroniła Stephanie Bohe, startująca na 8-letniej klaczy Corona 94. Wynik tej pary po dwóch próbach to 36,10 punktów karnych. Nie zmieniła się również suma punktów karnych Julii Krajewski dosiadającej 14-letniego London-Return OLD (37,70 pkt.). Czysty przejazd w doskonałym czasie zagwarantował awans z szóstego na trzecie miejsce parze Franca Ludeke i Cero Song. Łączny wynik tej pary to 41,40 punktów karnych.
Awansował również nasz polski zawodnik – Paweł Spisak dosiadający klaczy Strona II, który po ujeżdżeniu i skokach zajmuje obecnie piąte miejsce. Jutro próba terenowa, która ostatecznie wyłoni zwycięzcę tego konkursu. Pierwszy zawodnik wystartował już o 8:00 rano.
Mimo że Strzegom Horse Trials 2015 trwa w najlepsze już od przedwczoraj, dla zawodników startujących w CI-long1* i CI-long3* zawody rozpoczęły się dopiero wczoraj. Od rana do późnego popołudnia równolegle na dwóch czworobokach trwała próba ujeżdżenia dla zawodników obu tych konkursów.

Wiele osób śledzących listy startowe i wyniki „jednej długiej gwiazdki” z pewnością było przekonanych, że sprawdzi się powiedzenie „ostatni będą pierwszymi”. Tymczasem stało się inaczej. Michael Jung, startujący jako ostatni w tym konkursie, nie pokonał reprezentantki Belgii Karin Donckers, dosiadającej Quartz de la Ferme, która uzyskała najlepszy wynik z ujeżdżenia (75,68%). Jung ostatecznie zajął trzecie miejsce z wynikiem (72,61%). Druga jest Niemka Katharina Tietz i Lucky Comeback z wynikiem 72,73% z czworoboku.

W CI-long3* – najtrudniejszym konkursie zawodów, po ujeżdżeniu prowadzą reprezentanci Niemiec. Aż cztery pierwsze miejsca należą do tych zawodników. Liderem konkursu jest Michael Jung, zajmujący dwie pierwsze pozycje z wynikami 77,50 % na Halunke FBW i 76,79 na fischerTakinou, na którym w ubiegłym roku wygrał w Strzegomiu CI-short2*. Trzecie miejsce zajmuje Sandra Auffarth na Ispo (72,37%).

Dziś rozpoczynają się starty na crossie. Już o 8:00 rano ze start-boxu ruszy pierwszy zawodnik. Oprócz próby terenowej dla CI-long1*, CI-short1*, CI-short1*J i CI-short2* na czworoboku zobaczymy jeźdźców startujących w ramach Pucharu Narodów.

fot. z archiwum Zabookuj Strzegom Horse Trials

——————————————————————————————————

25.06.2015

Za nami pierwszy dzień Strzegom Horse Trials 2015

8.jpgWczoraj rozegrana została pełna próba ujeżdżenia CI-short1*J, w której najlepszy wynik uzyskała polska zawodniczka Małgorzata Cybulska. Za nami także pierwsza część próby ujeżdżenia dla konkursów CI-short1* i CI-short2*. Jutro druga część, w której zobaczymy pozostałych zawodników zgłoszonych do tych konkursów.

W próbie ujeżdżenia konkursu CI-short1*J wystartowało 24 zawodników. Najlepszy wynik (72,73%) uzyskała reprezentantka Polski Małgorzata Cybulska, startująca na 7-letnim hanowerskim wałachu Sir Scotty. Drugie miejsce zajął Filippo Gregoroni z Włoch na Drop of Jupiter (69,20%), trzecie – Gerdine Frens z Holandii na Wischfull Thinking (68,75%).

W CI-short1* po pierwszej części próby ujeżdżenia prowadzi reprezentant Szwajcarii Felix Vogg na Cleveland III. Jego przejazd został oceniony na 73,86%. Drugi najlepszy wynik (72,84%) należy do pary Merel Blom (Holandia) i The Quizmaster. Trzecie miejsce, jak na razie przypada reprezentantce Austrii Katrin Khoddam-Hazrati, startującej na klaczy Vienna 77, (71,93%). Z Polaków najlepiej zaprezentował się Kamil Rajnert, dosiadający 6-letniej klaczy Libertina. Para ta zajmuje obecnie szóste miejsce.

W „dwóch krótkich gwiazdkach” po pierwszej części próby ujeżdżenia prowadzą Niemcy. W pierwszej dziesiątce mamy aż sześciu reprezentantów tego kraju. Najlepszy wynik z ujeżdżenia (74,90%) uzyskała zawodniczka o polsko brzmiącym nazwisku Julia Krajewski, startująca na 14-letnim wałachu London-Return OLD. Druga jest jej drużynowa koleżanka Carolin Thenhausen na Don Diego 39 (74,79%). Trzecie miejsce aktualnie zajmuje Csaba Sarkozi z Węgier (72,92%), startujący na PK Halle Berry.
Najlepszy z Polaków startujących w tym konkursie jest Pawel Spisak na klaczy polskiej hodowli Strona II.

Dziś druga cześć próby ujeżdżenia konkursów CI-short1* i CI-short2*, po której poznamy lidera konkursu.

fot. z archiwum Zabookuj Strzegom Horse Trials

———————————————————————————————————–

24.06.2015

Strzegom Horse Trials 2015 wystartował

25.jpgDzisiaj rozpoczęła się 13. edycja Strzegom Horse Trials. Do Strzegomia jak zwykle przyjechali zawodnicy ze światowej czołówki. Na hipodromie w Morawie zobaczymy aż 265 zawodników z 23 krajów, a wśród nich między innymi Michaela Junga – obecnego mistrza świata i dwukrotnego złotego medalistę z Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

W ramach Strzegom Horse Trials 2015 rozegranych zostanie w sumie siedem konkursów, począwszy od poziomu jednej „krótkiej” gwiazdki (CIC1*) do trzech „długich” gwiazdek (CCI3*) – najtrudniejszego konkursu zawodów, w którym zobaczymy 50 zawodników z całego świata.

Podobnie jak w latach poprzednich, Strzegom Horse Trials jest zaliczany do cyklu Pucharu Narodów – najbardziej prestiżowej serii rozgrywek Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.
W ramach Pucharu o cenne punkty w rankingu w klasyfikacji drużynowej będzie walczyło 46 zawodników, a w klasyfikacji indywidualnej aż 53.
W klasyfikacji drużynowej przed rozgrywką w Strzegomiu, prowadzi ekipa Wielkiej Brytanii z łącznym wynikiem 28 punktów po trzech etapach: Fontainebleau (FRA), Ballindenisk (IRL) i Houghton Hall (GBR). Na drugim miejscu jest Francja ze stratą jednego punktu do lidera. Trzecie miejsce należy ex-aequo do zawodników z Australii i Holandii (14 punktów po dwóch etapach: Fontainebleau (FRA), Houghton Hall (GBR).

Dzisiejszy dzień rozpoczął się próbą ujeżdżenia w ramach CI-short1*J, CI-short2* part I i CI-short 1* part I.  Jutro pierwsze próby skoków przez przeszkody, w już w piątek zobaczymy pierwsze pary na crossie.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z programem zawodów, dostępnym na www.strzehomhorsetrials.pl

fot. z archiwum Zabookuj Strzegom Horse Trials

——————————————————————————————————————–

19.06.2015

Strzegom Horse Trials w TV & online

strzegom_on_line_i_tv1.jpgFani jeździectwa oraz sportów hippicznych będą mogli obejrzeć ponad 40 godzin transmisji internetowych oraz telewizyjnych z tegorocznej edycji międzynarodowych zawodów Strzegom Horse Trials – największej w Polsce imprezy we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.
Strzegom Horse Trials to największa impreza jeździecka w Polsce.  W dniach 24-28 czerwca 2015 Hipodrom w Morawie koło Strzegomia już po raz trzynasty stanie się światową stolicą jeździecką. Podczas tej niebywałej gali rozegranych zostanie siedem konkursów międzynarodowych CIC1*, CIC1*J, CCI1*, CIC2*, CCI2*, CCI3* oraz CICO3* – zaliczany do cyklu Pucharu Narodów. Pula nagród wyniesie 28.000 euro.
Tegoroczna, trzynasta, edycja będzie pod każdym względem rekordowa: w programie aż 7 międzynarodowych konkursów, na trasie crossu wiele nowych przeszkód, zawody będą trwały całe pięć dni, a na liście zgłoszeń 370 koni oraz aż 7 jeźdźców z TOP 30 Rankingu FEI!!!
W zawodach wystartuje blisko 380 koni i zawodnicy z 21 państw. Tradycyjnie najliczniejsze są reprezentacje z Polski i Niemiec.
Fani jeździectwa, którzy nie będą mieli możliwości na żywo oglądać sportowej rywalizacji w Strzegomiu zapraszamy do śledzenia zawodów za pośrednictwem TVP oraz Internetu.
 

TRANSMISJE TELEWIZYJNE


– TVP SPORT

Sobota, 27.06.2015 – LIVE

11.30-13.50
 

– TVP WROCŁAW

Sobota, 27.06.2015

17.40-19.00

Niedziela, 28.06.2015

17.40-18.30

 

TRANSMISJE INTERNETOWE

– Czwartek, 25.06.2015 – LIVE

8.00-18.30 – Ujeżdżenie
 

– Piątek, 26.06.2015 – LIVE

9.00-16.30 – Ujeżdżenie

9.00-17.30 – Cross
 

– Sobota, 27.06.2015 – LIVE

8.00-17.30 – Cross
 

– Niedziela, 28.06.2015 – LIVE

10.30-16.30 – Skoki

————————————————————————————————————–

18.06.2015

Zostań Wolontariuszem na Strzegom Horse Trials

Wolontariusze.JPGJeśli masz 18 lat, dysponujesz wolnym czasem w czerwcu, jesteś fanem jeździectwa, miłośnikiem koni i lubisz aktywnie spędzać czas, możesz dołączyć do organizatorów i zostać Wolontariuszem na Strzegom Horse Trials – największej w Polsce imprezie we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.
Właśnie trwa rekrutacja wolontariuszy na trzynastą edycję zawodów Strzegom Horse Trials, które w tym roku odbędą się w terminie 24-28 czerwca.
Udział w programie to niezapomniana przygoda, nowe znajomości i przyjaźnie, kontakt z zawodnikami. Ale przede wszystkim satysfakcja z uczestnictwa w organizacji jednej z najważniejszych imprez jeździeckich w Polsce.

Gwarantujemy ubezpieczenie NNW na czas trwania zawodów, zakwaterowanie (pole namiotowe z dostępem do węzła sanitarnego) oraz dwa posiłki dziennie (w tym jeden ciepły). Przewidujemy także talony zniżkowe do wykorzystania na stoiskach wystawowych podczas zawodów.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.strzegomhorsetrials.pl w zakładce Wolontariusze.

—————————————————————————————————

03.06.2015

Strzegom Horse Trials bije rekordy

w.jpgNajwiększa w Polsce impreza jeździecka – międzynarodowe zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego (wkkw) – Strzegom Horse Trials nabrała wielkiego rozpędu. Tegoroczna, trzynasta, edycja będzie pod każdym względem rekordowa: w programie aż 7 międzynarodowych konkursów, na trasie crossu wiele nowych przeszkód, zawody będą trwały całe pięć dni, a na liście zgłoszeń 370 koni oraz aż 7 jeźdźców z TOP 30 Rankingu FEI!!!

– Zgłoszenia nieustannie spływają.  Na chwilę obecną przyjęliśmy 374 koni z 19 krajów. Na liście oczekujących mamy kolejne trzydzieści kilka koni i kilkanaście zapytań – mówi Marcin Konarski, dyrektor zawodów.
– Tradycyjnie najliczniejsze są reprezentacje z Polski – 72 konie i Niemiec – 66 koni.

Czołówka światowego wkkw zawita do Morawy koło Strzegomia w dniach 24-28 czerwca. Zawody odbywać się będą na Hipodromie w Morawie koło Strzegomia. Próba ujeżdżenia została podzielona na trzy dni, skoki i cross rozegrane zostaną w ciągu dwóch dni.
Oczywiście nie zabraknie zawodników ze światowej czołówki wkkw. W Morawie wystartuje 7 jeźdźców z TOP 30 aktualnego Rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI):  Karin Donckers, Andreas Dibowski, Izzy Taylor,  Sandra Auffarth, Tim Lips, Andrew Hoy i aktualny numer jeden światowego wkkw – Michael Jung. Michael Jung jest aktualnym Mistrzem Olimpijskim (Londyn 2012), Mistrzem Świata (Kentucky 2010) i Mistrzem Europy (Malmo 2013 i Luhmuhlen 2011).

————————————————————————————————————-

18.03.2015

100 DNI DO STRZEGOM HORSE TRIALS 2015

m.jpgStrzegom Horse Trials to największa impreza jeździecka w tej części Europy.  W dniach 25-28 czerwca 2015 Strzegom już po raz trzynasty stanie się światową stolicą jeździecką. Podczas tej niebywałej gali rozgrywanych zostanie siedem konkursów międzynarodowych CIC1*, CIC1*J, CCI1*, CIC2*, CCI2*, CCI3* oraz CICO3* – zaliczany do cyklu Pucharu Narodów. Pula nagród wyniesie 28.000 euro.

Puchar Narodów w WKKW jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu sportowym Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej FEI. Jest to najbardziej spektakularna seria zawodów w tym sporcie, nie tylko ze względu na wysoki poziom rywalizacji, ale także na piękne okoliczności przyrody, w których się rozgrywają.

Cykl Pucharu Narodów w sezonie 2015 to osiem imprez.  Cykl pucharowy rusza we Francji, a kończy się w Holandii. W Polsce podczas zawodów Strzegom Horse Trials rozstrzygnie się czwarta runda tej serii. W ramach konkursu rywalizują ekipy narodowe składające się z 3-4 zawodników.

 – Strzegom Horse Trials to najlepsi jeźdźcy i wspaniałe konie, niepowtarzalne widowisko sportowe. Na Hipodromie w Morawie będziemy mogli zobaczyć zmagania najlepszych zawodników wkkw reprezentujących kraje całego świata oraz około 250 koni. Liczymy na obecność aktualnego Mistrza Olimpijskiego Michaela Junga. Przez pierwsze dwa dni widzowie będą mieli okazję podziwiać grację jeźdźców i piękne ruchy koni w konkursach ujeżdżenia, a w piątek i sobotę widowiskową i bardzo emocjonującą próbę terenową – cross.  Zwycięzcę całej rywalizacji wyłonią skoki, na bardzo wymagającym parkurze. – powiedział Marcin Konarski, dyrektor zawodów Strzegom Horse Trials.

Oficjalna strona zawodów Strzegom Horse Trials
 

CO TO JEST WKKW?

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego nazywany w skrócie wkkw, wywodzi się z tradycji wojskowej. Pierwsze takie zawody rozegrano w Paryżu w 1902, od 1912 roku jest to konkurencja olimpijska. Wkkw składa się z trzech prób: ujeżdżenia, crossu i skoków. Celem tych zawodów było zademonstrowanie zarówno zdolności, wytrzymałości i szybkości koni, jak również ich elegancji oraz zgrania konia z jeźdźcem.

Ujeżdżenie
Konkurs ujeżdżenia polega na wykonaniu odpowiednich figur na czworoboku o wymiarach 20 x 60 m. Sędziowie oceniają precyzję i elegancję wykonania figury, posłuszeństwo konia, jego sposób poruszania się w stępie, kłusie i galopie, a także dosiad jeźdźca.

Cross
Próba terenowa rozgrywana jest na urozmaiconym terenie z przeszkodami stałymi. Zawodnicy mają do pokonania, w zależności od klasy konkursu, dystans długości od 2300 do 6400 m, w tempie od 500 do 570 m/min. Na trasie znajduje się 15-40 przeszkód o wysokości do 120 cm. Przeszkody o dużym stopniu trudności muszą mieć alternatywną możliwość ich pokonania, łatwiejszą, ale bardziej czasochłonną.

Skoki
Konkurs skoków rozgrywany jest na zasadzie konkursu dokładności, przeszkody mają wysokość od 100 do 130 cm i nawet lekkie potrącenie przeszkody przez konia powoduje zrzutkę lub wyłamanie, a w konsekwencji punkty karne. Konkurs na parkurze jest sprawdzianem kondycji konia po próbie wytrzymałości.

uj7.jpg   8.jpg   sk1.jpg


PUCHAR NARODÓW – FEI NATIONS CUP™

Puchar Narodów to wyjątkowy cykl w sportowym kalendarzu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Pierwsze zawody z tego cyklu zostały rozegrane w 2012 roku. Strzegom jest gospodarzem serii od samego początku. W ramach Pucharu Narodów rywalizują ekipy narodoweskładające się z 3-4 zawodników. W 2014 roku rozegranych zostało w całej Europie dziewięć imprez z tego cyklu. W 2015 roku w cyklu pucharowym będzie dziewięć imprez. Strzegom będzie gospodarzem 4 zawodów tego elitarnego cyklu:

1. Fontainebleau (FRA) 19-22.03.2015

2. Ballindenisk (IRL) 24-26.04.2015

3. Houghton Hall (GBR) 28-31.05.2015

4. Strzegom (POL) 25-28.06.2015

5. Aachen (GER) 11-14.08.2015

6. Montelibretti (ITA) 17-20.09.2015

7. Waregem (BEL) 24-27.09.2015

8. Boekelo (NED) 8-11.10.2015

Podczas całego cyklu prowadzony jest ranking wszystkich startujących teamów narodowych. Zwycięzcą całego cyklu zastaje drużyna z najlepszym wynikiem punktowym. W sezonie 2014 najlepsi byli Niemcy, drugie miejsce zajęli Brytyjczycy, a trzecie Francuzi. 

Dodatkowe informacje:

Oficjalna strona FEI Nations Cup™
Strona zawodów Strzegom Horse Trials


STRZEGOM HORSE TRIALS 2014 W LICZBACH

Konkursy:  6

Kraje:  24       

Australia, Austria, Belgia, Białoruś, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Japonia, Litwa, Niemcy, Polska, Portugalia, Rosja, Słowacja, Szwecja, Szwajcaria, Tajlandia, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Konie:  281                

Zawodnicy:  180 /Polacy – 50, Włosi – 27, Niemcy – 20/

Gwiazda: 

dek2.jpgMichael Jung– obecnie numer jeden w świecie wkkw. Jest aktualnym Mistrzem Olimpijskim (Londyn 2012), Mistrzem Świata (Kentucky 2010) i Mistrzem Europy (Malmo 2013 i Luhmulen 2011). Na najwyższym podium na Igrzyskach Olimpijskich oraz na Mistrzostwach Świata  stawał zarówno indywidualnie jak i drużynowo. W Strzegomiu wystartował na swoim najbardziej utytułowanym koniu La iosthetique Sam FBW

Pula nagród:              115 000 PLN                      

Sponsorzy:                 30

Wystawcy:                 43

Akredytowani Dziennikarze i Fotoreporterzy:     34

Ilość Wolontariuszy i Obsługi:                               200


GWIAZDY WKKW NA STRZEGOM HORSE TRIALS (2003-2014)

Co roku w Strzegom Horse Trials startuje elita światowego jeździectwa. Do najwybitniejszych zaliczyć należy:

Michael Jung (GER)– obecnie numer jeden w świecie wkkw. Jest aktualnym Mistrzem Olimpijskim (Londyn 2012), Mistrzem Świata (Kentucky 2010) i Mistrzem Europy (Malmö 2013 i Luhmühlen 2011). Wicemistrzem Świata (Normandia 2014) i Wicemistrzem Europy (Pau 2009). Na najwyższym podium na Igrzyskach Olimpijskich oraz na Mistrzostwach Świata stawał zarówno indywidualnie jak i drużynowo (Londyn 2012, Kentucky 2010, Normandia 2014). W Strzegomiu zwyciężał w 2009, 2010, 2011 i 2014.

Mark Todd (NZ)– legenda światowego wkkw, przez Międzynarodową Federację Jeździecką ogłoszony został Jeźdźcem XX wieku. Wielokrotny medalista olimpijski. Na swoim koncie na tytuł dwukrotnego Mistrza Olimpijskiego – Los Angeles (1984) i Seul (1988), dwa brązowe medale – Atlanta 1996 i Sydney 2000 oraz drużynowe: srebro – Barcelona 1992, brąz – Seul 1988 i Londyn 2012. Todd jest równie wielokrotnym medalistą Mistrzostw Świata. Zdobył indywidualnie srebro (Rzym 1998) oraz drużynowo złoto (Stockholm 1990, Rzym 1998) i brąz (Kentucky 2010). Czterokrotny zwycięzca najbardziej prestiżowych na świecie zawodów – czterogwiazdkowych zawodów Badminton Horse Trials.

Andrew Hoy (AUS)– sława światowego wkkw – Mistrz Olimpijski (Atlanta 1994), Wicemistrz Olimpijski (Sydney 2000) i trzykrotny drużynowy Mistrz Olimpijski (Barcelona 1992, Atlanta 1996, Sydney 2000). Drużynowy medalista Mistrzostw Świata – brąz (Aachen 2006)

Linda Algotsson (SWE)– zwyciężczyni Finału Pucharu Świata (Pau 2003, 2004), dwukrotna srebrna medalistka Mistrzostw Europy (Luhmühlen 1999, Punchestown 2003). W 2003 roku wygrała konkurs Pucharu Świata w Strzegomiu. Na Igrzyskach Olimpijskich w Honkongu (2008) i Londynie (2012) drużynowo zajęła czwarte miejsce.

Sara Algotsson Ostholt (SWE)– aktualna wicemistrzyni olimpijska (Londyn 2012), w klasyfikacji drużynowej Szwedzi zajęli 4. miejsce. Czwarta była również w klasyfikacji indywidualnej na Mistrzostwach Świata w Le Lion d'Angers (2008). Na ostatnich Mistrzostwach Europy (Malmö 2013) drużynowo zdobyła srebro. W Strzegomiu zwyciężyła w 2013 roku.

Frank Ostholt (GER)– złoty (Le Lion d'Angers 2007) i brązowy medalista Mistrzostw Świata (Le Lion d'Angers 2009). Brązowy medalista Mistrzostw Europy (Luhmühlen 2011). Drużynowy Mistrz Olimpijski (Pekin 2008) i drużynowy Mistrz Świata (Aachen 2006). Medalista Finału Pucharu Świata – drugie miejsce w Strzegomiu (2009) i trzecie w Deauville (2008). W Strzegomiu w Pucharze Świata zwyciężył w 2007 roku.

Ingrid Klimke (GER)– aktualna Wicemistrzyni Europy (Malmö 2013) i brązowa medalista Mistrzostw Europy (Blenheim 2005). Drużynowa Mistrzyni Olimpijska (Pekin 2008 i Londyn 2012), drużynowa Mistrzyni Świata (Aachen 2006 i Normandia 2014) oraz drużynowa Mistrzyni Europy (Malmö 2013).

Sandra Auffarth (GER)– aktualna Mistrzyni Świata (Normandia 2014), brązowa medalistka Mistrzostw Świata (Le Lion d'Angers 2009) i Igrzysk Olimpijskich (Londyn 2012), srebrna medalistka Mistrzostw Europy (Luhmühlen 2011). Drużynowa Mistrzyni Olimpijska (Londyn 2012), drużynowa Mistrzyni Świata (Normandia 2014), drużynowa Mistrzyni Europy (Luhmühlen 2011). W Strzegomiu zwyciężyła w 2012 roku.   

Hinrich Romeike (GER)– indywidualny i drużynowy Mistrz Olimpijski (Pekin 2008), drużynowy Mistrz Świata (Aachen 2006), brązowy drużynowy medalista Mistrzostw Europy (Blenheim 2005).

Matthew Ryan (AUS)-indywidualny i drużynowy Mistrz Olimpijski (Barcelona 1992), drużynowy Mistrz Olimpijski z Sydney (2000). Wielokrotnie plasował się w ścisłej czołówce najbardziej prestiżowych na świecie zawodów – czterogwiazdkowych zawodów Badminton Horse Trials.

Dirk Schrade (GER)-drużynowy Mistrz Olimpijski (Londyn 2012), drużynowy Mistrz Świata (Normandia 2014), drużynowy Mistrz Europy (Malmö 2013).

Andreas Dibowski (GER)– drużynowy Mistrz Olimpijski (Pekin 2008), Wicemistrz Świata (Le Lion d'Angers 2009), dwukrotny drużynowy Mistrz Europy (Luhmühlen 2011, Malmö 2013). Plasował się w czołówce Finału Pucharu Świata, w Malmö (2006) był trzeci, a Strzegomiu (2009) czwarty. Zwyciężył w konkursie Pucharu Świata w Strzegomiu w 2004 roku.

Karin Donckers (BEL)-dwukrotna drużynowa brązowamedalistka Mistrzostwa Europy (Punchestown 2003, Fontainebleau 2009). Wielokrotnie plasowała się w czołówce najważniejszych imprez w wkkw. Na Mistrzostwa Świata w Normandii (2014) była szósta, a w Kentucky (2010) czwarta. Mistrzostwa Europy w Fontainebleau (2009) ukończyła na szóstym miejscu, Mistrzostwa Europy w  Blenheim (2005) na czwartym, w Punchestown (2003) ponownie była szósta. Na Finle Pucharu Swiata w Pau (2004) był trzecia.

 

STRZEGOM HORSE TRIALS 2015

Strzegom Horse Trials to największa impreza jeździecka w tej części Europy.  W okresie 25-28 czerwca 2015 Strzegom już po raz trzynasty stanie się światową stolicą jeździecką. Podczas tej niebywałej gali rozgrywanych zostanie siedem konkursów międzynarodowych CIC1*, CIC1*J, CCI1*, CIC2*, CCI2*, CCI3* oraz CICO3* – zaliczany do cyklu Pucharu Narodów. Pula nagród wyniesie 28.000 euro.

Puchar Narodów w WKKW jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu sportowym Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej FEI. Jest to najbardziej spektakularna seria zawodów w tym sporcie, nie tylko ze względu na wysoki poziom rywalizacji, ale także na piękne okoliczności przyrody, w których się rozgrywają.

Cykl Pucharu Narodów w sezonie 2015 to osiem imprez.  Cykl pucharowy rusza we Francji, a kończy się w Holandii. W Polsce podczas zawodów Strzegom Horse Trials rozstrzygnie się czwarta runda tej serii. W ramach konkursu rywalizują ekipy narodowe składające się z 3-4 zawodników.

Strzegom Horse Trials to najlepsi jeźdźcy i wspaniałe konie, niepowtarzalne widowisko sportowe. Na Hipodromie w Morawie będziemy mogli zobaczyć zmagania najlepszych na świecie zawodników wkkw reprezentujących kraje całego świata oraz około 250 koni.

Przez pierwsze dwa dni widzowie podziwiają grację jeźdźców i piękne ruchy koni w konkursach ujeżdżenia, a w piątek i sobotę widowiskową i bardzo emocjonującą próbę terenową – cross.  Zwycięzcę całej rywalizacji wyłonią skoki, na bardzo wymagającym parkurze.

 

KONKURSY STRZEGOM HORSE TRIALS

Podczas Strzegom Horse Trials 2015 rozegranych zostanie siedem konkursów międzynarodowych we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego, w tym Puchar Narodów.  W programie konkursy: CI-short 1*, CI-short 1*J, CI-long 1*, CI-short 2*, CI-long 2*, CI-long 3* i CIO-short 3* – FEI Nations Cup Eventing.

CI-short 1*, CI-short 1*J/ CI-long 1*

Jest to najłatwiejszy z konkursów międzynarodowych. W konkursie tym zobaczymy liczne reprezentacje polskich juniorów przygotowujących się do startu w Mistrzostwach Europy oraz doświadczonych zawodników startujących w Pucharze na swoich młodych koniach.

CI-short 2* / CI-long 2*

Jest to drugi pod względem trudności stopień zawodów międzynarodowych. W konkursie tym rywalizować będą również zawodnicy startujący w Pucharze Narodów na swoich mniej doświadczonych koniach.

CI-long 3*

Jest to jeden z najtrudniejszych konkursów międzynarodowych pozwalających uzyskać wynik kwalifikacyjny do imprez rangi mistrzowskiej. W konkursie tym zobaczymy zarówno polskich, jak i zagranicznych zawodników próbujących zakwalifikować się do Mistrzostw Europy w Blair Castel w 2015 roku i Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

CIO-short 3* Nations Cup

Cykl Pucharu Narodów w sezonie 2015 to dziewięć imprez rozgrywanych w okresie od marca do października w całej Europie. W ramach konkursu rywalizują ekipy narodowe składające się z 3-4 zawodników na każdej imprezie. Cykl pucharowy ruszył w marcu we Francji. W Polsce podczas zawodów Strzegom Horse Trials rozstrzygnie się czwarta runda tej serii. Zamknięcie cyklu nastąpi w październiku w Holandii.

 


HISTORIA STRZEGOM HORSE TRIALS

2014

Konkursy/Competitions

CICO3*NC, CCI3*, CCI2*, CIC2*, CIC1*

Kraje/Countries

24

Konie/Horses

281

Zwycięzcy/Winers

CIC1* – Michael Jung (Der Dante)

CCI1* – Dirk Schrade (Carlevo)
CIC2* – Michael Jung (fischerTakinou)
CCI2* – Eveline Bodenmüller (Unita MB CH)
CCI3* – Nicky Roncoroni (Stonedge)
CICO3* – NC – Individual – Michael Jung (La Biosthetique-Sam FBW)

CICO3* – NC –  Team – Germany

2013

Konkursy/Competitions

CICO3*NC, CCI3*, CCI2*, CIC2*, CIC1*

Kraje/Countries

17

Konie/Horses

206

Zwycięzcy/Winers

CIC1* – Franziska Roth (Emiljo)
CIC2* – Sanna Siltakorpi (Bofey Bridge)
CCI2* – Competition has been cancelled due to the weather
CCI3* – Sara Algotsson-Ostholt (Reality 39)
CICO3*NC – Competition has been cancelled due to the weather

2012

Konkursy/Competitions

CICO3*-NC, CCI2*, CIC2*, CCI1*, CIC1*, MPJ

Kraje/Countries

18

Konie/Horses

200

Zwycięzcy/Winers

CIC1* – Dirk Schrade (Cosima 201)
CCI1* – Esther Andres (Schwalbenprinz)
MPJ – Michał Knap (Reja)
CIC2* – Andreas Dibowski (Songline 2)
CCI2* – Frank Ostholt (Lass of London)
CI03* – NC – Individual – Sandra Auffarth (Opgun Louvo)
CI03* – NC – Team – Germany

2011

Konkursy/Competitions

CIC3*-W, CCI3*, CCI2*, CIC2*, CIC1*, MPMJ

Kraje/Countries

19

Konie/Horses

220

Zwycięzcy/Winers

CIC1* – Andreas Dibowski (Eskadia 2)
CIC2* – Dirk Schrade (Under Suspection)
CCI2* – Julia Krajewski (Lost Prophecy)
MPMJ – Jerzy Lipkowski (Rokosz)
CCI3* – Elaine pen (Vira)
CIC3*-W – Michael Jung (Leopin)

 2010

 Konkursy/Competitions

 CIC*** World Cup, CIC*, CCI**, CCI***, MPMJ

 Kraje/Countries

 16

 Konie/Horses

 blisko 200

 Zwycięzcy/Winners

 CIC* – Yoshiaki Oiwa (User Friendly)
 CCi** – Oliver Townend (ODT Sonas Rovatio)
 MPMJ – Natalia Wrona (Tacyt)
 CIC*** World Cup – Michael Jung (Weidezaunprofi’s River of Joy)
 CCI*** – Niklas Lindback (Mister Pooh)

 2009

 Konkursy/Competitions

 CIC*** World Cup Final, CIC**

 Kraje/Countries

 16

 Konie/Horses

 60

 Zwycięzcy/Winners

 CIC*** World Cup Final – Michael Jung
 (La Biosthetique-Sam FBW)
 CIC** – Dirk Schrade (Enjoy Me)

 2008

 Konkursy/Competitions

 CIC*** World Cup, CIC**, CIC*, CCI***, MP Seniorów

 Kraje/Countries

 18

 Konie/Horses

 blisko 200

 Zwycięzcy/Winners

 CIC* –  Kamil Rajnert (Eternal)
 CIC** – Oliver Townend (ODT Land Vision)    
 CIC*** World Cup – Elmar Lesch (Finch Hatton TS F)
 CCI*** – Oliver Townend (Clover Curtis)
 MP Seniorów – Piotr Piasecki (Jędrusia)

 2007

 Konkursy/Competitions

 CIC*** World Cup, CIC**, CIC*, CCI***, MP Seniorów

 Kraje/Countries

 18

 Konie/Horses

 blisko 200

 Zwycięzcy/Winners

 CIC* –  Jerzy Krukowski (Donna Sara)    
 CIC** – Andreas Dibowski (FRH Fantasia)         
 CIC*** World Cup – Frank Ostholt (Mr. Medicott)
 CCI*** – Ingrid Klimke (FRH Butts Abraxxas)
 MP Seniorów – Paweł Spisak (Del Piero)

2006

 Konkursy/Competitions

 CIC***World Cup, CCI***, CCI**, CIC**, CIC*
 MP Seniorów

 Kraje/Countries

 17

 Konie/Horses

 170

 Zwycięzcy/Winners

 CIC***World Cup – Piia Pantsu (Ypaja Karuso)
 CIC** – Michael Jung (Birkhof's Grafenstolz TSF)
 CIC* – Bogusław Owczarek (Diabełek)
 CCI*** – Anna Hilton (Mr Dalby)
 CCI** – Elmar Lesch (FBW Honeydrop)
 MP Seniorów – Paweł Spisak (Weriusz)

 2005

 Konkursy/Competitions

 CIC*** World Cup, CIC**, CIC*, CCI***, MP Seniorów,
 MP Juniorów, MP Młodych Jeźdźców, Zawody Regionalne kl.P

 Kraje/Countries

 11

 Konie/Horses

 181

 Zwycięzcy/Winners

 CIC*** World Cup – Magnus Gallerdal (Keymaster)
 CIC** – Alfred Bierlein (Torcida)
 CIC* – Bogusław Owczarek (Diabełek)
 CCI*** – Karin Donckers (Gazelle de la Braseur)
 MP Seniorów – Paweł Spisak (Weriusz)
 MP Juniorów – Adam Rusiecki (Jadwisia)
 MP Młodych Jeźdźców – Katarzyna Kokowska (Czarnolas)
 Zawody Regionalne, kl. P – Daria Kobiernik (Viper)

 2004

 Konkursy/Competitions

 CIC*** World Cup, CIC**, CIC*, CCI***
 MP Młodych Jeźdźców, MP Juniorów

 Kraje/Countries

 11

 Konie/Horses

 107

 Zwycięzcy/Winners

 CIC*** World Cup – Andreas Dibowski (Little Lemon B)
 CIC** – Mike Bardehle (Festus 74)
 CIC* – Pavlina Surowa (Belfast)
 CCI*** – Matt Ryan (Bonza Puzzle)
 MP Młodych Jeźdźców – Agnieszka Wasilewska (Autorytet)
 MP Juniorów – Wojciech Piasecki (Lublin)

 2003

 Konkursy/Competitions

 CIC*** World Cup, CIC**, Zawody Regionalne kl. L

 Kraje/Countries

 9

 Konie/Horses

 69

 Zwycięzcy/Winners

 Zawody Regionalne kl. L – Leandro Ballan (Ahmed)
 CIC** –  Andrzej Pasek (Nocny Pan)
 CIC*** World Cup – Linda Algotsson (Stend By Me)

 

SŁOWNICZEK PRZESZKÓD

STACJONATA – przeszkoda pionowa, konie nie lubią przez nią skakać, ponieważ trudno jest im ocenić punkt odskoku, obecnie jest coraz rzadziej stosowana w zawodach wkkw.

OXER – przeszkoda wysoka i szeroka, bardzo przyjazna dla konia, ale niezbyt często stosowana w crossie ze względu na bezpieczeństwo, zdarza się, że koń może wskoczyć do środka oxera.

STÓŁ – typowa i bardzo popularna ostatnio przeszkoda crossowa, bardzo bezpieczna, wysoka i jednocześnie szeroka przeszkoda, gdzie koń może się odbić od jej górnej części i bezpiecznie wylądować. W zawodach Pucharu Narodów maksymalna wysokość stołu może wynosić 120 cm, a maksymalna szerokość 180 cm w najszerszym miejscu.

HYRDA – przeszkoda zabudowana z części stałych oraz wystających gałęzi, gałązki wykorzystywane do budowy tej przeszkody mogą być brzozowe, świerkowe lub sosnowe, wystają około 20-30 cm ponad wysokość przeszkody, trudność jej polega na tym, że wydaje się ona znacznie większa, wyższa niż jest w rzeczywistości, koń nie skacze ponad gałęziami, tylko między nimi.

BANKIET – przeszkoda, która może być pokonywana w dół lub w górę, jest to pionowy stopień o wysokości między 100 a 120 cm, na który koń wskakuje lub z którego zeskakuje.

SZWED – nazwa pochodzi z języka szwedzkiego, inaczej nazywana jest kłodą na rowie, jest to umieszczona wzdłuż rowu drewniana kłoda, koń pokonuje ją razem z rowem.

COFFIN – przeszkoda składająca się zawsze z trzech elementów, gdzie zawsze elementem pomiędzy dwoma przeszkodami jest rów (konie nie lubią skakać rowów), w przeszkodzie typu coffin koń widzi rów dopiero w momencie skoku przez pierwszy człon, co bardzo często potrafi go zaskoczyć i zahacza wtedy o drugą przeszkodę.

SOUNKEN ROAD – inaczej przejście drogi, przeszkoda wywodzi się z Anglii, składa się zawsze z czterech elementów. Pierwszy znajduje się na płaskim podłożu, drugim elementem jest zawsze zeskok z bankietu, potem wskok na bankiet i czwarty element ponownie na płaskim podłożu, trudnością jest pokonanie czterech elementów w rytmie i balansie, co często kończy się wyłamaniem bądź zatrzymaniem na czwartym elemencie.

fot. z archiwum Zabookuj – Strzegom Horse Trials

Komentarze

Prześlij nam newsa