Sport

Paweł Spisak Mistrzem Polski w WKKW

06-09.08.2015

Paweł Spisak Mistrzem Polski w WKKW

spisak1.jpgZnamy już Mistrza Polski Seniorów WKKW 2015! Złoty krążek wywalczył w fantastycznym stylu Paweł Spisak, dosiadający wyhodowanego w Polsce kasztanowatego Banderasa. Ta para prowadziła w klasyfikacji Mistrzostw już po ujeżdżeniu. Nowy Mistrz po próbie crossu nie zostawiał niemalże żadnych szans swoim rywalom. Tytuł v-ce Mistrza Polski zdobył Mariusz Kleniuk dosiadający klaczy Winona. Brązowy medal powędrował do Pawła Warszawskiego startującego na Huzarze.

Wczoraj na sopockim hipodromie zakończyły się Zawody Międzynarodowe i Krajowe WKKW.
W najważniejszym konkursie (CIC3*) zwyciężył reprezentant Szwajcarii Feix Vogg, startujący na koniu Maverick McNamara. Drugi był Paweł Spisak na Banderasie ze strata zaledwie 3 punktów karnych do lidera. Trzecie miejsce wywalczyła Anna Nilsson ze Szwecji dosiadająca Candy Girl.

„Trzy gwiazdki” były jednocześnie konkursem, który wyłonił Mistrza Polski w WKKW. Złoty krążek wywalczył w fantastycznym stylu Paweł Spisak, dosiadający wyhodowanego w Polsce kasztanowatego Banderasa. Ta para prowadziła w klasyfikacji Mistrzostw już po ujeżdżeniu. Nowy Mistrz po próbie crossu nie zostawiał niemalże żadnych szans swoim rywalom. Tytuł v-ce Mistrza Polski zdobył Mariusz Kleniuk dosiadający klaczy Winona. Brązowy medal powędrował do Pawła Warszawskiego startującego na Huzarze.

Podczas dekoracji zwycięzców CIC1* i CIC2* na parkurze rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego.

W CIC1* wygrał Łukasz Kaźmierczak na Chelano2, reprezentujący barwy gospodarza zwodów Sopocki Klub Jeździecki. Drugie miejsce wywalczyła reprezentantka Szwecji Linda Algotsson, startująca na Fair Mail. Trzecie miejsce zdobył Elmar Lesh z Niemiec, dosiadający Saint-Germain.
W „dwóch gwizdkach” pozycję lidera, mimo jednej zrzutki na parkurze, utrzymał prowadzący od samego początku w konkursie Paweł Spisak na Admirale. Drugie miejsce zajęła Magdalena Majchrzak z Sopockiego Klubu Jeździeckiego, startująca na koniu Czakir L-P. Trzecie miejsce należy do Beatrice Borin z Włoch, dosiadającej Billy Malone.

Szczegółowe wyniki na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia: www.hipodrom.sopot.pl.

Komentarze

Prześlij nam newsa