Sport

Mistrzostwa Europy w skokach przez przeszkody – Aachen 2015

11-23.08.2015

Mistrzostwa Europy w skokach przez przeszkody – Aachen 2015

aachen2015_logo.jpg

23.08.2015

Do niedzielnego ścisłego finału zakwalifikowało się 25 najlepszych par. Nasz reprezentant Jarosław Skrzyczyński, kończąc przejazdy na miejscu 26, był pierwszym na liście rezerwowej. Wszyscy trzymaliśmy kciuki, aby udało dostać mu się do finału i…. udało się! Trzech zawodników, którzy początkowo zakwalifikowali się do finału nie wystąpiło na niedzielnych parkurach. 

IMG_9482.JPGNasz zawodnik w pierwszym nawrocie startował jako trzeci. Crazy Quick bardzo chętnie skakał wszystkie przeszkody. Para nie ustrzegła się dwóch błędów na przeszkodach. Drugi nawrót finału i bardzo trudny parkur Jarosław i Crazy Quick pokonali z jednym błędem na przeszkodzie oraz jednym punktem karnym za przekroczenie normy czasu. Nasz reprezentant ostatecznie zajął 22 miejsce. Jest to najlepszy wynik polskiej pary na Mistrzostwach Europy od 1967 roku i wyniku Jana Kowalczyka  w Rotterdamie. 

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy. Jarosław Skrzyczyński pokazał, że jest jeźdźcem na światowym poziomie i stać go jeszcze na wiele miłych niespodzianek dla swoich kibiców.

22.08.2015

IMG_0924.JPGPolacy drużynowo zakończyli Mistrzostwa Europy zakończyli na miejscu 13. Złoty medal Mistrzostw Europy wywalczyli Holendrzy. Srebro przypadło faworyzowanym Niemcom, a brąz Szwajcarii. 

 

20.08.2015

 _DSC0184.JPGO godzinie 13;45 rozpoczął się konkurs drużynowy. Nasza drużyna w nieco osłbaionym składzie przez nieobecność Marka Lewickiego wystartowała właśnie. Jako pierwszy z naszych reprezentantów na parkurze pojawił się Michał Kaźmierczk na Que Pasa, który ukończył trudny parkur z dwom błędami. Jest to bardzo dobry wynik pary, patrząć na długość wspólnej współpracy. 

Jako drugi z Polaków wystartował Krzysztof Ludwiczak na ogierze Zowieja. Para ukończyła parkur bezbłędnie!

Niestety słabszy przejazd zanotował Mściowj Kiecoń, 3 zzrzutki, jedno zatrzymanie i jeden punkt karny za przekroczenie normy czasu, co daje łącznie 17 punktów karnych.

Jarosław Skrzyczyński kończy parkur z jednym błędem. 

 

____________________________________________________________________________________________________________

19.08.2015

Jeszcze na świeżo podajemy informację. Nasi zawodnicy: Mściwoj Kiecoń, Krzysztof Ludwiczak, Jarosław Skrzyczyński i Michał Kaźmierczak wystartowali w pierwszym konkursie podczas Mistrzostw Europy w skokach. Był to konkurs szybkości. Jako pierwszy pojechał Michał Kaźmierczak na Que Pasa, który zjeżdżał z parkuru z dwoma błędami.  Rewelacyjnie pojechał  Krzysztof Ludwiczak na Zowieji, który pomimo jednej zrzutki miał świetny czas. Przez dłuższy czas utrzymywał się na miejscu 10. Z jeszcze lepszym czasem, również pomimo jednej zrzutki parkur ukończył Mściwoj Kiecoń na Urbane. Jako ostatni z Polaków wystartował Jarosław Skrzyczyński na Crazy Quicku. Para ta jak zwykle pojechała bardzo szybko, nie ustrzegli się jednak dwóch zrzutek.

 

Ostatecznie Polacy zajęli miejsca:
37- Mściwoj Kiecoń 
39 – Krzysztof Ludwiczak
40 – Jarosław Skrzyczyński
86- Michał Kaźmierczak 

Trójce naszych zawodników udało się prześcignąć takie sławy eździectwa jak Michael Whitaker czy Cian O'Connor.

Niestety w naszej ekipie zabrakło Marka Lewickiego i Abigeja. Abigej został wycofany przez zawodnika ze względu na możliwą kontuzję, która mogłaby zakończyć jego karierę. Zawodnikowi gratulujemy, że pomimo tak waznego wydarzenia jeździeckiego wybrał on zdrowie konia. Była to zapewne niezwykle trudna decyzja. 

 

Zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom!

Już jutro (czwartek) o godiznie 13.45 rozpocznie się I nawrót konkursu drużynowego- konkurs będzie relacjonowany na żywo na Eurosporcie i TVP Sport

W piątek odbędzie się drugi nawrót konkursu druzynowego, dla najlepszych 50 zawodników w kwalifikacji indywidualnej i dla 10 najlepszych drużyn – również na żywo na Eurosporcie


K.K

Komentarze

Prześlij nam newsa