Sport

Historyczny sukces ! Mamy brązowy medal drużynowo!

10-16.08.2015
 
Historyczny sukces ! Mamy brązowy medal drużynowo!
 
Od poniedziałku w Neustadt rozpoczęły się Mistrzostwa Europy dzieci, juniorów i młodych jeźdźców.
 
IMG_9489.JPGW kategorii młodych jeźdźców najlepiej spisali się Zuzanna Gowin i Krzysztof Okła. Zuzanna na Emperio Van’t Roosakker pomimo zrzutki na ostatnim szeregu zajęła 14 miejsce, ze stratą do liderki o niecałe 3 sekundy. Aktualny Mistrz Polski Młodych Jeźdźców, Krzysztof Okła na Um Diabo po bezbłędnym przejeździe, jednak wolniejszym zajął 28 miejsce. Weronika Wilska na Aresie odnotowała 3 błędy na parkurze. Nieco gorsze wyniki zanotowały Aleksandra Więckowska i Nikol Makulik. 
 
W kategorii juniorów rewelacyjnie spisał się Andrzej Opłatek. Zawodnik KJ Heaa Turek dosiadając swojego podstawowego konia, wyhodowanego w Stadninie Koni w Prudniku, El Campa w konkursie szybkości zajął drugie miejsce, ze stratą do prowadzącej o zaledwie 0,17 punktu karnego. Bezbłędne przejazdy uzyskali także Albert Ornat na Camilo Son oraz aktualna Mistrzyni Polski tej kategorii wiekowej, Joanna Marciniak na Chelsea Blue. Z jednym błędem parkur ukończyła także Agnieszka Cecuga. O szczęściu natomiast nie może powiedzieć ambitny, trenowany pod okiem Andrzeja Głoskowskiego Adam Grzegorzewski. 
 
Wczoraj na parkurach w Neustadt rozdano pierwsze medale. Były to medale w kategorii dzieci w klasyfikacji drużynowej. Tytuł Mistrz Europy zdobyła drużyna z Niemiec. Srebrny medal przypadł reprezentacji Wielkiej Brytanii. Brązowy medal ku naszej radości, zdobyła nasza drużyna!
 
Nasza ekipa wywalczyła zasłużony brązowy medal po rozgrywce, w której zmierzyli się z ekipą włoską. To ogromny sukces dla polskiego jeździectwa, a także miejmy nadzieję zapowiedź dalszych sukcesów.  
 
Drużyna Polski wystartowała w składzie: Wiktoria Głowacka (Aronia), Dalia Lehman (Quitoi), Aleksandra Bolko (Dragon) i Filip Lewicki (Codetia VDL). Jako pierwsza wystartowala Dalia Lehman, która ukończyła parkur z jedną zrzutką. Po niej naparkurze pojawiła się Wiktoria Głowacka, której przytrafiło się wyłamanie i zrzutka. To jednak nie przekreśliło szans na medal. Bezbłędnie parkur przejechał Filip Lewicki na Codetii VDL. Najtrudniejsze zadanie miała do wykonania Aleksandra Bolko, od niej bowiem zależał nasz medal. Młoda zawodniczka popisała się odpornością na stres i ukończyła parkur bezbłędnie.
Brązowy medal drużynowy naszych dzieci, jest pierwszym medalem drużynowym w Mistrzostwach Europy! A Mistrzostwa nadal trwają… Nadal mamy szansę na medale. W konkursie indywidualnym w kategorii dzieci wystartuje Dalia Lehman i Aleksandra Bolko.
 
Za wszystkich naszych zawodników trzymamy kciuki! 
Komentarze

Prześlij nam newsa