Sport

Amatorzy powożenia w Kwiekach

22.08.2015

Amatorzy powożenia w Kwiekach

0069.jpgW miniony weekend w Kwiekach koło Czerska w woj.pomorskim, odbyły się Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi.
W rywalizacji udział wzięło łącznie czternaście zaprzęgów. Konkurencje były trzy: powożenie pojedynką czyli jednym koniem, powożenie parą i powożenie czwórką.

Pierwsza konkurencja miała najwięcej zwolenników, bo aż dzieiwięc zaprzęgów stanęło w szrankach. Zwycięzcą w niej został Wacław Woźniczka i kuc Panisko. Zaprzęg mimo iż otrzymał 6 punktów za błędy na trasie, to pokonał tor przeszkód w najszybszym czasie 156,75 sek.

Drugą konkurencją było powożenie parą koni. Tutaj bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Chabowski i jego fryzy Mustang N.M.K. i Wahid fan Bommenstylen. Pokonali trasę w czasie 173,33 i tylko z 3 punktami karnymi. Trio to reprezentuje Stajnię Rodezja w Łagu.

W trzeciej i chyba najtrudniejszej konkurencji wystartowały tylko dwa zaprzęgi. Powożenie czwórką koni, to nie lada zadanie. Zwycięzcą w tym konkursie został Jarosław Rolbiecki i jego konie: Lipton, Rekord, Ramirez i Pegaz. Zawodnik przekroczył normę czasu o 26,5 sek ale nie zrobił zadnego błędu na trasie.

Jak widać powożenie na Pomorzu zaczyna powoli się rozwijać, miejmy nadzieję że w niedługim czasie będziemy mogli oglądać coraz więcej zaprzęgowych rywalizacji.

Wyniki

A.S

fot. www.sportykonne.pl

Komentarze

Prześlij nam newsa