Szkolenia

Konsultacje z Sally Amsterdamer

Stadnina Koni Ciekocinko zaprasza na 2-dniową konsultacje z Sally Amsterdamer w zakresie treningu ujeżdżeniowego koni skokowych, w dniach 26-27.09.2015

IMG_8290.JPG   sally_.jpg


W programie szkolenia m.in:
–  wykład teoretyczny z zakresu najważniejszych zagadnień ujeżdżeniowych w dyscyplinie skoków
– Solidne Podstawy: dopasowanie sprzętu, korekta dosiadu, przepuszczalność i elastyczność, porozumienie z koniem, ćwiczenie koncentracji u młodych koni, symetria i regularność w obu kierunkach, prawidłowy rozwój psycho-fizyczny twojego konia. 
– Zachowanie rytmu i regularności, ćwiczenia poprawiające kontrolę, przepuszczalność podczas zmian tempa, szybkość reakcji. Praca w zebraniu/podstawieniu zadu w 3 chodach przy zachowaniu odpowiedniej równowagi konia. Elementy trening z cavaletti – przygotowanie do jazdy w parkurze. Praca w zakrętach, kontrola, regulacja długości foule, zachowanie płynności i rytmu. Jak szybko i płynnie pokonać parkur: ćwiczenie skrótów, zwrotności konia po skoku, utrzymania odpowiedniego balansu i równowagi, poczucie pełnej kontroli, zawodnik w ruchu z koniem, praca nad idealnym balansem ciała.
–  Omówienie indywidualnie każdego treningu, wyznaczenie ćwiczeń i celów dalszej pracy.

IMG_8199.JPGSALLY AMSTERDAMER jest trenerem ujeżdżenia z ponad 20-letnim doświadczeniem. Jej specjalnością jest trening ujeżdzeniowy dla zawodników dyscypliny Skoków przez Przeszkody. Sally jest zwolenniczką spójnego, konsekwentnego treningu koni, opartego na solidnych podstawach, do których zawsze powraca gdy pojawi się jakiś problem na drodze w pracy z koniem. Sally jest również ekspertem w dziedzinie prawidłowego dosiadu. Jej celem jest kompleksowy, prawodłowy rozwój psycho-fizyczny konia, czyniąc go chętnym do współpracy, przepuszczalnym, posłusznym i przyjemnym do jazdy. Przez kilka lat współpracowała z jednym z najlepszych holenderskich trenerów w dyscyplinie Skoków – Henkiem Noorenem, prowadząc z jego zawodnikami i końmi zajęcia ujeżdżeniowe i przygotowując ich do Olimpiady w Hong Kongu w 2008 roku. W swojej karierze szkoleniowca pracowała z wieloma profesjonalnymi zawodnikami z całego Świata. Regularnie prowadzi szkolenia w Wellington na Florydzie, w Finlandii oraz wielu krajach Europy Centralnej. Jest również międzynarodowym sędzią w dyscyplinie ujeżdżenia. Sally pochodzi z Wielkiej Brytanii, od kilku lat mieszka w Maastricht w Holandii .

Szkolenie odbędzie się w SK Ciekocinko
Ciekocinko 9
 84-210 Choczewo

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres e-mail: stables@ciekocinko.pl
Lub kontakt telefoniczny pod nr: 668 497 555 
Koszt 2-dniowego szkolenia wraz z boksem – 180 euro
Koszt udziału osoby bez konia – wolny słuchacz – 80zł/dzień

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Możliwość zakwaterowania n miejscu w Pałac Ciekocinko Hotel Resort & Wellness w cenie 300zł/dobę- pokój 2-osobowy ze śniadaniem.

Komentarze

Prześlij nam newsa