Lifestyle

Autumn Power Game 2015

Autumn Power Game 2015
czyli II Międzynarodowe Zawody Podkuwaczy 12-15 listopada w Toporzysku…


centrum_podkuwnicze.JPGNajlepsi podkuwacze z całej Europy, podkuwnictwo na najwyższym poziomie, ogromne emocje i świetna zabawa – czyli II Międzynarodowe Zawody Podkuwaczy Autumn Power Game. To jedyne takie wydarzenie w Polsce!
Rok temu w listopadzie, po raz pierwszy w historii Polski zostały zorganizowane I Międzynarodowe Zawody Podkuwaczy. Szybko okazało się, że był to strzał w dziesiątkę, dlatego i w tym roku podczas zawodów będą rywalizować ze sobą wykwalifikowani podkuwacze aż z ponad 10 krajów. Między innymi z Anglii, Austrii, Danii, Finlandii, Szwajcarii, Węgier, Irlandii, Niemiec, Norwegii, Szwecji i oczywiście z Polski. Efekty ciężkiej, ale jakże efektywnej pracy zawodników będzie oceniał Andrew Reader – Smith z Anglii– „legenda podkuwnictwa”, światowej klasy podkuwacz koni z kilkudziesięcioletnim stażem, drużynowy MISTRZ ŚWIATA w podkuwaniu koni, który już kilkanaście razy reprezentował Anglię na MŚ.

centrum_podkuwnicze3.JPGCałe to wydarzenie będzie miało miejsce w malowniczo położonym Toporzysku, znajdującym się w Beskidzie Orawsko Podhalańskim, które sprzyja wspaniałej atmosferze i stwarza idealne warunki do wypoczynku.
Organizatorem II Międzynarodowych Zawodów Podkuwaczy jest Centrum Podkuwnicze T.B., należące do Tomasza Banaszewskiego, który organizuje nie tylko zawody, ale i kliniki dla podkuwaczy. Przez ostatni rok podkuwacze mogli szkolić się pod okiem takich fachowców jak Chris Oomen, Sam Brennan, Aksel Vibe czy Ed Channon.
Okazało się, że robota w Toporzysku wszystkim szła na tyle dobrze, że oprócz szlifowania własnych umiejętności, ostatecznie wykuto także urzeczywistnienie, nie tak dawno przecież powstałej idei – o stowarzyszeniu. Pomysł przekuto w realizację i w następstwie zmaterializowano przedsięwzięcie w postaci Polskiego Towarzystwa Podkuwaczy, którego prezesem został lek. wet. Janusz Okoński.
Ostatni rok okazał się „rewolucyjny” dla polskiego podkwunictwa i z pewnością jeszcze wiele się wydarzy!
Tymczasem zapraszamy 12-15 listopada do Toporzyska na II Międzynarodowe Zawody Podkuwaczy Autumn Power Game!

Centrum Podkuwnicze

apg__inf.jpg
 

Komentarze

Prześlij nam newsa