Sport

HZO i II eliminacja HPP Sopot

HZO  i II eliminacje HPP – Sopot

IMG_3991.JPGW dniach 13- 15 listopada w Sopocie odbyły się pierwsze w tym sezonie halowym zawody ogólnopolskie, które były jednocześnie II eliminacją do Halowego Pucharu Polski. Przy okazji zawodów ogólnopolskich odbyły się także konkursy regionalne. Piątek na Hipodromie w Sopocie rozpoczął się od konkursu Małej Rundy, który wygrał Mateusz Kiempa na Silvanie. Zawodnik ten minimalnie szybszy niż zawodniczka reprezentująca barwy klubu w Gałkowie – Monika Pasik na klaczy Anta Monika. Jako drugi rozegrany został konkurs Średniej Rundy, jako konkurs zwykły. Tu prim wiedli zawodnicy z Pomorza. Najszybszym i bezbłędnym okazał się Jacek Grzywacz na Doravelli, który wyprzedził Grzegorza Psiuka na siwym Cassato oraz Weronikę Wilską na Lady Von Bayern.

IMG_4224.JPGNajwięcej emocji tego dnia wzbudził konkurs Dużej Rundy rozgrywany, jako konkurs dwufazowy. Tu swoimi umiejętnościami popisali się zawodnicy na co dzień trenujący w KJ Strzała- Antoni Strzałkowski na Winnetou, który wygrał ten konkurs oraz Jacek Zagor na Vigorze – zajmując drugie miejsce. Na trzecim miejscu znalazł się wychowanek LKS Nadwiślanin Kwidzyn, podobnie jak Jacek Zagor, Tomasz Miśkiewicz na Dimequya. Po konkursach rund odbyły się dwa konkursy dla kucy, będące kwalifikacjami do Cavaliady Future. Jako dwa ostatnie konkursy odbyły się konkursy klasy P i N. Klasę P wygrał Daniel Wróblewski na srokatej Weście, a klasę N – Tomasz Olszewski na Pancho. Obaj zawodnicy okazali się najszybsi i bezbłędni w obu fazach konkursów.

Sobotni poranek tym razem rozpoczął się od konkursu klasy P, który wygrala zawodniczka reprezentująca barwy klubu Aromer- Natalia Zimnowodzka na koniu Maravel. Po konkursie tym rozegrane zostały ponownie dwa konkursy dla kucy, tym razem były yto konkursy zwykłe. „Podwójnie” najlepszą zawodniczką pierwszego z nich okazała się Agata Kamińska, które na różnych kucach wygrała oba te konkursy. Konkurs klasy N wygrała Emilia Laskowska na Leonardo.  Wówczas przyszła pora na rozegranie konkursów tzw. rund. Jako pierwsza odbyła się Mała Runda  dwufazowa. Najlepszą parą tego konkursu okazał się Tomasz Eliminowski na Pastorałce. Konkurs Średniej Rundy dwufazowy wygrał niezwykle szybki Grzegorz Psiuk na Cassato. Drugie miejsce zajął Martin Rozynek na Catoki, a trzecie Janina Strzałkowska (KJ Strzała) na Skyline. Najtrudniejszy konkurs tego dnia konkurs Dużej Rundy został rozegrany, jako ostatni. W świetnym stylu wygrał go Jacek Zagor na kasztanowatym Vigorze. Drugie miejsce z czasem minimalnie gorszym przypadło Weronice Wilskiej na Lady von Bayern. Trzecie miejsce zajął Antoni Strzałkowski na Winnetou. Warto podkreślić, że cała „trójka” uzyskała bardzo dobre czasy, a różnica między pierwszym a trzecim miejscem wynosiła zaledwie 0,38 sekundy.
IMG_4005.JPG  Niedziela rozpoczęła się od konkursy klasy N-1 open. Najlepszą parą okazała się Magdalena Ziajkowska na  córce niedawno padłego. Landora S, klaczy Lara Croft. Po nim rozegrane zostały ostatnie konkursy dla kuców, będące kwalifkacją do Cavaliady Future, która odbędzie się na początku grudnia w Poznaniu. Konkurs – kuce mini wygrała podobnie jak w sobotę Agata Kamińska. Zawodniczka okazała się bezbłędna i najszybsza  w rozgrywce. Konkurs –kuce midi, tym razem wygrała inna zawodniczka, Alicja Tomaszewicz na Novelli PP, która wyprzedziła w rozgrywce o zaledwie 0,09 sekundy Dominikę Siudzińską na Cinamonie. Po konkursach dla kuców rozegrany został konkurs zaliczany do Halowego Pucharu Polski dla Juniorów i Młodych Jeźdźców. Konkurs ten wygrał kwalifikujący się do kategorii wiekowej juniorów,  Stanisław Piątkowski z SKJ Trawers na Aronie 340. Drugie i trzecie miejsce przypadło Juliom, Julii Kusnierczak na Orinoko W (2 miejsce) oraz Julii Bogaleckiej na Aserze (3miejsce). Wsród Młodych Jeźdźców najlepszym okazał się Adam Grzegorzewski na Okarino, który zajął miejsce 5.Najważniejszy konkurs całych zawodów, finał Dużej Rundy, czyli konkurs Grand Prix rozegrany został w środku zawodów w godzinach obiadowych ;). Na liście startowej tego konkursu znalazło się 32 zawodników przy czym konkurs ukończyło 25 z nich. Do finałowej rozgrywki zakwalifikowało się 8 jeźdźców: Adam Grzegorzewski, Jakub Krzyżosiak, Maksymilian Wechta, Wojciech Wojcianiec, Marek Lewicki, Dawid Kubiak, Tomasz Miśkiewicz i jedyna amazonka Aleksandra Słuszniak Marchwicka. To właśnie ona okazała się najlepszą z 8 par startujących w rozgrywce. Zawodniczka dosiadała klaczy Casablanca. Klacz ta wyhodowana została w stajni Red Whine u Państwa Siergiejów, podobnie jak Inferno oraz wiele innych świetnie skaczących koni.

IMG_4130.JPGNa drugim miejscu uplasował się  Adam Grzegorzewski na Kannelle Z. trzecie miejsce przypadło Tomaszowi Miśkiewiczowi na klaczy Dimequya.

Jako kolejny konkurs odbył się finał Średniej Rundy. Zwycięzca finału Średniej Rundy został Martin Rozynek na Catokim. Drugie miejsce zajęła Monika Pask na Anta Monika, a trzecie Ewelina Szczepanik na Escalona. Finał Malej Rundy rozegrany został na zasadach konkursu z Jokerem. Siedem par z 29 startujących pokonało parkur z maksymalną liczbą punktów. Najszybszą z nich okazała się amazonka Anna Kopeć na Tricolore, która wyprzedziła takich jeźdźców jak Stanisław Przedpełski i Hubert Polowczyk. Na zakończenie trzy dniowych zawodów w Sopocie rozegrano konkursy klas P1 i N, którego zwycięzcami okazali się Yana Dudina oraz Anna Małkowska- Piotrowska.
  Przez całe trzy dni zawodów na trybunach można było zaobserwować wielu kibiców. Cieszy nas fakt, że kibice coraz liczniej przybywają na zawody rozgrywane na hali w Sopocie.
Kolejne zawody w Sopocie w pierwszy weekend grudnia. Serdecznie zapraszamy.