Hodowla

Syrop na kaszel dla koni

Syrop na kaszel dla koni

syrop.jpgOkres jesienno-zimowy to szczególnie specyficzny czas w jeździectwie. To okres, w którym konie zmieniają sierść, przygotowując się do nadchodzącej zimy. To również czas, w którym konie są narażone bardziej na czynniki pogodowe. Po letnich upałach trudno nam przyzwyczaić się do zmian pogodowych, jakie wynikają ze zmiany pory roku. Dbajmy, więc zatem o siebie i swoich pupilów w tym szczególnym okresie.


W okresie jesiennym konie często, podobnie jak ludzie zaczynają kaszleć i pokasływać. Warto, zatem uzbroić się w specyfiki zwalczające kaszel. Należy jednak pamiętać, że jeśli koń pomimo przyjmowania preparatów czy syropów nadal kaszle trzeba niezwłocznie skonsultować się z lekarzem weterynarii. 
Koński kaszel można także leczyć „swojskimi sposobami”. Poniżej prezentujemy sprawdzony przepis na syrop na kaszel.

Przepis na domowy syrop

Składniki:
Tymianek
Liść laurowy
Miód
Gorąca woda

Do naczynia wsypujemy torebkę tymianku, następnie pół torebki liścia laurowego. Zalewamy 2 litrami wody. Po ostudzeniu dodajemy do wywaru 2 łyżki stołowe miodu. Wywar ten najlepiej podawać bezpośrednio z paszą poprzez jej zalanie.

Ponadto w przypadku lekkiego, niegroźnego kaszlu można zastosować tzw. parafarmaceutyki, czyli preparaty wspomagające. Do takich możemy zaliczyć np. Bronchi Equus będący mieszanką paszową uzupełniającą, pomagającą rozrzedzać i usuwać wydzielinę z oskrzel. Dzięki składnikowi Thymus vulgaris jest to specyfik idealny w leczeniu kaszlu.

K.K

 

Komentarze

Prześlij nam newsa