Bardzo udane starty Polaków w Budapeszcie.

IMG_4230.JPGW miniony weekend w Budapeszcie odbyły się zawody rangi CSI**.

Andrzej Opłatek
Dawid Kubiak
Piotr Morsztyn
Łukasz Wasilewski

Już w pierwszym konkursie świetnie pokazali się nasi zawodnicy. W konkursie rozpoczęcia świetnie spisali się: Maksymilian Wechta na Quinchelli, Agnieszka Olszewska na Skarbcu i Dawid Kubiak na I love you de Beaumont. Zawodnicy Ci zajęli kolejno miejsca:  szóste, ósme i dziesiąte.
  Zarówno Maksymilian Wechta (15 miejsce) jak i Dawid Kubiak (11 miejsce) zaliczyli także udane starty w kolejnym konkursie rozgrywanym na wysokości 135 cm. Najlepszym z Polaków w tym konkursie okazał się jednak Jarosław Skrzyczyński na klaczy Quintella, który zajął miejsce 5.
Jarosław Skrzyczyński w parze z Crazy Qucikiem w kolejnym konkursie popisali się ładną i szybką jazdą ostatecznie zajmując czwarte miejsce. Bez punktów karnych na przeszkodach jednak z jednym punktem karnym za czas z parkuru zjechał Piotr Morsztyn  na Osadkowskim Van Halenie.
  IMG_9600.JPG Sobotna rozpoczęła się od konkursu rozgrywanego na wysokości 130 cm. ZTu najlepszym z Polaków okazał się Dawid Kubiak na I love you de Beaumont, który zajął bardzo dobre 4 miejsce. Zerowy wynik na parkurze i 11 miejsce wywalczył Maksymilian Wechta na Quinchelli.

W drugim konkursie świetną formą popisał się Mistrz Polski Jarosław Skrzyczyński, który na klaczy Quintella zajął drugie miejsce, przegrywając o zaledwie 0,11 sekundy! Świetną i równą formą popisał się także Maksymilian Wechta zajmując czwarte miejsce w tym konkursie. Zawodnik ten  na obu swoich koniach zanotował świetne występy.Jako trzeci rozegrany tego dnia został konkurs zaliczany do Pucharu Świata. Był to bardzo trudny konkurs o czym może świadczyć rezygnacja z kontunuowania przejazdu Andrzeja Opłatka  na El Campie i Jarosława Skrzyczyńskiego na Crazy Quicku. Parkur ten z jedną zrzutką pokonała Paulina Koza na Banjo Boy, która ostatecznie zajęła rewelacyjne 6 miejsce!
  Niedziela  podobnie jak dwa poprzednie dni pokazała dobrą formę naszych zawodników. W pierwszym tego dnia konkursie Maksymilian Wechta na Quinchelli zajał 7 miejsce. Drugi konkurs należał już Jarosława Skrzyczyńskiego i Quintelli, którzy okazali się bezbłędni i najszybsi co przyniosło im zwycięstwo.  Zerowy wynik na parkurze w tym konkursie i miejsce 9 przypadło Dawidowi Kubiakowi na karej klaczy Bagazza M. Ostatni konkurs tego dnia i całych zawodów, konkurs Grand Prix w którym wystartowało sześciu Polaków:  Koza, Wasilewski, Skrzyczyński, Kubiak, Morsztyn i Wechta, zakończył się zwycięstwem Niemca  Jörne Sprehe. I tym razem świetną formę swoją i swoich koni potwierdził Makymilian Wechta, który zająl miejsce drugie dosiadając konia Cassilio. Na 9 miejscu uplasował się Dawid Kubiak na Quite, 12 i 14 miejsce przypadło kolejno  Piotrowi Morsztynowi i Paulinie Kozie.