Wiadomości

Dobry start w 2016 rok

Dobry start w 2016 rok

cavaliada_tour2a.jpg

Tym razem przerwa w jeździeckich imprezach w Polsce nie będzie długa. W pierwszy weekend lutego CSI2* w Lublinie będą świetną okazją do wprowadzenia koni w nowy sezon. Trzy tygodnie później w Warszawie odbędzie się finał touru połączony w finałem Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Na oba wydarzenia zaprasza Cavaliada.

Zaraz na początku roku, kiedy biuro FEI w Lozannie wznowi prace po przerwie świątecznej, opublikowane zostaną oficjalne propozycje obu imprez. Jednak już teraz możemy zdradzić co czeka nas podczas kolejnych Cavaliad  w ramach międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody. Program dla całego touru jest taki sam, a różnice pomiędzy zawodami w Poznaniu, Lublinie i Warszawie wynikają jedynie innej rangi zawodów CSI.

Dwugwiazdkowe zawody w Lublinie (4-7 lutego) będą świetną okazją, aby wdrożyć konie w nowy sezon. Duża runda rozpoczyna się w czwartek konkursem 140 cm, a w piątek i niedzielę (Grand Prix) klasy zaliczane do światowego rankingu i Cavaliady Tour mają wysokości 145 cm. Średnia runda to konkursy 130 cm i na tym poziomie będzie można wystąpić w prestiżowym konkursie Speed & Music (sobota wieczór). Mała runda w Lublinie do szansa dla mniej doświadczonych par – konkursy 120 cm z finałem 125 cm. I tu można zostać gwiazdą – tym razem startując w piątek wieczorem w konkursie Venus vs Mars. Pula nagród w II kwalifikacji Cavaliady Tour wynosi 312 000 PLN.

Zawody w Warszawie to nie tylko ranga trzech gwiazdek, ale i finał Ligi Europy Centralnej. Tym zmaganiom zostanie podporządkowana duża runda, która w czwartek rozpocznie się konkursem szybkości (145 cm) i dalej w piątek i niedzielę zgodnie z regulaminem Pucharu Świata zawodnicy powalczą w konkursach 150 i 155 cm. Wszystkie one mają charakter otwarty (mogą startować zawodnicy niezakwalifikowani do finału ligi) i atrakcyjne premie finansowe – 240 000 PLN (razem w całych zawodach blisko pół miliona złotych). Niedzielne Grand Prix będzie też finałem Cavaliady Tour,  gdzie na zawodników czekają dodatkowe premie 70 000 PLN. Średnia runda w Warszawie to konkursy 140 cm z zaliczanym do LR (pula 100 000 PLN) Speed & Music. Mała runda w hali Torwaru rozegrana zostanie na poziomie 130 cm, a konkurs Venus vs Mars ma tu pulę nagród aż 26 000 PLN.

W obu imprezach w czwartkowy wieczór zawodnicy walczyć będą w konkursach potęgi skoku, gdzie na nagrody przeznaczono 18 000 PLN (Lublin) i 30 000 PLN (Warszawa).
Podsumowując, w trakcie Cavaliady Tour 2015/16 zostaną rozegrane jeszcze 24 konkursy w skokach przez przeszkody i zawodnicy podzielą w nich między sobą 871 500 złotych.

 

Komentarze

Prześlij nam newsa