Sport

V eliminacja Jump Off 2015/2016

V eliminacja Jump Off 2015/2016

IMG_6030.JPG W ostatni weekend tj. 9 i 10 stycznia odbyły się pierwsze w tym roku zawody skokowe na Pomorzu. Były to piąte już eliminacje cyklu Jump Off 2015/2016, który rozgrywany jest na Hipodromie po raz drugi.  Udział w zawodach zadeklarowało  95 zawodników. W ciągu dwóch dni zawodów rozegrano łącznie 15 konkursów od poziomu klasy mini LL do klasy CC.  Sobotni poranek rozpoczął się od dwóch konkursów towarzyskich -konkursu mini LL i LL z trafieniem w normę czasu. W konkursie LL bezbłędny przejazd i czas najbliżej normy odnotowała Agnieszka Rąbca ze Stajni Koń-ak, na wyhodowanym przez siebie 4letnim wałachu Caballo H. Zawodniczce do idealnego trafienia w normę czasu zabrakło jedynie 0,06 sekundy! Na drugim miejscu uplasowała się Joanna Kulczycka na Santhosie 9, na trzecim natomiast Aleksandra Furgo na Cortezie. Jako trzeci rozegrany został konkurs klasy L licencyjny, w którym obejrzeliśmy łącznie 13 przejazdów. Zdobytej licencji gratulujemy zawodniczkom: Soni Niemierze, Sarze Zduńczyk i Magdalenie Wilkowskiej. Kolejny konkurs klasy L rozegrany został na zasadach konkursu dwufazowego. Najszybszą parą zarówno w pierwszej i drugiej fazie okazała się Patrycja Kierznikiewicz na Carmen LG, która na co dzień trenuje pod okiem Pana Jacka Grzywacza w Stajni Kopytko. Na drugim miejscu znalazła się Tatiana Elzanowska na Shogunie. Na trzecim miejscu uplasowała się  Paulina Chojnowska na Gejszy z SKJ Zastawno. Zawodniczka ta zajęła również drugie miejsce w kolejnym konkursie klasy P, ustępując miejsca tylko Agacie Lach, która dosiadała The Neighbour. Trzecie miejsce w klasie P zajął Krzysztof Eron na Cadoro.
 
IMG_6602.JPGJako następny rozegrany został konkurs klasy N. Najszybszym i bezbłędnym na parkurze okazał się Grzegorz Psiuk na klaczy Era L. Minimalnie wolniejszy o zaledwie 0,48 sekundy okazał się Konrad Pawłowski na Tango R.  Trzecie miejsce wywalczyła Emilia Laskowska na Leonardo. Jako przedostatni konkurs tego dnia odbył się konkurs klasy C, gdzie ponownie świetną formę zaprezentował Grzegorz Psiuk na Erze L. Para ta okazała się szybsza o ponad dwie sekundy od znanego z bardzo szybkiej jazdy Jacka Grzywacza na Doravelli. Tuż za nimi uplasowała się Dominika Bach na Lionie. W najtrudniejszym konkursie zawodów, konkursie klasy CC wystartowało 5 par, ukończyły cztery. Pierwsze dwa miejsca wywalczyła Dominika Bach zajmując kolejno, pierwsze miejsce na Lambim i drugie miejsce na Lionie. Na trzecim miejscu znalazł się Robert Hestowski na wyhodowanym przez siebie trakeńskim ogierze€“ Hidoidasie.
 
 
 
 IMG_6549.JPGNiedzielne zmagania jeźdźców na sopockim parkurze ponownie rozpoczęły się od konkursu Mini LL oraz LL z trafieniem w normę czasu. Najlepszą parą w tym drugim konkursie okazała się Dorota Lost na Tulipanie, której do normy zabrakło 1,11 sekundy. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Południewska na Kasthalii. Na trzecim i czwartym miejscu znalazła się Aleksandra Furgo, kolejno na Warzynie i Cortezie. Jako następny rozegrany został konkurs tym razem L1 dwufazowy. Najlepszą parą w drugiej fazie okazała się Paulina Chojnowska na Gejszy, która wyprzedziła Marcina Joppka na Belcanto oraz Patrycję Kierznikiewicz na Carmen LG. Jako dwunasty konkurs tych zawodów rozegrany został konkurs klasy P1 zwykły.  Zwyciężczynią tego konkursu okazała się zawodniczka reprezentująca JKS u Robsonów Dominika Adamiak na Conti. Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Eron na Cadoro. Trzecie miejsce zajęła Patrycja Kierznikiewicz na Carmen LG, która pokazała świetną formę podczas całych zawodów. Jako jeden z ostatnich konkursów rozegrany został konkurs klasy N, który podobnie jak dzień wcześniej wygral Grzegorz Psiuk na klaczy Era L. Na drugim miejscu uplasowała się Dominika Bach na klaczy Rosa Bella, na trzecim zaś Agata Lach na The Neighbour. Przedostatni konkurs klaczy wygrał Jacek Grzywacz swoim podstawowym koniu klaczy Doravella. Zawodnikowi udało się pokonać będącą w świetnej formie Dominikę Bach, która w tym konkursie zajęła miejsce drugie, trzecie i czwarte dosiadając koni: Lion, Rosa Bella i Lambi. W ostatnim tego dnia i całych zawodów konkursie klasy CC wystartowało 6 par. Tu ponownie świetną formę pokazała Dominika Bach zajmując miejsce pierwsze i drugie. Na trzecim miejscu uplasował się Robert Hestkowski (JKS u Robsonów) na Hipoidasie.
 
KK
 
Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.
 

Zakup zdjęć możliwy jest także przez płatność elektroniczną DotPay
– zobacz wszystkie zdjęcia z tego wydarzenia w albumie Picassa, wybierz i skonsultuj się z nami  << kontakt >>
– otrzymasz link do dokonania transakcji on-line lub nr konta do płatnościGALERIA ZDJĘĆ PICASSA

Komentarze

Prześlij nam newsa