Sport

Dressage Winter Cup 2016

16-17.01.2016

Winter Dressage Cup 2016

1_kopia.jpgPierwsze zawody ujeżdżeniowe na Pomorzu  w tym roku już za nami.  W miniony weekend w Sopocie odbyły się pierwsze eliminacje z cyklu Dressage Winter Cup. To już druga edycja tych zawodów. Portal Zabookuj.eu jak co roku wpiera imprezę medialnie i jako sponsor.
Zawody przez długi okres czasu stały pod znakiem zapytania. Dochodziły do nas informację o trudnościach i możliwości odwołania zawodów. Organizatorki zawodów p. Marlena Gruca-Rucińska i p. Małgorzata Hałeła- Pawłowska wykazały się ogromnym zaangażowaniem i dołożyły wszelkich starań by zawody się odbyły. Ich trud został nagrodzony licznymi zgłoszeniami zawodników. Łącznie przez dwa dni zawodów mogliśmy oglądać 142 przejazdy!

Na czworoboku gościliśmy v-ce Mistrzynię Polski Seniorów z 2014 r – Aleksandrę Szulc na Rumba Hit. Para zaprezentowała nam przejazd w konkursie C1 Grand Prix. To była prawdziwa uczta dla oka.  Po przerwie Rumba Hit powoli wraca do formy. Był to pierwszy występ tej pary od operacji tego wpaniałego konia. "Rumba – 8 miesięcy po operacji, dochodzi do zeszłorocznej formy a i mnie nie łatwo było jechać. Dzięki wspaniałej rodzinnej atmosferze jaką organizatorzy tworzą w Sopocie udało nam się przetrwać bez dużego stresu ten pierwszy test. Powroty z pewnością są najcięższe" – stwierdza  Aleksandra Szulc. Pani Ola startowała na sopockim hipodromie na dwóch koniach: Rumba Hit oraz Breakdence, na którym zwycieżyła w konkursie P.

To nie jedyny come back. Na czworoboku  znów mogliśmy ogladać przejazdy Anny Skrzeszewskiej-Walter. Zawodniczka po przerwie wróciła na czworobok w świetnej formie. Dosiadając swojego nowego konia Valentijna objęła prowadzenie w konkursie C. Para ta  zna się nie od dziś i odnosiła sukcesy już kilka lat wcześniej, gdy ogier Valentijn był jeszcze własnością p. Marleny Grucy-Rucińskiej.

Jeżeli chodzi o debiuty, to do nich możemy zaliczyć przejazd Alicji Trawińskiej i Diego Ramireza w konkursie klasy C. Para ta zwycieżyła w sobotnim konkursie z wynikiem 64,191 %. Diego ze stoickim spokojem przyjął towarzystwo gołębia lecącego tuż przy jego nogach.
Apropos gołębi, to z zawodów na zawody towarzystwo się powiększa. Widać bardziej lubią ujeżdżenie niż skoki. Cztery golębie poza przeszkadzaniem, pełniły tu funkcję sowistej eko sprzątaczki 😉
W niedzielnym konkursie klasy C-2 mogliśmy podziwiać przejazd trenera Alicji Trawińskiej – Arkadiusza Ignasiaka na koniu Laudani.

O nieoczekiwanym pechu może mówić II v-ce Mistrzyni Pomorza Juniorów – Monika Okoń. Jej klacz Estera podczas transportu przewróciła się w przyczepie. To wydarzenie wpłynęło niekorzystnie na konia. Na zawodach klacz była strasznie niespokojna i spięta, co rzutowało na poprawny przejazd i zawodniczka zmuszona była zrezygnować z kontynuowania jazdy.

Przez jakiś czas na zawodach nie będziemy mogli oglądać siwego Corala Kornelii Domagalskiej. Ogier po kontuzji odpoczywa "na łąkach". Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na czworobok.

Na minionych zawodach liczba osób oglądających przejazdy nie była imponująca ale trybuny nie były puste. Wśród publiczności nie zabrakło najmłodszych adptów jeździectwa (miejmy nadzieję) oglądajacych z zaciekawieniam przejazd jednego z rodziców 😉

Sędziami na zawodach były: p. Joanna Kruk i p. Zofia Górska.
Kolejne zawody z cyklu Dressage Winter Cup planowane są na  20-21 lutego 2016.

Wyniki

A.K

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.
 

Zakup zdjęć możliwy jest także przez płatność elektroniczną DotPay
– zobacz wszystkie zdjęcia z tego wydarzenia w albumie Picassa, wybierz i skonsultuj się z nami  << kontakt >>
– otrzymasz link do dokonania transakcji on-line lub nr konta do płatności


GALERIA ZDJĘĆ PICASSA

Galeria zdjęć do artykulu poniżej

 

——————————————————————————————-

W najbliższy weekend 16-17 stycznia 2016 na hipodromie w Sopocie rusza druga edycja cyklu rozgrywek Dressage Winnter Cup.

Co roku Zabookuj wspiera zawody jako patron medialny oraz sponsor.
Na pierwszych eliminacjach do wygrania czaprak z naszym logiem prestiżowej firmy, kultowe Terminarze Jeździeckie na 2016 rok z limitowanej kolekcji oraz bon upominkowy o wartości 100 zł do zrelizowania w naszym sklepie jeździeckim.

2.jpg

Zachęcamy zawodnikow do udziału!

Propozycje zawodów

Komentarze

Prześlij nam newsa