Hodowla

Inseminacja coraz popularniejsza

Jeszcze kilka lat temu z zazdrością patrzyliśmy na naszych zachodnich sąsiadów kryjących najlepszymi ogierami, ogierami, które jednocześnie miały bardzo udane kariery sportowe. Nikogo już nie dziwi źrebię, które urodziło się, dzięki unasiennieniu klaczy bez bezpośredniego kontaktu z ogierem. Każdy taki ogier może oddać nasienie do przechowania w formie świeżej, mrożonej czy schłodzonej w dowolnym czasie dla niego odpowiednim. 
W ubiegłym roku Polski Związek Hodowców Koni opublikował listę ogierów lub nasienia z zagranicy zatwierdzonych do doskonalenia koni rasy małopolskiej, wielkopolskiej i rasy polski koń szlachetnej półkrwi. Lista ta zawiera niemal 400 ogierów! 
 
Pełna lista ogierów lub nasienia sprowadzonego z zagranicy.
 
Jeśli nie wiesz jak znaleźć odpowiedniego ogiera lub nasienie dla swojej klaczy możemy Ci w tym pomóc. Zapraszamy do naszej internetowej bazy ogierów – www.ogiery.eu, w której jest zawarta lista punktów inseminacyjnych. 
 
Polecamy również posilić się bazą danych Polskiego Związku Hodowców Koni dostępna w wersji elektronicznej pod adresem www.pzhk.pl. 
 
 
A czym jest inseminacja ? Jak się ją wykonuje? Zapraszamy do naszego wcześniejszego artykułu.
INSEMINACJA KLACZY
Komentarze

Prześlij nam newsa