Sport

Cavaliada Lublin 2016 zakończona

08.02.2016

Polak na podium w konkursie Grand Prix

Lukasz_Koza.JPGOstatni konkurs skoków na Cavaliadzie Lublin zakończony. Grand Prix Lublina pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, o nagrodę Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego wygrał Łukasz Koza na koniu Chito Blue.
– Chito blu ma 11 lat. Jest bardzo szczerym koniem, ale też trudnym. Boi się wielu rzeczy. Trzeba mieć do niego specjalne podejście. Pierwszy raz mogłem podąć ryzyko w rozgrywce, bo dzisiaj czuł się naprawdę świetnie – mówił po zwycięstwie Łukasz Koza. Zawodnik zapowiedział też swój udział w Cavaliadzie Warszawa.  – Będę próbował walczyć w konkursie Grand Prix. To wielkie emocje. Chciałbym je powtórzyć – dodał.

Na podium stanęli sami Polacy: drugi był Wojciech Wojcianiec, zwycięzca sobotniego Speed&Music, dosiadający Cassino Melloni, a na trzecim miejscu uplasował się lider Cavaliady Tour Mściwoj Kiecoń. Do rozgrywki zakwalifikowali się również : Wiktor Paul ( Colonia 12), Zuzanna Gowin (Capitan) i Jarosław Skrzyczyński (Zazou Szumawa).

Niedzielne emocje sportowe zapewnił też finał Małej Rundy, pod patronatem magazynu Gallop o nagrodę firmy Kwiaty Polskie. Zwyciężył Dawid Kubiak na kasztanowatej klaczy Anastacia III, po słynnym ogierze Quidam de Revel. Tuż za nim jeden ze zwycięzców czwartkowej Potęgi Skoku – Andre Plath, dosiadający Lucy 682. Na trzecim miejscu uplasowała się Małgorzata Koszucka na Number One 28, osiągając swój najlepszy wynik na tych zawodach.

future2.JPGO zwycięstwo walczyli też najmłodsi zawodnicy. W ostatnim konkursie Cavaliady FUTURE w Lublinie pod patronatem firmy Torpol, o nagrodę PKO Banku Polskiego w kategorii Mini wygrała Dominika Henzel dosiadająca Bello. Na drugim miejscu ponownie uplasowała się Laura Kłapińska i Frankenhoeh’s Mylord. Agata Kamińska zajęła trzecie miejsce, wolniejsza o 0.51 sekundy. W kategorii Midi nikt nie ukończył drugiej fazy konkursu „na czysto”. Zwyciężył Franciszek Jurzak dosiadający Charlies Boomerang, na drugim miejscu utrzymała się Gabriela Kozłowska i Be My, a na trzecim miejscu podium znalazła się Aleksandra Osuch i Jacob. Finały Cavaliady FUTURE odbędą się za dwa tygodnie w Warszawie.

Zmagania w Lublinie kończy trwający jeszcze konkurs ujeżdżenia pod patronatem Prezydenta Miasta Lublina, o nagrodę targów LUBDOM.

Wszystkie zmagania sportowe Cavaliady w Lublinie cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród publiczności. Trybuny były całkowicie wypełnione. Tłumy zwiedzających uczestniczyły też w targach sprzętu jeździeckiego oraz pokazach i animacjach dla najmłodszych. Kibicie, którzy nie uczestniczyli w Cavaliadzie na Targach Lublin, mogli oglądać łącznie 1000 minut transmisji na żywo na kanałach Canal+Sport, Canal+Sport2 i nSport.

Ranking i wyniki

źródło fot. www.cavaliada.pl – galeria zdjęć

————————————————————————————————–

07.02.2016

Tłumy fanów jeździectwa na Cavaliadzie w Lublinie

Olimpia_wołodkiewicz.jpgSportowe zmagania sobotniego dnia rozgrywane były przy całkowicie zapełnionych trybunach. Dzień rozpoczął dwufazowy konkurs małej rundy pod patronatem Tylko Skoki, o nagrodę firmy CLASS Polska. W konkursie wzięło udział 74 jeźdźców, natomiast do rozgrywki zakwalifikowało się 22 z nich.Zawodnicy pokonywali 8 przeszkód, oddając 10 skoków na wysokości 120 cm. Najszybciej parkur pokonała Olimpia Wołodkowicz na 15-letnim koniu Granit, co zagwarantowało jej zwycięstwo. Drugie miejsce zdobył Bartosz Goszczyński na 6-letniej klaczy Afira Z. Katarzyna Trojańczyk dosiadająca klaczy Valencia 88 uzyskała trzecią lokatę.

W konkursie Średniej Rundy CSI 2* pod patronem Prezesa Polskiego Związku Hodowców Koni, zawodnicy walczyli o nagrodę Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych. Wysokość przeszkód wynosiła 135 cm.Na parkurze można było zobaczyć najlepszych zawodników m.in. z Polski, Litwy, Łotwy, Szwecji, Kirgistanu. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Jacek Zagór dosiadający 8-letniego wałacha Cuidam De Vrendt. Drugi najlepszy przejazd należał do Aleksejusa Timofejevasa zawodnika z Litwy, który dosiadał konia Italo Van't Dauwhof. Ostatnie miejsce na podium wywalczyła zawodniczka z Polski, Anna Szary Ziebicka na wałachu Norton.

Wojciech Wojcianiec na koniu W NACCORD MELLONI zajął pierwsze miejsce w konkursie Speed&Music pod patronatem Prezydenta Miasta Lublina, o nagrodę Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich, pod patronatem Radia Eska. Drugi był Maksymilian Wechta na QUINCHELLA, trzeci Hubert Kierznowski i NEVER MIND 22.

zaprzegi.jpgW konkursie o nagrodę firmy Volkswagen Autohaus Otto wystartowały cztery zaprzęgi, Na pudle stanęli, w kolejności, Sebastian Bogacz z końmi Parys i Centauria, Jakub Szczepaniak a także Adrian Kostrzewa. Była to już druga rywalizacja w ramach II eliminacji Halowego Pucharu Polski w Powożeniu zaprzęgami parokonnymi. Pozycję lidera utrzymał Rafał Wojtacha, natomiast na drugim miejscu uplasował się ze startą jednego punktu Adrian Kostrzewa.

W Lublinie rywalizowali dziś też mali jeźdźcy w dwóch konkursach Cavaliady Future pod patronatem firmy Torpol, o nagrodę PKO Bank Polski. W pierwszym z nich w kategorii mini rozgrywanym na wysokości 65 cm, wygrała Lea Nuber na Fasolce. Tuż za nią Laura Łapińska na Frankenhoeh’s Mylord. Na trzecim miejscu uplasowała się Dominika Henzel i Bello. W kategorii midi z przeszkodami maksymalnie 80 centymetrów, zwyciężyła Alicja Tomaszewska na Novelli PP. Na drugim miejscu uplasowała się Gabriela Kozłowska na Be My. Sara Patejko straciła do niej 0.23 sekundy, co dało trzecie miejsce. Dzieci walczyły też w sztafecie ze znanymi dorosłymi zawodnikami.  Wygrała trójka w składzie Dominika Henzel na Bello, Aleksandra Osuch na Jacobie, oraz Łukasz Brzóska na Carrera SJ. Drugie miejsce należy do zespołu spod znaku Wenus – Elizy Zawadzkiej na Ferrari, Dominiki Siudzińskiej na Cynamonie oraz Aleksandry Kozaneckiej na Suewinds Amanda. Natomiast trzecie miejsce zajęły – Lea Nauber na Fasolce, Wiktor Larkowski na Nota oraz Gabriela Kozłowska na Be My.

Równocześnie z zawodami sportowymi odbywa się Cavaliada Show i targi sprzętu jeździeckiego.

wyniki

źródło fot. www.cavaliada.pl – galeria zdjęć

————————————————————————————————-

06.02.2016

Zmiany w klasyfikacji ogólnej. Mściwoj Kiecoń na prowadzeniu!

 Drugi dzień Cavaliady Lublin przyniósł zmiany w klasyfikacji ogólnej zawodników. Mściwoj Kiecoń, Maximilian Schmid i Jarosław Skrzyczyński to pierwsza trójka najlepszych zawodników w rankingu Cavaliady Tour.  

Zmiany nastąpiły też w rankingu Claas Eventing Tour. Na prowadzenie wysunął się Paweł Warszawski reprezentujący SJ Baborówko, na drugiej pozycji Jan Kamiński (KJ Beckersport), a na trzeciej Katarzyna Kokowska (SKJ Sopot). 
 
Gabriela Jaworska-Mazur na koniu Zimba zwyciężyła w piątkowym konkursie ujeżdżenia o nagrodę Huttenes Albertus, rozgrywanym w ramach Cavaliady Lublin.Jarosław Wierzchowski na koniu Darrant i Paula Mańczak na Williams Junior uplasowali się kolejno na drugiej i trzeciej pozycji.
 
cavaliada_skoki2.JPGPierwsze miejsce w Średniej Rundy, rozgrywanej na wysokości 130cm o nagrodę firmy Polaris zajął Marcin Bętkowski na Baldessarini, ubiegłoroczny zwycięzca lubelskiego Speed&Music. Tuż za nim, również z klubu Agro–Handel Śrem, Mściwoj Kiecoń na klaczy Romina L. Na trzecim miejscu Krzysztof Prasek i Cabo.
 
 
Konkurs Dużej Rundy, pod patronatem firmy Kwiaty Polskie o nagrodę Totalizatora Sportowego, zakończył się zwycięsko dla Aleksandry Kozaneckiej na klaczy Calingka. Drugie miejsce na podium zajął Mściwoj Kiecoń wraz z koniem Urbane, natomiast trzecie miejsce należało do Andrzeja Opłatka startującego na Light My Fire.
 
 
cavaliada_wkkw.JPGW konkursie WKKW CLASS Eventing Tour w konkurencji cross zmierzyło się 9 jeźdźców. Zawodnicy pokonywali przeszkody o wysokości 120 cm, pokonali 15 przeszkód oddając tym samym 18 skoków. Na pierwszym miejscu uplasowała się Marta Dziak-Gerlicz skacząca na koniu Vacat. Drugie miejsce wywalczył Paweł Warszawski i jego Frontiera, a trzeci na podium stanął Łukasz Kazimierczak na Branco.
 
 
 
 
 
cavaliada_venus.JPGPaweł Jurkowski na koniu ESPRESSO 22 zwyciężył w konkursie PZU Wenus vs. Mars pod patronatem Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich, o nagrodę PZU.
 
Drugie miejsce zajął André Plath na koniu LUCY 682. Na trzeciej pozycji znalazła się Katarzyna Jankowska i CONNER oraz Sławomir Szlachta oraz ALANDA.
 
 
 

wyniki

źródło fot. www.cavaliada.pl – galeria zdjęć

————————————————————————————————

05.02.2016

Rozpoczęła się Cavaliada Lublin 2016

Wczoraj rozpoczęła się Cavaliada Lublin 2016. Publiczność kibicowała zawodnikom podczas konkursów skoków przez przeszkody, ujeżdżenia, konkursu zręczności powożenia i wieczornych zmagań PGNiG Potęga Skoku.

Jan_Bobik_Czabra.jpgW konkursie Małej Rundy zwyciężył Jan Bobik, na koniu polskiej hodowli Czabra. Na drugim miejscu para z Litwy – Justina Reciunaite i Cormint de Luxe. Ostatni stopień podium zajął reprezentant Niemiec, Christoph Lanske startujący na koniu Tjena. Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

L.Gramza_Badorette.jpgW konkursie Średniej Rundy wzięło udział aż 106 koni. To oznacza, że regulamin zobowiązał organizatorów do podwojenia puli nagród w wyniku czego, konkurs zwyciężyli Leszek Gramza na koniu Badorette oraz Janina Strzałkowska na koniu Clayton. Srebrny medal zdobyli Jarosław Skrzyczyński na koniu Zazou Szumawa oraz Marcin Bętkowski na koniu Versace L. Trzecie miejsce na podium zajęły pary Jakub Krzyżosiak z Atiqua oraz Hubert Kierznowski i Dior V.

M.Kiecoń_Celana_Z.jpgMściwoj Kiecoń na koniu CELANA Z zwyciężył pierwszy z serii konkursów dużej rundy pod patronatem Kuriera Lubelskiego, o nagrodę firmy Andrewex, z przeszkodami o wysokości maksymalnie 140 cm. Drugi był Piotr Morsztyn na koniu OSADKOWSKI VAN HALEN, a trzeci Wiktor Paul na koniu COLONIA 12. Mściwoj Kiecoń to zawodnik KJ Agro-Handel Srem. Dwukrotny mistrz Polski (2010 i 2011). Obecnie lider wśród Polaków w rankingu Cavaliada Tour po pierwszej eliminacji w Poznaniu. W swojej karierze dwa razy wygrywał Grand Prix Warszawy podczas CSI na Torwarze. Od 2009 roku członek kadry narodowej seniorów. Zajmował czołowe lokaty w Pucharach Narodów (2 miejsce w Bratysławie w 2010 i 3 w Drammen w 2011 – tu zaliczył cenione. Jego dwa największe sukcesy w 2015 roku to wygrane w konkursie Longines Rankings podczas CSI3* w Lesznie oraz w cyklu Jezdzieckiego Grand Prix Wolnej Polski.

G.Jaworska-Mazur_Zimba.jpgKonkurs CDN Ujeżdżenia na poziomie małej rundy z programem CC-5 wygrała triumfatorka z Poznania Gabriela Jaworska-Mazur na ogierze Zimba. Na drugim miejscu na uplasował się Jarosław Wierzchowski na koniu Darrant, natomiast trzecie miejsce zajęła aktualna Mistrzyni Polskie Seniorów Anna Łukasik na koniu Stella Pack Roxsana. Dresażyści zmierzą się ponownie w konkursach w piątek oraz w niedziele podczas Cavaliada Lublin.

R.Wojtacha_eros_i_diego.jpgRafał Wojtacha z SLKS Książ oraz para Eros i Diego stanęli na najwyższym stopniu podium konkursu zręczności powożenia z elementami maratonowymi odbywającego się w ramach Halowego Pucharu Polski w Powożeniu. Na drugim miejscu uplasował się Jakub Szczepaniak oraz jego konie Maestro Samira i Barquero, a na trzecim Adrian Kostrzewa i konie Incitato Ijasz i Pluto237Prado. Po rozgrywkach w Poznaniu Rafał Wojtacha zajmował drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji HPP, zaraz za Adrianem Kostrzewą.

J.Bobik_i_André_Plath.jpgWzbudzający największe emocje konkurs „PGNiG Potęga skoku” pod patronatem NC+, o nagrodę PGNiG zakończył się na murze o wysokości 197 cm. Pokonali ją niemiecki zawodnik André Plath na koniu AFP S CHANTAL 261 i Polak – Jan Bobik na koniu SANTISA. Obaj zawodnicy zrezygnowali dalszej rywalizacji i próby pokonania wyższej przeszkody.

wyniki

źródło fot. www.cavaliada.pl – galeria zdjęć

———————————————————————————————–

04.02.2016

Konie w Lublinie, czyli jeździecka CAVALIADA

CAVALIADA Tour | CSI2* | Halowy Puchar Polski w Powożeniu │ CLAAS Eventing Tour
| CDN – Ujeżdżenie | CAVALIADA Future |

W Lublinie miłośnicy jazdy konnej i koni kibicować będą zawodnikom w drugiej eliminacji pucharowego cyklu CAVALIADA Tour. To czterodniowe święto jeździectwa organizowane z wielkim rozmachem odbędzie się na terenie Targów Lublin. Weekend 4-7 lutego zapowiada się interesująco naprawdę interesująco.

CAVALIADA Tour 2015/2016

Po raz czwarty w Lublinie odbędzie się druga eliminacja pucharowego cyklu zawodów CAVALIADA Tour. Kolejne sportowe emocje przeżyjemy w Warszawie podczas finału, kiedy to zawodnicy walczyć o puchary ufundowane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę w ramach CAVALIADA TOUR w sezonie 2015/2016: dla najlepszego zawodnika, dla najlepszego polskiego zawodnika, dla najlepszego zawodnika do lat 21.

CAVALIADA Lublin jest częścią CAVALIADA Tour cyklu wydarzeń sportowo-targowych tego samego rodzaju rozgrywanych w trzech polskich miastach, którego profesjonalizm został dostrzeżony przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). To jedyny cykl zawodów jeździeckich w tej części Europy, który otrzymał oficjalną autoryzację Federacji. Wysoka ocena wydarzenia w Europie Zachodniej oraz w FEI promuje Polskę poza jej granicami.

W ramach CAVALIADA TOUR zostaną przyznane nagrody w trzech klasyfikacjach:

a.    NAJLEPSZY ZAWODNIK CAVALIADA TOUR 2015/2016,
b.    NAJLEPSZY POLSKI ZAWODNIK CAVLIADA TOUR 2015/2016,
c.    NAJLEPSZY ZAWODNIK CAVLIADA TOUR 2015/2016 DO LAT 21 – rocznik 1995 i młodsze
Pula nagród dla zwycięzców całej klasyfikacji Tour to 75 000 zł.

3 wydarzenia – 1 ranking

POZNAŃ 10-13.12.2015
CSI3*
3 konkursy zaliczane do rankingu FEI
Eliminacja Pucharu Świata
Pula nagród 495 000 PLN
    LUBLIN 04-07.02.2016
CSI2*
2 konkursy zaliczane do rankingu FEI

Pula nagród 315 000 PLN    Warszawa 25-28.02.2016
CSI3*-W
3 konkursy zaliczane do rankingu FEI
Finał LEC Pucharu Świata
Pula nagród 490 000 PLN

Pula nagród w CAVALIADA Tour 1 375 000 zł

Po pierwszych zawodach, które w grudniu odbyły się w Poznaniu w rankingu Cavaliada Tour zdecydowanie prowadzi – Maximilian Schmid z Niemiec, który wyprzedza swojego rodaka Christiana Kukuka oraz Roberta Vos z Holandii. Pierwszy Polak, Mściwoj Kiecoń jest na 9 miejscu. Do pierwszej 10 zakwalifikowała się także Sandra Piwowarczyk-Bałuk. Mamy jednak nadzieję, że w Lublinie nasi jeźdźcy odpracują straty.

CAVALIADA Lublin CSI2*

Podczas CAVALIADY CSI2* zawodnicy powalczą o 315 000 PLN i cenne punkty (po 50 za pierwsze miejsce w każdym konkursie) do Longines FEI Ranking.  Do konkursów zgłoszono 254 koni. Kibice będą obserwować rywalizację 135 zawodników z 7 państw. W tym roku padł kolejny rekord ilości zgłoszeń zarówno jeźdźców jak i koni. Silny polski skład ma szansę na wygranie wielkich pieniędzy.

Rywalizacja seniorów toczy się na bardzo wysokim poziomie sportowym. W każdym mieście (Poznań, Lublin, Warszawa) punkty klasyfikacyjne naliczane są w konkursach zaliczanych do Dużej Rundy. W Poznaniu był to konkurs dwufazowy, wys. 150 cm oraz konkurs Grand Prix z rozgrywką. W Lublinie i Warszawie będą to z kolei konkursy również zaliczane do Dużej Rundy, ale z rozgrywką, a wysokość przeszkód wynosić będzie od 145 cm w Lublinie, do 155 cm podczas GRAND PRIX Warszawy. Razem, w Poznaniu, Lublinie i Warszawie, rozegranych zostanie 8 konkursów zaliczanych do CAVALIADA Tour.
 

———————————————————————————————————-

03.02.2016

O zawodnikach Cavaliady

skrzycz.jpgJarosław Skrzyczyński – zawodnik KJ Agro-Hanel Śrem.  Najwyżej sklasyfikowany Polak w rankingu FEI i nieprzerwanie od dwóch lat lider rankingów PZJ i TylkoSkoki. Rok 2015 może zaliczyć do bardzo udanych. Sięgnął po swój drugi z rzędu tytuł mistrza Polski, wygrał Grand Prix na CSIO3* w Bratysławie i co najważniejsze, świetnie spisał się na mistrzostwach Europy. Jadąc w sierpniu w Akwizgranie na Crazy Quicku, zakwalifikował się do ścisłego finału (dla 25 najlepszych zawodników), pozostawiając w pobitym polu wiele jeździeckich sław. Ostatecznie zajął 22 miejsce, co jest najlepszym wynikiem Polaka od lat osiemdziesiątych, kiedy to na ME w 1981 roku 24 był Jan Kowalczyk, a w 1983 roku 25 Bohdan Sas-Jaworski.

kiecoń1.jpgMściwoj Kiecoń – zawodnika KJ Agro-Handel Śrem. Dwukrotny mistrz Polski (2010 i 2011). Obecnie wicelider polskich rankingów. W swojej karierze dwa razy wygrywał Grand Prix Warszawy podczas CSI na Torwarze. Od 2009 roku członek kadry narodowej seniorów. Zajmował czołowe lokaty w Pucharach Narodów (2 miejsce w Bratysławie w 2010 i 3 w Drammen w 2011 – tu zaliczył cenione w sporcie jeździeckim „double clear”). Jego dwa największe sukcesy w 2015 roku to wygrane w konkursie Longines Rankings podczas CSI3* w Lesznie oraz w cyklu Jeździeckiego Grand Prix Wolnej Polski.

maksymilian_wechta.jpgMaksymilian Wechta – zawodnik KJ Wechta Rosnówko. Ma 23 lata i w zeszłym roku debiutując w mistrzostwach Polski seniorów zdobył  brązowy medal. Wcześniej w roku 2013 triumfował w MP młodych jeźdźców. Bardzo dobrze spisał się na młodzieżowych mistrzostwach Europy w Vejer de la Frontera w 2013 gdzie zajął 17 miejsce. Powołany do reprezentacji udanymi stratami w konkursach drużynowych na CSIO w Bratysławie i Arezzo przyczynił się do awansu Polaków do finału Pucharu Narodów 2015. Dobrą formę utrzymuje w rozpoczętym sezonie halowym. W październiku w Lesznie na CSI3*W  był czwarty w Grand Prix i wygrał konkurs zaliczany do światowego rankingu. Dwa tygodnie temu w Budapeszcie w podobnym konkursie zajął drugie miejsce.

aopłatek2.jpgAndrzej Opłatek – Zawodnik KJ HEAA Turek. Jeden z najlepszych polskich juniorów ostatnich lat. W 2014 roku wygrał mistrzostwa Polski i zajął 8 miejsce w mistrzostwach Europy. W tym roku mimo, że ma 18 lat w krajowym czempionacie wystartował w gronie starszych rywali (młodych jeźdźców do 21 lat) i zdobył brązowy medal. Jako jeden z niewielu juniorów na świecie może poszczycić się wygraną w Grand Prix w randze trzech gwiazdek (CSI Ciekocinko 2015).


8.jpgAndrius Petrovas (Litwa) – od wielu lat najlepszy litewski jeździec, wielokrotny mistrz swojego kraju. Od 1998 roku nieprzerwanie jest członkiem kadry narodowej Litwy. Finalista finału Pucharu Świta 2014 w Lyon. Zajął drugie miejsce w Cavaliady Tour 2013/14 ustępując Alesowi Opatrnemu zaledwie jednym punktem. W ostatnich latach wygrywał konkursy zaliczane do światowego rankingu na zawodach w: Lyon, Celje, Moskwie i Konakovie. Wraz z żoną Daivą prowadzi własny ośrodek jeździecki w Wilnie. Jego motto życiowe to: „Rób to co kochasz, kochaj to co robisz”.

Andis_Varna1.jpgAndis Varna (Łotwa) – ma 45 lat, a konno jeździ od 9 roku życia. Od wielu sezonów jeden z najlepszych łotewskich jeźdźców. W latach 2007 – 2011 zdobywał tytuł „Best Latvian Rider”. W zeszłym roku na klaczy KS Coradina wygrał Grand Prix na Cavliadzie w Lublinie. Potem dobrze jeździł też w finale Ligi Europy Centralnej i zakwalifikował się do finału Pucharu Świata. W nim w kwietniu w Las Vegas zajął 29 miejsce najlepsze z zawodników LEC. W nowym sezonie pucharu Świata wygrał zawody w CSI3*-W St Petersburgu i zajmując 7 miejsce w lidze zachowuje szansę na drugi w karierze udział w finale.

André_Plath1.jpgAndré Plath (Niemcy) – jego największym sukcesem w karierze jest zajęcie 2 miejsca w Hamburskim Derby (to konkursy uważany za jeden z najtrudniejszych na świecie). Niewiele gorzej spisał się tam w 2015 roku zajmując 3 miejsce. Świetnie radził sobie się w poprzedniej edycji Cavaliady Tour. Zajmując 2 miejsce z Grand Prix Lublina oraz dwa razy 6 w kolejnych etapach w Warszawie zakończył zmagania na 2 miejscu. Razem z rodziną prowadzi ośrodek jeździecki na wyspie Poel na Morzu Bałtyckim.
 

—————————————————————————————————

02.02.2016

O konkursach do katalogu Cavaliady w Lublinie

PGNiG Potęga Skoku

1.jpgKonkurs Potęgi Skoku to swoisty skok jeździecki wzwyż. Polega na pokonywaniu coraz wyższej  przeszkody, sięgającego nawet ponad dwa metry (w pierwszej rundzie 170 cm ). Konie startujące w konkursie muszą być silne i zwinne. Nie bez znaczenia jest też wzajemne zaufanie konia i jeźdźca. Najważniejszą przeszkodą jest mur wykonany z małych drewnianych skrzynek, ale imitujący ceglaną ścianę. Kiedy dochodzi to poważnych wysokości koń nie widzi drugiej strony i musi w pełni zaufać swojemu jeźdźcowi.


Speed & Music

22.jpgTo bardzo widowiskowe zmagania. O klasyfikacji decyduje uzyskany czas. Ewentualne błędy na przeszkodach przeliczane są na karne sekundy. Zatrzymanie nie jest karane, bowiem zawodnik najeżdżając po raz drugi na tę samą przeszkodę i tak traci sporo czasu. Wygrywa para, która ma najlepszy wynik sumaryczny wyrażony czasem (czas przebiegu+4 karne sekundy za każdą zrzutkę). Do tego każdy przejazd przebiega w rytm dość głośniej przebojowej muzyki, którą DJ dobiera dla każdego zawodnika indywidualnie. Kibice głośno dopingując zawodników podczas tego konkursu bawią się wyjątkowo dobrze.

PZU Venus vs. Mars

venus_kontra_mars.jpgNa placu konkursowym podzielonym na dwie równe części zostaną ustawione, w lustrzanym odbiciu, dwa identyczne tory przeszkód. Stąd kibice będą mogli obserwować bezpośrednią rywalizację między zawodnikami. Do walki przystępuje 16 zawodników (8 amazonek – drużyna Venus i 8 jeźdźców – drużyna Mars), którzy stają do walki parami i rywalizują na zasadach „pucharowych” – zwycięzca przechodzi do kolejnej rundy. Każdy z zawodników walczy o zwycięstwo indywidualne i jednocześnie pracuje dla drużyny. Warto przypomnieć, że rok temu w Lublinie dominowały panie. Wygrała Anna Więcek na klaczy Alsagana.

Grand Prix Lublina

pp-8239a.jpgKonkurs ten jest zaliczany do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI) oraz do prestiżowego rankingu CAVALIADA Tour. Zasady konkursu Grand Prix są następujące. Zawodnicy najpierw pokonują zazwyczaj bardzo trudny i długi parkur (12 przeszkód w tym 2 szeregi). Już samo obserwowanie przejazdów jest bardzo interesujące. Szczególnie wtedy, kiedy kibicom długo przychodzi czekać na pierwszy bezbłędny przejazd. Emocje sięgają zenitu podczas rozgrywki, do której awansują tylko ci, którzy pokonają parkur podstawowy bezbłędnie Tam liczą się punkty i czas. Trzech dotychczasowych zwycięzców Grand Prix Cavaliady w Lublinie to Polacy Marek Lewicki (2013) i Jarosław Skrzyczyński (2014) oraz Łotysz Andis Varna  (2015).
 

————————————————————————————————————–

30.01.2016

Bogactwo sportowych emocji w Lublinie

Skoki przez przeszkody, ujeżdżenie, wszechstronny konkurs konia wierzchowego i  powożenie zaprzęgami parokonnymi – zawodnicy aż 4 dyscyplin jeździeckie zagoszczą na arenie Targów Lublin już w następnym tygodniu. Cavaliada Lublin zbliża się wielkimi krokami.

pp-7879.jpgKolejny raz zobaczymy skoczków, ujeżdżeniowców i powożących, którzy zmierzą się w swoich dyscyplinach. Po raz pierwszy natomiast w Lublinie zagoszczą zawodnicy startujący we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Podczas CLAAS Eventing Tour zobaczymy najbardziej z widowiskowych części tej dyscypliny – wymagający cross. W czołówce rankingu znajdują się Jan Kamiński, Paweł Warszawski i Katarzyna Kokowska. Wukkwiści mają o co walczyć. W Warszawie pod koniec lutego zmierzą się w finale podczas warszawskiej Cavaliady.

Zwane królową wśród dyscyplin jeździeckich – ujeżdżenie także nie pozwala się nudzić kibicom Cavaliady. Po trzech konkursach nauj_cavaliada.jpg poziomie Małej Rundy w Poznaniu pierwsze miejsce zajęła Gabriela Jaworska-Mazur na ogierze KWPN Zimba. Na podium stanęły także Ewa Hamkało na doświadczonym Vivaldim i zwyciężczyni z poprzedniej edycji w Lublinie Natalia Organista z Wento. Na czworoboku zobaczymy także między innymi aktualną Mistrzynię Polski – Annę Łukasik z koniem Stella Pack Roxana. Rywalizacja ujeżdżeniowców w Lublinie to godzinny „spektakl” niezwykłego porozumienia między koniem a jeźdźcem. Niemal wszyscy zawodnicy mają w swoim dorobku sportowym starty na Mistrzostwach Europy czy wysokie miejsca Mistrzostw Polski. Krajowe Zawody ujeżdżeniowe Cavaliada Lublin 2016, to okazja zobaczenia wyrównanej rywalizacji sportowej seniorów przygotowujących się do Halowego Pucharu Polski.

Publiczność też z pewnością zainteresują rozgrywki drugiej eliminacji Halowego Pucharu Polski w Powożeniu. Wielokrotny mistrz Polski i medalista Mistrzostw Świata – Bartłomiej Kwiatek – w Poznaniu zajął dalekie miejsce w rankigu. Czy w Lublinie uda mu się dogonić czołówkę? Pierwszy etap wygrał Rafał Wojtacha. Na drugim miejscu znalazł się doświadczony Adrian Kostrzewa, a ostatnie miejsce na pudle wywalczył debiutant Jakub Szczepaniak. Podczas eliminacji w Lublinie powożący z pewnością będą walczyć do końca i dostarczą nam wszystkim ogromnych emocji.

Znamy już listy zawodników, którzy zakwalifikowali się do startu w Lublinie. Zapraszamy do zapoznania się listami:

CSI2* – skoki przez przeszkodyskoki

CLAAS Eventing Tour – wkkw 

Halowy Puchar Polski w powożeniu

CDN – ujeżdżenie

Cavaliada Future

Więcej informacji o Cavaliadzie Tour 2015/2016 na stronie internetowej: www.cavaliada.pl oraz na profilu Facebook.

Komentarze

Prześlij nam newsa