Halowy Puchar Polski Północnej w ujeżdżeniu
12-13.03.2016
Halowy Puchar Polski Północnej w ujeżdżeniu – Hipodrom Sopot
W ostatni weekend, tj. 12 i 13 marca w Sopocie odbył się Halowy Puchar Polski Północnej w ujeżdżeniu, czyli królowej dyscyplin jeździeckich. W ciągu dwóch dni zawodów rozegrano łącznie 18 konkursów. Zawody przyciągnęły rekordową liczbę zawodników- ok. 70 par. Ze względu na dużą ilość zgłoszeń zarówno w sobotę jak i w niedzielę, pierwszy zawodnik pojawił się na czworoboku już o godzinie 7:30 rano. Ostatni przejazd kończył się po godzinie 19. Konkursy rozegrano w kolejności, od konkursu o najłatwiejszym stopniu trudności, czyli konkursu klasy L do konkursu najtrudniejszego – konkursu klasy CC.
Widzowie mogli oglądać zmagania zawodników od poziomu klasy L-1 (konkursu towarzyskiego) do poziomu klasy CC. Wejście na zawody było darmowe. Zawody w Sopocie to idealna rozrywka dla rodzin z dziećmi, które mogą poznać piękno tego sportu a może w przyszłości samemu spróbować swoich sił w jeździectwie.
Poprzednim razem zawody ujeżdżeniowe w Sopocie rozegrano w styczniu, jako zawody regionalne –Dressage Winter Cup. Tym razem miłośnicy ujeżdżenia mogli obejrzeć konkursy rozgrywane, jako Halowy Puchar Polski Północnej.
Zawodnicy, aby wziąć udział w Pucharze Polski musieli wziąć udział w dwóch konkursach zaliczanych do konkretnych rund.
A więc:
· Młodzicy na Kucach, Amatorzy na Kucach i Amatorzy brali udział w rundzie A (konkurs L1 i L2)
· Juniorzy Młodsi – runda L (L2 i L3)
· Juniorzy – runda P (P-1 i P-2)
· Kuce – konkurs P-3 i P-4
· Seniorzy – runda C (C-1 i C-2)
Zwyciężczynią Halowego Pucharu Polski Północnej w kategorii seniorów została Aleksandra Lesner, ubiegłoroczna Mistrzyni Polski Juniorów, na swoim podstawowym koniu, kasztanowatym hanowerskim Wohlklangu U. Drugie miejsce na podium zajął Mateusz Kiempa, zawodnik znany także z udanych startów w WKKW czy też ostatnich startów podczas Cavaliady w Warszawie. Trzecie miejsce zajął Arkadiusz Ingasiak, czynny zawodnik oraz trener wielu utalentowanych zawodników i zawodniczek, takich jak na przykład Alicja Trawińska.
Zwycięzcy Halowego Pucharu Polski Północnej w ujeżdżeniu:
Amatorzy – duże konie
1. Klaudia Swędzikiewicz – Vento
2. Beata Gruba – Foxi
3. Oliwia Strąk – Eviano
Amatorzy – kuc
1. Natalia Anduła – Jacky 35
2. Julia Skołysz – Selam CH
Młodzicy – kuce
1. Martyna Ossowska – Chester
2. Ann Van den Broeck – Princess
3. Aniela Ziółkowska – Hoormon's Jasper
Juniorzy młodsi
1. Aleksandra Konera – San Secret
2. Adrian Kowalczyk – Smirnoff
3. Agata Cybulska – Cesarz
Juniorzy
1. Pauliana Kozłowska – Roger
2. Natalia Klebba- Oktawa
3. Natalia Szniger – Destino
Kuce
1. Klaudia Hałeła- Buttini
2. Aleksandra Konera – Hokus
3. Matylda Cybula – Equennpasion Lemon Tree
Seniorzy
1. Aleksandra Lesner- Wohlklang U
2. Mateusz Kiempa – Williams Junior
3. Arkadiusz Ignasiak – Laudani
KK
Komentarze