Sport

Sezon WKKW rozpoczęty

To był bardzo udany weekend w Morawie

J_Hatla_Reenmore.jpg

W miniony weekend Ośrodek Jeździecki Stragona rozpoczął sezon wkkw. To był bardzo udany weekend – trzy dni, trzy próby, trzy narodowości i trzy pory roku.
Zawody rozpoczęły się w piątkowe przedpołudnie w zimowej aurze – padał śnieg z deszczem i było chłodno. Na szczęście popołudniu pogoda była już dużo bardziej sprzyjająca zawodnikom i nieśmiało zawitała do nas wiosna, która w sobotę zagościła już na dobre przynosząc piękne słońce. Za to niedziela była już iście letnia.
Podczas trzech dni rozegrano pięć konkursów, w których wystartowało 179 koni. Zwycięstwa w poszczególnych klasach podzielili między siebie zawodnicy z trzech krajów: Czech, Holandii i Polski.
W najtrudniejszym konkursie zawodów najlepszy był Czech – Jaroslav Hatla na Reenmore Alfie. W klasie niżej zwyciężył jego rodak Miloslav Příhoda na Ferreolus Interkonix. Kolejny konkurs wygrała Madeleine Brugman na  Magical Mrs Mistoffelees z Holandii. Reprezentanci naszego kraju wygrali dwa konkursy, juniorski – Katja Gontowiuk i K-Can i konkurs LL – Marcin Pakulski  i Hadrian.

W połowie kwietnia w Morawie kolejne duże zawody, tym razem rywalizować będą skoczkowie.

Strzegom Press Office Team

Komentarze

Prześlij nam newsa