Lifestyle

Przynieś makulaturę – dla koni i środowiska!

Przynieś makulaturę – dla koni i środowiska!

makulatura_kontener.jpgStare gazety, kartony czy zużyty papier do ksero to „śmieci”, które mogą stać się cennym surowcem wtórnym. W dniach od 29. kwietnia do 5. maja Klub Gaja zaprasza do udziału w akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” i przyniesienia makulatury do hipermarketu Auchan w Bielsku-Białej. W tym czasie na parkingu przed wejściem głównym do sklepu zostanie umieszczony specjalnie oznaczony kontener.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Bielska-Białej i okolic by dołączyli do akcji. Dochód ze zbiórki makulatury wspomoże leczenie i utrzymanie uratowanych koni Klubu Gaja. Hipermarket Auchan w Bielsku-Białej oraz firma Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej od lat współpracują z Klubem Gaja w organizacji bielskiej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”.

Akcja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” na stałe wpisała się w kalendarz  wydarzeń organizowanych wspólnie z hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej. W ciągu 4 lat razem z mieszkańcami Bielska i okolic uzbieraliśmy już blisko 50 ton makulatury. Do kontenera trafiają stare gazety, zniszczone, niepotrzebne już książki czy zapisane dziecięce zeszyty. Cieszymy się z każdej oddanej kartki lub kartonu, które są dowodem na to, że ludziom zależy zarówno na ochronie środowiska jak i na pomocy potrzebującym zwierzętom – komentuje Katarzyna Chałas z Klubu Gaja.

W Polsce przeznacza się na ubój około 35 tys. koni rocznie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych, oraz wykluczone ze sportu. Klub Gaja uratował dotychczas 60 koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować. Znalazł dla nich nowe domy, wspiera ich utrzymanie, leczenie i opiekę weterynaryjną. Konie trafiły m.in. do organizacji prowadzących hipoterapię, małych gospodarstw rolnych i agroturystycznych.

Drumla_ZSS.jpgKażdy może przyczynić się do ratowania koni z Klubem Gaja poprzez:
– darowizny na konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120
– stałe polecenie przelewu (liczy się każda kwota)
– zbiórkę makulatury w ramach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”
– przekazanie 1% podatku dla Klubu Gaja – KRS 0000120069
– adopcję wirtualną.

Przeczytaj historie niektórych uratowanych koni

Więcej informacji:
www.swietodrzewa.pl

Na zdjęciach: klacz Drumla uratowana przez Klub Gaja oraz kontener na makulaturę wystawiony przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej. Fot. Klub Gaja.
 

Komentarze

Prześlij nam newsa