Sport

Międzynarodowe i Krajowe zawody w WKKW – Hipodrom Sopot 2016

Międzynarodowe i krajowe zawody w WKKW – Hipodrom Sopot 2016

DSC_7428.JPG           Jak można było spędzić majówkę w Trójmieście? Hipodrom Sopot serdecznie zapraszał wszystkich chętnych do obejrzenia zawodów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, który w dniach  29 kwietnia – 1 maja odbył się na jego terenie. Były to międzynarodowe zawody w WKKW połączone z krajowymi zawodami. W ramach krajowych zawodów odbyły się dwa konkursy- klasy L i klasy P.  Tym razem program zawodów wyglądał nieco inaczej niż zazwyczaj. W piątek odbyła się próba ujeżdżenia, w sobotę próba skoków przez przeszkody. Zwycięzcy zostali wyłonieni po niedzielnych próbach na krosie.

Do konkursu krajowego klasy L zgłosiło się łącznie 49 par, z czego ukończyło 44.  Po próbie ujeżdżenia w konkursie prowadził Paweł Warszawski na Lucinda  ex Ani 4 , który wyprzedził…siebie na Villa Rose oraz Katarzynę Kokowską na Chicco Z. Tak też pozostało do samego końca w klasyfikacji ogólnej konkursu.

DSC_7474.JPG Konkurs klasy P wygrała Helena Zagała na Contendro Lady, która po pierwszej próbie znajdowała się na bardzo dobrym 5 miejscu. Para ta okazała się bezbłędna  i najszybsza w próbie terenowej. Na drugim miejscu znalazła się również zawodniczka, Agnieszka Zuchniak na Asterze, które po próbie ujeżdżenia znajdowała się tuż po zwyciężczynią konkursu. Męski honor w tym konkursie obronił Dominik Pieniaszek z KJ Stado Ogierów na karym Paviusie.

Do bardzo przykrego w skutkach zdarzenia doszło w sobotę podczas próby skoków. Zawodnik Antoni Baran spadł podczas pokonywania parkuru, a jego klacz Ohara uciekła z parkuru. Niestety przeskakując przez jedno z ogrodzeń na terenie Hipodromu klacz doznała poważnych obrażeń w związku  z czym zapadła decyzja o jej uśpieniu. Zawodnikowi, właścicielom, hodowcą klaczy Ohara serdecznie współczujemy.

DSC_7983.JPG           W ramach zawodów międzynarodowych odbyły się trzy klasy konkursów: konkurs *, ** i ***.  W pierwszym z nich, konkursie o poziomie 1* szans konkurencji nie dała Finka Sanna Silakorpi, która zajęła pierwsze i drugie miejsce w tym konkursie, dosiadając odpowiednio: Bofey Bridge oraz Bofey Click. Na trzecim miejscu znalazł się Polak Jan Kamiński na Seniorze. W konkursie startowało 54 par, ukończyło 47.

W konkursie ** tym razem lepsi okazali się Polacy. Konkurs wygrał utytułowany Kamil Rajnert na klaczy Libertina, który wyprzedził równie utytułowanego Pawła Spisaka na Baderasie. Na trzecim miejscu znalazła się Szwedka Anna Freskgard na Box Qutie. W konkursie tym na listach startowych widniało 41 par, z czego ukończyło 37.

Najtrudniejszym rozgrywanym konkursem był konkurs ***, w którym sił swoich próbowało 36 par. Ostatecznie  konkurs ukończyło 30 par. Konkurs ten wygrała Anna Nilsson na Candy Girl. Na drugim miejscu znalazł się, pomimo dwóch zrzutek na parkurze , Andrew Hoy na ciemnogniadym Rutherglen. Trzecie miejsce przypadło Lindzie Algottson na Fairnet.