Sport

Strzegom Horse Trials 2016

27.06.2015

Przedsmak Olimpiady w Rio podczas Strzegom Horse Trials. W Pucharze Narodów triumfują Brytyjczycy

Ludwig2.jpgJedna sekunda stracona na crossie w CIC3* kosztowała utytułowanego zawodnika Michaela Junga utratę zwycięstwa podczas zawodów we  Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW)  na hipodromie w Morawie. Najważniejszy konkurs indywidualnie wygrał  Ludwig Svennerstal na King Bobie (40,50 pkt), który przejechał próbę terenową bezbłędnie i w normie czasu, a następnie nie zrobił zrzutki na parkurze. Najbardziej utytułowany obecnie na świecie zawodnik niemiecki na koniu fischerTakinou zajął dopiero drugie miejsce z wynikiem (40,60 pkt).

Młody  Szwed po zakończonym konkursie nie krył radości.

W Strzegomiu po raz pierwszy w swojej karierze wygrałem międzynarodowe zawody na poziomie trzech gwiazdek” – powiedział Ludwig Svennerstal.

Zwycięstwo w Strzegom Horse Trials czyni Szweda i King Boba pewniakami w narodowej ekipie na Igrzyska Olimpijskie. Także Michael Jung na pewno pojedzie do Brazylii i to najprawdopodobniej ze startującym w Strzegomiu  fischerTakinou.

„Jestem bardzo zadowolony ze startu moich koni w Strzegom Horse Trials. Zawody jak zwykle zorganizowane były bardzo dobrze” – powiedział Michael Jung, który do Strzegomia przywiózł swoje najlepsze wierzchowce.

Po bezbłędnym parkurze na trzecie miejsce z czwartego indywidualnie awansowała Brytyjka Rosalind Canter na koniu Allstar B (46,2 pkt), przyczyniając się do zwycięstwa ekipy z Wielkiej  Brytanii  (160,6 pkt.).

SHT1.jpg  SHT3.jpg

Pomimo kilku zrzutek na niedzielnym parkurze drugą pozycję w Pucharze Narodów utrzymali Włosi (173,9 pkt.), a trzecią ekipa belgijska (238,7 pkt.).

W niedzielę podczas próby skoków w CIC3* bezbłędny przejazd miał Paweł Spisak na koniu Banderas, choć po niezbyt udanej próbie ujeżdżenia i spóźnieniu na crossie zajął dopiero 19. miejsce. Zawodnik Galant Skibno jest pierwszy na liście rezerwowych jeźdźców WKKW do Rio.

SHT2.jpgW konkursie CCI3* w niedzielę wiele się działo. Po wycofaniu konia przez prowadzącego po crossie Niemca Hugo Lascheta przed skokami dwa pierwsze miejsca ex aequo zajmowała Irene Mia Hastrup na koniu Constantin M oraz Stefano Brecciaroli na Roulette B (oboje po 49,10 pkt.).  Dunka nie ustrzegła się trzech zrzutek  na parkurze i zajęła ostatecznie drugie miejsce (61,10 pkt.). Włoch na fantastycznej klaczy Roulette B nie popełnił błędów na przeszkodach, otrzymał tylko jeden punkt karny za przekroczenie normy czasu i z wynikiem 50,10 pkt. zwyciężył w konkursie.

Dla Stefano Brecciaroli był to jeden z ostatnich startów przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio.  Na olimpiadę  ma bowiem zakwalifikowane trzy konie, w tym Roulette B.

Dwaj Polacy, którzy ukończyli  cross w CCI3*, przejechali niedzielny parkur z jedną zrzutką – Mariusz Kleniuk na Winonie oraz z dwoma zrzutkami Paweł Warszawski na Fuksji. Dało im to kwalifikacje do Mistrzostw Europy Seniorów, które w przyszłym roku rozegrane zostaną na hipodromie w Morawie.

W konkursie CCI2* bezbłędny parkur zapewnił zwycięstwo Niemce Beke Jankowski na ogierze Loucius 2 (48,30 pkt.). Prowadząca po crossie Holenderka Elaine Pen na wałachu Shady Grey miała jedną zrzutkę i spadła na drugą pozycję (52 pkt.). Trzeci był Francuz Francois Pons na wałachu Siam Taleyrandie (54,80 pkt.). Najlepszy z Polaków Ksawery Śniegucki na klaczy Kharisma zajął 12. miejsce (77,80 pkt.)

Łącznie w Strzegom Horse Trials wystartowało  w tym roku w siedmiu międzynarodowych konkursach ponad 350 koni i ponad 200 zawodników z 20 krajów. Wiele z nich zobaczymy niebawem na Igrzyskach w Rio.
 

—————————————————————————————————–

25.06.2016

Szwajcarzy przestali się liczyć w Pucharze Narodów, podobnie jak w Mistrzostwach w Piłce Nożnej

Ludwig.jpgDuże przetasowania nastąpiły w Pucharze Narodów po crossie podczas zawodów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW).  Po bezbłędnych przejazdach trzech zawodniczek na hipodromie w Morawie na pierwsze miejsce wskoczył team brytyjski (156,6 pkt.), który po ujeżdżeniu był tuż za podium.

Na drugą pozycję awansowali Włosi odnotowując niewielkie spóźnienia. Dzięki dobrym przejazdom, m.in. doświadczonej Karin Donckers, z szóstego miejsca na trzecie awansowała ekipa belgijska.

Po eliminacjach zawodników w wymagającej próbie terenowej w rywalizacji Pucharu Narodów przestały się liczyć ekipy Szwajcarii, Szwecji i Holandii, gdyż nieukończenie crossu kosztowało 1.000 dodatkowych punktów karnych za jednego jeźdźca.

W kwalifikacji indywidualnej na prowadzenie z trzeciego miejsca wysunął się Ludwig Svennerstal na King Bobie (40,50 pkt.). Szwed był bardzo zadowolony po zakończeniu crossu.

„King Bob zachowywał się dziś bardzo stabilnie, był skoncentrowany na przeszkodach. Cross był techniczny, miał dużo zadań.” – powiedział Ludwig Svennerstal.

Michael Jung, który po ujeżdżeniu prowadził na dwóch koniach, w sobotę przeprowadził je perfekcyjnie przez strzegomski cross, ale zanotował punkty karne za nieduże przekroczenie normy czasu. Niemiecka zawodnik tłumaczył, że pozwolił koniom galopować swoim tempem ze względu na panujące na crossie wymagające warunki.
Po próbie terenowej Jung na fischerTakinou jest drugi (40,60 pkt.), a na fischerRocana FST piąty (46,70 pkt.). Trzecią pozycję zajmuje  Pietro Sandei na Rubis de Prere (44,2 pkt.). Zawodnicy z pierwszej trójki w niedzielnym konkursie skoków nie mogą sobie pozwolić nawet na jedną zrzutkę, gdyż spadną poza podium.  

Bardzo dobry przejazd w crossie zaprezentował Paweł Spisak na koniu Banderas, choć po dwóch próbach zajmuje odległe 20 miejsce. Drugi polski zawodnik Szymon Nachotko na wałachu Ukłon zanotował niestety jedno wyłamanie (25 m-ce.)

W CCI3* z trzeciego miejsca na prowadzenie wysunął się Belg Hugo Laschet na Omega de Gravelotte, druga jest Irene Mia Hastrup na koniu Constantin M. Po niedużym spóźnieniu na trzecią pozycję spadł Włoch Stefano Brecciaroli na Roulette B.

Z mieszanym szczęściem jeździli Polacy w CCI3*, chcący uzyskać kwalifikacje do mistrzostw Europy seniorów, które w przyszłym roku rozegrane zostaną na hipodromie w Morawie. Z dziewięciu par zawody ukończyły dwie: Paweł Warszawski na Fuksji oraz Mariusz Kleniuk na Winonie. Trener kadry polskich seniorów Andreas Dibowski  zapowiedział, że wukakawiści ponownie podejmą próbę zdobycia kwalifikacji w październiku w Strzegomiu.   

W konkursie CCI2* po crossie prowadzi Elaine Pen na Shady Grey 48 pkt. Konkurs CCI*1, w którym w sobotę odbyła się próba skoków wygrała Belgijka Lara De Liedekerke-Meier z końcowym wynikiem 44,50 pkt.

W niedzielę rano konie muszą przejść przegląd weterynaryjny a w południe  czekają nas emocje sportowe na parkurze podczas próby skoków.

————————————————————————————————–

24.06.2016

Niemcy prowadzą w Pucharze Narodów podczas Strzegom Horse Trials

Julia_ELZANOWSKA.jpgNajwiększa gwiazda strzegomskich zawodów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW) Michael Jung nie zawiódł w piątek publiczności i na dwóch koniach objął prowadzenie w konkursie CIC3* – NC, uzyskując odpowiednio 34,20 pkt. na fischerTakinou oraz 38,30 pkt. na fischerRocana FST. Jego przejazd zapewnił także prowadzenie niemieckiej ekipie w Pucharze Narodów z wynikiem 140,8 pkt.  

„Jestem bardzo zadowolony z przejazdów. Przywiozłem do Strzegomia swoje najlepsze konie. Trzy z nich mają kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro„ – powiedział Michael Jung. Zawodnik poinformował, że do Brazylii zamierza zabrać prowadzącego po ujeżdżeniu na morawskim hipodromie fischerTakinou. 

Pomimo upału Niemcy w Pucharze Narodów czują na placach oddech Szwedów, którzy po dobrych przejazdach Ludwiga Svennerstala na King Bobie (40,5 pkt. i trzecie miejsce w kwalifikacji indywidualnej) oraz Lindy Algotsson na Fairnet (44,30 pkt. i piąta lokata indywidualnie) zajmują drugie miejsce (141,5 pkt.)

„Jestem bardzo zadowolony z występu. To był najlepszy wynik, jaki King Bob uzyskał w ujeżdżeniu w trzech gwiazdkach”-powiedział  Ludwig Svennerstal, który także jest na długiej liście zawodników zakwalifikowanych na olimpiadę w Rio.

Na trzeciej pozycji w Pucharze Narodów, w którym startuje osiem ekip są Włosi z wynikiem 149,10 pkt. Wśród nich Stefano Brecciaroli, który też przywiózł do Strzegomia trzy konie z kwalifikacjami olimpijskimi.

W piątek ponad 200 par startujących w CIC1*, CIC1* i CIC2* zmierzyło się z wymagającym strzegomskim crossem. W jednogwiazdkowym konkursie prowadzenie utrzymała Ingrid Klimke, która na ogierze  Koenigssee 4 pokonała cross bez błędów na przeszkodach, w normie czasu i „dowiozła do mety” bardzo dobry wynik z ujeżdżenia (32,10 pkt.). Drugi był Węgier Csaba Sarkozi na klaczy PK Halle Berry (36 pkt.), a trzecia Holenderka Merel Blom na klaczy Ceda (43,7 pkt.). 

Piątkowe popołudnie przyniosło również rozstrzygnięcia w juniorskim konkursie CIC1*J, choć nie zmieniło kolejności pierwszej trójki po skokach. Prowadzenie utrzymała Julia Elzanowska (54 pkt.) na wałachu Lucky Comeback, druga była Niemka Chayenne Peters na Opium de Garred (59,60 pkt.). Natomiast trzecią pozycję zachowała Finka Veera Valjakka na wałachu Sir Greg (59,80 pkt.).Gratulacje dla polskiej juniorki!

W konkursie CIC2* próbę terenową przejechała bezbłędnie, tylko z małym spóźnieniem, Belgijka Karin Donckers na koniu Jalapeno (45,10 pkt.) i zwyciężyła awansując z drugiego miejsca. Drugi był Szwajcar Felix Vogg na Cleveland III (45,20 pkt.), a trzecia Holenderka Elaine Pen na koniu Dostowjewski (48,2 pkt.).

Michael Jung na Lennox 364 przejechał na czysto cross, ale otrzymał punkty karne za spóźnienie, które zepchnęły go na piąte miejsce. Wysokie szóste miejsce w konkursie zajął Kamil Rajnert na Libertinie.Wielu jeźdźców nie ustrzegło się błędów na nowym kompleksie wodnym, które zakończyły się kąpielą.

Dzisiaj na hipodromie w Morawie ruszyło ujeżdżenie w konkursie CCI2*, w którym prowadzi Holenderka Merel Blom na wałachu The Quizmaster.

W sobotę czekają nas emocje sportowe na najwyższym poziomie trzech gwiazdek. Strzegomski cross  na żywo będzie transmitowany do przeszło 30 krajów świata. W niedzielę ostatnia próba – skoki przez przeszkody.


—————————————————————————————————-

23.06.2016

Stefano Brecciaroli na dwóch koniach prowadzi w najtrudniejszej próbie  Strzegom Horse Trials 
 
Stefano.JPGWłoska pogoda na hipodromie w Morawie sprzyjała w czwartek Stefano Brecciaroli,  który po ujeżdżeniu w konkursie CCI3* zajmuje pierwsze i drugie miejsce odpowiednio na klaczy Roulette B (41,9 pkt.) i wałachu Viscount George (44,6 pkt.).
 
„Cieszę się, że Roulette zachowała się bardzo dobrze i nie przytłoczył jej imponujący hipodrom w Morawie. Nie byłem tu przez wiele lat i po powrocie jestem mile zaskoczony całą organizacją i crossem, który jest  naprawdę wymagający” – powiedział włoski zawodnik.   
 
Trzeci w CCI3*  jest Belg Hugo Laschet na wałachu Omega de Gravelotte (46,2 pkt.) .
 
W dwóch konkursach CIC1* i CIC2* w ujeżdżeniu wystartowała druga część zawodników. Jeźdźcy i ich konie w tych klasach przystąpili też do próby skoków.
 
Przed crossem prowadzenie w CIC1* objęła utytułowana zawodniczka Ingrid Klimke na ogierze Koenigssee 4. Po ujeżdżeniu Niemka była bardzo zadowolona ze swojego konia. „Bardzo pozytywnie oceniam nasz przejazd. Koenigssee zachował się bardzo dojrzale i robił wszystko, czego od niego wymagałam ” – powiedziała Ingrid Klimke.
 
Lazurowe niebo i wysoka temperatura nie pogorszyły formy najbardziej utytułowanego zawodnika, który startuje w czternastej edycji Strzegom Horse Trials. W CIC2* przed próbą terenową liderem został Michael Jung na Lennox 364 . Po ujeżdżeniu niemiecki jeździec bardzo chwalił swojego wierzchowca.
 
„Jestem zadowolony z wyniku, to był dobry przejazd. Lennox 364 to 8-letni koń, który jest bardzo dobry w ujeżdżeniu. Podczas występu był spokojny i wykonywał dobrze wszystkie ruchy” – powiedział po przejeździe Michael Jung.
 
Druga jest Belgijka Karin Donckers na koniu Jalapeno, a trzecia jej rodaczka Stephanie D'Andrimont na ogierze Captain van de Kapel.  
W czwartek w samo południe rozpoczęła się również próba ujeżdżenia w CCI1*, gdzie prowadzenie objęła Finka Johanna Pohjonen wałachu Conner K. 
 
Po czwartkowej  próbie skoków prowadzenie w juniorskim konkursie CIC1*J objęła Julia Elzanowska na wałachu Lucky Comeback.  Z dwiema  zrzutkami na drugie miejsce spadła Niemka Chayenne Peters na Opium de Garred. Trzecia jest Finka Veera Valjakka na wałachu Sir Greg. W piątek młodzi zawodnicy zmierzą się z crossem. Trzymamy kciuki za polskich juniorów! 
 
W piątek rozpoczyna się także najważniejszy konkurs zawodów zaliczany do Pucharu Narodów CICO3*NC. W sobotę odbędzie się w tej klasie cross, który na żywo będzie transmitowany do przeszło 30 krajów świata, a w niedzielę skoki przez przeszkody.
Czternasta edycja Strzegom Horse Trials, która  zgromadziła na starcie czołówkę światowego WKKW, potrwa do niedzieli 26 czerwca. Zawody odbywają się na hipodromie w Morawie i są pod każdym względem rekordowe: w programie aż 7 międzynarodowych konkursów, na trasie crossu wiele nowych przeszkód, zawody trwają całe pięć dni.
 
——————————————————————————————————

22.06.2016 

Dwie Polki w pierwszej trójce juniorskiego konkursu Strzegom Horse Trials

STRZEGOM2.jpgPo próbie ujeżdżenia CIC*J, która w całości zakończyła się w środę, dwie zawodniczki z Polski uplasowały się na czołowych pozycjach . Drugie miejsce zajmuje Natalia Klebba na klaczy Oktawa (45,3 pkt.), trzecia jest Julia Elzanowska na wałachu Lucky Comeback (46,8 pkt.). Prowadzi Niemka Chayenne Peters na koniu Opium de Garred (44,80 pkt.).

Juniorski konkurs zdominowały pary z Polski (13 z 17 startujących). Oprócz zawodniczki zza zachodniej granicy wystartowały juniorki z Belgii, Finlandii oraz Czech. W czwartek rano odbędzie się próba skoków, a w piątek cross.

W środę rozpoczęły się w również konkursy ujeżdżenia CIC1* oraz CIC2*. W trudniejszej próbie wysokie, drugie miejsce zajmuje Kamil Rajnert na klaczy Libertina (40,90 pkt.), a prowadzi Belgijka Karin Donckers na koniu Jalapeno  (39,50 pkt.). Polski jeździec wyprzedził najbardziej utytułowanego zawodnika Michaela Junga, który na ogierze fischerIncantas z wynikiem 41,40 pkt. zajmuje trzecie miejsce ex aequo Elaine Pen. W konkursie wystartowało 46 zawodników. W czwartek druga część próby ujeżdżenia, w której zobaczymy jeszcze 25 par.

W środę odbyły się jeszcze przeglądy weterynaryjne koni w klasie CCI1* i CCI3* oraz inspekcje tras crossu. Wszystkie konie w dobrej kondycji dotarły do Strzegomia i pomyślnie przeszły kontrolę weterynaryjną.

Czternasta edycja Strzegom Horse Trials, która  zgromadziła na starcie czołówkę światowego WKKW, potrwa do niedzieli 26 czerwca. Zawody odbywają się na hipodromie w Morawie i są pod każdym względem rekordowe: w programie aż 7 międzynarodowych konkursów, na trasie crossu wiele nowych przeszkód, zawody trwają całe pięć dni.

Próba ujeżdżenia została podzielona na trzy dni  środę, czwartek i piątek. Cross został podzielony na dwa dni piątek i sobotę. Skoki odbędą w czwartek, sobotę i niedzielę. Najważniejszy konkurs zawodów zaliczany do Pucharu Narodów zostanie rozegrany w następującej kolejności: piątek – ujeżdżenie, sobota – cross, który o godz. 11.30 na żywo będzie transmitowany do przeszło 30 krajów świata. W niedzielę zwycięzców wyłoni konkurs skoków przez przeszkody.

Strzegom Horse Trials przywitał ponad 200 zawodników i ich 350 koni piękną pogodą. Wszędzie widać uśmiechnięte twarze, słychać radosne parskanie koni, które najwyraźniej są zadowolone z pobytu.

W trakcie zawodów nie zabraknie także atrakcji pozasportowych dla publiczności. W programie mamy liczne pokazy, dla najmłodszych dmuchane zjeżdżalnie oraz przejażdżki na kucykach.

——————————————————————————————————

21.06.2016 

Światowe gwiazdy jeździectwa już docierają na Strzegom Horse Trials

STRZEGOM1.jpgOlbrzymie ciężarówki z końmi już zjeżdżają do Morawy koło Strzegomia. Już jutro ruszają międzynarodowe zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego (wkkw) -Strzegom Horse Trials. Wśród zawodników,  którzy już dotarli na Dolny Śląsk jest utytułowana Szwedka Linda Algotsson oraz Niemiec Andreas Dibowski, który w ostatni weekend wygrał arcytrudne czterogwiazdkowe zawody w Luhmühlen.

Czternasta edycja Strzegom Horse Trials zgromadzi na starcie czołówkę światowego wkkw i zawita do Morawy koło Strzegomia w dniach 22-26 czerwca. Zawody odbywają się na Hipodromie w Morawie i są pod każdym względem rekordowe: w programie aż 7 międzynarodowych konkursów, na trasie crossu wiele nowych przeszkód, zawody będą trwały całe pięć dni, a na liście zgłoszeń ponad 360 koni z 20 krajów oraz aż 10 jeźdźców z TOP 50 Rankingu FEI – w tym World Number One – Michael Jung.

Oprócz niemieckiego zawodnika zobaczymy: Karin Donckers, Lindę Algotsson, Ingrid Klimke, Dirka Schrade, Stefano Breciarolii, Tima Lipsa i wielu innych. Można śmiało już w tej chwili powiedzieć, że Strzegom Horse Trials to jedne z najpopularniejszych zawodów w Europie.

Michael Jung jest aktualnym mistrzem olimpijskim (Londyn 2012), mistrzem świata (Kentucky 2010) i mistrzem Europy (Blair Castel 2015,Malmo 2013 i Luhmuhlen 2011) oraz zwycięzca prestiżowego Wielkie Szlema w WKKW. Michael Jung przywiezie do Strzegomia swoje dwa najlepsze konie – Fischerrocana i Fichertakinou . Na jednym z nich planuje start na Olimpiadzie w Rio de Janeiro.

Próba ujeżdżenia została podzielona na trzy dni i odbędzie się w środę, czwartek i piątek, cross został podzielony na dwa dni piątek i sobotę. Skoki zostaną rozegrane natomiast w czwartek, sobotę i niedzielę. Najważniejszy konkurs zawodów zaliczany do Pucharu Narodów zostanie rozegrany w następującej kolejności: piątek – ujeżdżenie, sobota – cross, który o godz. 11.30 na żywo będzie transmitowany do przeszło 30 krajów świata i w niedziele skoki przez przeszkody.

W trakcie zawodów nie zabraknie także atrakcji pozasportowych dla publiczności. W programie mamy liczne pokazy, dla najmłodszych dmuchane zjeżdżalnie oraz przejażdżki na kucykach.

——————————————————————————————————

14.06.2016

Strzegom Horse Trials znowu bije rekordy

Największa w Polsce impreza jeździecka – międzynarodowe zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego (wkkw) – Strzegom Horse Trials nabrała wielkiego rozpędu. Tegoroczna, czternasta edycja zgromadzi na starcie czołówkę światowego wkkw i zawita do Morawy koło Strzegomia w dniach 22-26 czerwca. Zawody odbywać się będą na Hipodromie w Morawie i będą pod każdym względem rekordowe: w programie aż 7 międzynarodowych konkursów, na trasie crossu wiele nowych przeszkód, zawody będą trwały całe pięć dni, a na liście zgłoszeń ponad 360 koni oraz aż 10 jeźdźców z TOP 50 Rankingu FEI – w tym World Number One – Michael Jung.

Zgłoszenie nieustannie spływają.  Na chwilę obecną przyjęliśmy 362 koni z 20 krajów. Na liście oczekujących mamy kolejne kilkanaście koni . Najliczniejsze są reprezentacje z Polski , Niemiec, Włoch – mówi Marcin Konarski, dyrektor zawodów. -Bardzo cieszy nas obecność Światowego Numeru Jeden – Michela Junga, ale na liście zgłoszeń mamy również wiele innych sław światowego wkkw: Karin Donckers, Linda Algotson, Ingrid Klimke, Dirk Schrade, Stefano Breciarolii, Tim Lips i wielu innych. Można śmiało już w tej chwili powiedzieć,  że Strzegom Horse Trials to jedne z najpopularniejszych zawodów w Europie.

Michael Jung jest aktualnym Mistrzem Olimpijskim (Londyn 2012), Mistrzem Świata (Kentucky 2010) i Mistrzem Europy (Blair Castel 2015,Malmo 2013 i Luhmuhlen 2011) oraz zwycięzca prestiżowego Wielkie Szlema w WKKW. Michael Jung przywiezie do Strzegomia swoje dwa najlepsze konie – Fischerrocana i Fichertakinou . Na jednym z nich planuje start na Olimpiadzie w Rio de Janeiro.

Próba ujeżdżenia została podzielona na trzy dni i odbędzie się w środę, czwartek i piątek, cross został podzielony na dwa dni piątek i sobote.  Skoki  zostaną rozegrane natomiast w czwartek, sobotę i niedzielę. Najważniejszy konkurs zawodów zaliczany do Pucharu Narodów zostanie rozegrany w następującej kolejności: piątek – ujeżdżenie, sobota – cross, który o godz. 11.00 na żywo będzie transmitowany do przeszło 30 krajów świata i w niedziele skoki przez przeszkody.

W trakcie zawodów nie zabraknie także atrakcji pozasportowych dla publiczności. W programie mamy liczne pokazy, dla najmłodszych dmuchane zjeżdżalnie oraz przejażdżki na kucykach. Przed nami już niebawem wielkie jeździeckie widowisko – podsumowuje Marcin Konarski.

Bilety już w sprzedaży – www.Tixer.pl

—————————————————————————————————————–

23.05.2016

Strzegom Horse Trials za miesiąc

miesiac.jpgDokładnie za 30 dni na Hipodromie w Morawie zobaczymy pierwsze przejazdy na czworobokach. Do małej Morawy w dniach 22-26 czerwca już po raz czternasty zjadą zawodnicy z całej Europy i nie tylko. Właśnie dobiegają końca zgłoszenia i już niebawem poznamy tegoroczne gwiazd Strzegom Horse Trials. Czy uda się pobić zeszłoroczny rekord? Jedno jest pewne już dziś – emocji i wrażeń nie zabraknie.

Przez pierwsze trzy dni będziemy podziwiać grację jeźdźców i piękne ruchy koni w konkursach ujeżdżenia, a w piątek i sobotę widowiskową i bardzo emocjonującą próbę terenową – cross.  Konkurs skoków, na bardzo wymagających parkurach, zostanie rozgrywane w czwartek, sobotę oraz niedzielę.

W programie aż siedem międzynarodowych konkursów, które będą sprawdzianem umiejętności i koncentracji zarówno dla doświadczonych zawodników i koni, jak również jeźdźców dopiero zdobywających swoje międzynarodowe doświadczenia i młodych koni.

Najtrudniejszych z nich to oczywiście konkurs Pucharu Narodów. Strzegom będzie czwartą imprezą cyklu. Tegoroczną rywalizację pucharową otworzyło Fontainebleau (FRA) pod koniec marca, a zakończy Boekelo (NED) w październiku.

Rywalizacja na pewno będzie bardzo emocjonująca!!!

Bilety już w sprzedaży – www.Tixer.pl

——————————————————————————————————–

13.05.2016

Strzegom Horse Trials 2016
robi się gorąco…

cross.jpgDo tegorocznej edycji Strzegom Horse Trials już coraz bliżej.  W Strzegomiu robi się bardzo gorąco – zawitało do nas prawdziwe lato, na crossie trwają bardzo intensywne prace i zaczynają spływać pierwsze zgłoszenia.

Pogoda nam bardzo sprzyja. Zrobiło się ciepło i słonecznie, co pozwala nam na szerokie prace na crossie – mówi Marcin Konarski, dyrektor zawodów i zarazem budowniczy strzegomskiego cross.

Na tegorocznej trasie na pewno wiele się zmieni. We wszystkich klasach pojawią się nowe przeszkody. Największym, novum będzie oczywiście duża przeszkoda woda, która jesienią zeszłego roku przeszła gruntowną przebudowę i jest obecnie prawie trzy razy większa niż przed modernizacją.  

Na trasie crossu pojawiło się również parę niewielkich wzniesień, które uczynią go jeszcze bardziej widowiskowym.

Ale to nie wszystko – pojawi się nowa łódka, nowe traktory, nowy korner i nowi sponsorzy.

Rywalizacja podczas dwóch dni próby terenowej – cross zostanie rozegrany w piątek i w sobotę – zapowiada się zatem bardzo emocjonująco .

Mam nadzieję, że przygotowywane przez nas trasy okażą się przyjazne dla jeźdźców i koni, a zarazem pozwolą mi maksymalnie dużo się nauczyć i zdobyć sporo nowych doświadczeń – podsumowuje Marcin Konarski.

Do zawodów Strzegom Horse Trials postało niewiele ponad miesiąc. Odbędą się one dniach 22-26 czerwca. W programie wszystkie klasy i wszystkie poziomy: CI–SHORT  1*/2*/3* i CI–LONG 1*/2*/3*. Pierwsze zgłoszenia wpłynęły już na początku tego miesiąca. Termin zgłoszeń ostatecznych mija 23 maja.

Propozycje zawodów

Więcej informacji na www.StrzegomHorseTrials.pl

——————————————————————————————————-

25.04.2016

Strzegom Horse Trials: bilety już w sprzedaży

logo-shtrz_.jpg

Ruszyła internetowa przedsprzedaż biletów na tegoroczną edycję Strzegom Horse Trials. Bilety można nabyć za pośrednictwem platformy TIXER – Sposób na bilet.
Wstęp w pierwsze trzy dni jest bezpłatny, bilety na sobotę i niedzielę można nabyć po 15 zł na każdy dzień, karnet kosztuje 25 zł. Dzieci do lat 12 mają wstęp bezpłatny.

NIE ZWLEKAJ – KUP BILET JUŻ DZIŚ. 

Więcej szczegółów na www.StrzegomHorseTrials.pl

———————————————————————————————————

21.04.2016

Strzegom Horse Trials 2016 – ruszył nabór wolontariuszy

wolontariat.jpg

Kochasz jeździectwo i atmosferę zawodów? Chcesz zobaczyć z bliska przejazdy najlepszych na świecie zawodników i koni wkkw? Jeśli tak – dołącz do nas, pomóż nam stworzyć zawody na najwyższym poziomie! Zostań wolontariuszem na Strzegom Horse Trials 2016!

Strzegom Horse Trials to największe zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego w Polsce, które Ludowy Klub Sportowy Stragona organizuje na Hipodromie w Morawie nieprzerwanie
od 2003 roku.

W 2016 roku w dniach 22-26 czerwca Strzegom będzie gospodarzem czternastej już edycji. Co roku gościmy na Dolnym Śląsku gwiazdy światowego wkkw – najlepszych jeźdźców naszego globu – Mistrzów Olimpijskich, Mistrzów Świata i Europy.

W tym roku rozegranych zostanie siedem konkursów międzynarodowych o zróżnicowanym poziomie trudności, w tym konkurs Pucharu Narodów – FEI Nations Cup™ Eventing. W ciągu pięciu dni na Hipodromie w Morawie wystartuje ponad 350 koni, ponad 250 zawodników z ponad 20 krajów. 

Program Wolontariatu Strzegom Horse Trials został uruchomiony w 2007 roku. W organizację trzynastu edycji strzegomskich zawodów zaangażowało się już w sumie prawie 1000 wolontariuszy. Właśnie rozpoczyna się nabór do Programu Wolontariat 2016!

Dysponujesz wolnym czasem? Lubisz być aktywny? Chcesz być częścią wielkiego wydarzenia sportowego? Kochasz jeździectwo i atmosferę zawodów? Chcesz zobaczyć z bliska najlepszych na świecie zawodników i konie wkkw?

Jeśli tak – DOŁĄCZ DO NAS – pomóż nam zorganizować zawody na najwyższym poziomie! Zostań wolontariuszem na Strzegom Horse Trials 2016!

Więcej informacji na www.StrzegomHorseTrials.pl

 

———————————————————————————————————

14.03.2016

Strzegom Horse Trials za 100 dni!!!

sht2016-100-dni.jpgDokładnie 100 dni pozostało o tegorocznej edycji Strzegom Horse Trials. W dniach 22-26 czerwca Strzegom już po raz czternasty stanie się światową stolicą jeździecką. W ciągu pięciu dni na Hipodromie w Morawie wystartuje ponad 350 koni i ponad 250 zawodników z ponad 20 krajów.

Rok 2015 był w Strzegomiu rokiem kobiet. W konkursie pucharowym w Strzegomiu triumfowała belgijka – Karin Donkers, drużynowo najlepsze były Brytyjki w składzie Izzy Taylor, Emily Llewellyn, Sarah Bullimore i Jodie Amos. Ciekawe kto będzie najlepszy w tym roku…

Strzegom Horse Trials to największa impreza jeździecka w tej części Europy. Co roku gościmy światowego wkkw – najlepszych jeźdźców naszego globu – Mistrzów Olimpijskich, Mistrzów Świata i Europy.  Na Hipodromie w Morawie będziemy mogli zobaczyć zmagania najlepszych zawodników wkkw reprezentujących kraje całego świata.

Rozegranych zostanie siedem konkursów międzynarodowych o zróżnicowanym poziomie trudności, w tym konkurs Pucharu Narodów – FEI Nations Cup™ Eventing – najbardziej prestiżowy cykl w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.

Widzowie będą mieli okazję podziwiać grację jeźdźców i piękne ruchy koni w konkursach ujeżdżenia, odwagę i wytrzymałość w widowiskowej próbie terenowej – cross oraz precyzję w bardzo emocjonującej próbie skoków.

Na Hipodromie w Morawie w 2016 roku będzie się bardzo  dużo działo. Dodatkowych emocji dostarczy z pewnością gruntownie przebudowana stara przeszkoda wodna. Jest ona obecnie prawie trzykrotnie większa niż dotychczas i w tym roku będzie po raz pierwszy oddana w całości do użytku.

Internetowa sprzedaż biletów rusza już niebawem – 15 kwietnia. Tylko w przedsprzedaży będzie można nabyć bilety w bardzo atrakcyjnych cenach – 15 zł za bilet na sobotę lub niedzielę.

Biuro Pasowe
Strzegom Horse Trials
press@strzegomhorsetrials.pl
+48 885 544 202

Komentarze

Prześlij nam newsa