Wypoczynek

Zaadoptuj rzekę 2016

27.06.2016

Zaadoptuj rzekę – wygraj Znak wodny dla swojej rzeki

znak_wodny.jpgOdległość do źródła czy odległość do ujścia rzeki, to niektóre informacje widoczne na Znaku wodnym, pamiątkowej tablicy – wodowskazie, która jest główną nagrodą dla podmiotów, organizacji, instytucji czy osób indywidualnych, które wygrają w konkursie Klubu Gaja Zaadoptuj rzekę 2016. Zapraszamy do udziału w 12. edycji programu Zaadoptuj rzekę.

Celem programu Zaadoptuj rzekę jest zainspirowanie społeczności lokalnych w szczególności instytucji publicznych, samorządów, lokalnych grup działania firm oraz osób prywatnych do podejmowania lokalnych działań proekologicznych na rzecz najbliższych akwenów wodnych np. rzek, stawów, jezior i Morza Bałtyckiego. Uczestników programu zachęcamy do działań na rzecz poprawy stanu najbliższych im akwenów, do otaczania ich opieką, do organizowania wycieczek i obserwacji rzek, potoków i jezior; poznawania ich fauny i flory, sprzątania ich brzegów, monitorowania jakości wód, zdobywania o nich wiedzy, poznawania ich wartości przyrodniczych, kulturowych i społecznych oraz codziennego oszczędzania wody.

W ramach programu Zaadoptuj rzekę, Klub Gaja organizuje konkurs, który zachęca do działania dla rzek, tak aby podejmowane w ramach programu inicjatywy były ciekawie przeprowadzone, dla dużej grupy odbiorców, przy szerokiej współpracy. Najciekawsze działania pomogą upowszechnić dobre praktyki programu Zaadoptuj rzekę.

Nagrody w ramach konkursu przyznane zostaną w trzech kategoriach:
– Najciekawsze działania w zakresie oszczędzania wody;
– Współpraca i zaangażowanie największej liczby uczestników i podmiotów;
– Najciekawsze przeprowadzenie działań.

Partnerem Strategicznym programu jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Partnerem merytorycznym jest Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. Rezultatem programu Zaadoptuj rzekę jest otoczenie opieką, czyli zaadoptowanie ponad 1492 fragmentów rzek, potoków, jezior, stawów i innych akwenów wodnych przy zaangażowaniu ponad 177 000 osób (2005-2015).

BARDZO WAŻNE!
Wszystkich zainteresowanych udziałem w programie Zaadoptuj rzekę 2016 prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 07 października 2016 roku.

Formularz dostępny jest tutaj >>>
Regulamin konkursu >>>>>

Więcej informacji: www.zaadoptujrzeke.pl

Na zdjęciu wręczanie Znaku wodnego nad rzeką Kłodnicą w Katowicach. Fot. Klub Gaja.

———————————————————————————————————–

Zaadoptuj rzekę 2016
 
Slonsk.jpgKlub Gaja zaprasza wszystkie samorządy, instytucje, placówki oświatowe, wędkarzy, kajakarzy, miłośników rzek, a także społeczności lokalne do udziału w 12. edycji programu Zaadoptuj rzekę 2016.
Zgłoszenie do programu należy wypełnić do 20 czerwca 2016 roku.
Celem programu Zaadoptuj rzekę jest zainspirowanie w szczególności dzieci i młodzieży do podejmowania lokalnych działań proekologicznych na rzecz najbliższych akwenów wodnych np. rzek, stawów, jezior i Morza Bałtyckiego. Uczestników programu zachęcamy do działań na rzecz poprawy stanu najbliższych im akwenów, do otaczania ich opieką, do wycieczek i obserwacji rzek, potoków i jezior; poznawania ich fauny i flory, sprzątania ich brzegów, monitorowania jakości wód i codziennego oszczędzania wody zdobywania o nich wiedzy, poznawania ich wartości przyrodniczych, kulturowych i społecznych.
Partnerem Strategicznym programu jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Partnerem merytorycznym jest Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. Rezultatem programu Zaadoptuj rzekę jest otoczenie opieką, czyli zaadoptowanie ponad 1492 fragmentów zaadoptowanych rzek, potoków, jezior, stawów i innych akwenów wodnych przy zaangażowaniu ponad 177 000 osób (2005-2015).
W ramach 12. edycji programu Klub Gaja ogłasza 2 konkursy z atrakcyjnymi nagrodami: Zaadoptuj rzekę, oraz Rzeka Roku.
Nagrodą dla 3 Laureatów Konkursu Zaadoptuj rzekę dla samorządów, instytucji publicznych, firm będzie znak wodny, który zostanie zamontowany nad zaadoptowanymi rzekami lub innymi akwenami, natomiast dla placówek oświatowych nagrodą będzie przyjazd do placówki edukatorów Klubu Gaja z całodniowymi zajęciami edukacyjnymi, a dla przedszkoli pamiątkowa statuetka.
Laureaci konkursu Rzeka Roku, która jest doskonałą formą promowania i zachowania walorów przyrodniczych i kulturowych swojej ukochanej rzeki otrzymają Statuetkę Rzeka Roku.
Jak co roku zapraszamy do udziału w europejskim wydarzeniu BIG JUMP – obywatelskiej akcji w ramach której obywatele Europy manifestują swoje poparcie dla czystych i żyjących rzek, potrzebnych ludziom i zwierzętom – która w tym roku odbędzie się 10 lipca, o godz. 15.00.
Samorządy, placówki oświatowe, instytucje, wędkarze, kajakarze, miłośnicy rzek, a także społeczności lokalne, które wypełnią formularz zgłoszeniowy otrzymają pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami za udział w tegorocznej edycji programu Zaadoptuj rzekę Klub Gaja zachęca także do wpisywania swoich aktywności i działań na Interaktywną mapę Polski, która służy jako inspiracja, panel wymiany informacji i wyników monitoringu stanu wód. Mapa umożliwia łatwiejsze wpisywanie swojej aktywności i działań dla rzek.

Dizajn_zaadoptuj.jpg  Zaadoptuj_rzeke.JPG
BARDZO WAŻNE!
Wszystkich zainteresowanych udziałem w Zaadoptuj rzekę 2016 prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 20 czerwca 2016 roku. Formularz

Więcej informacji:
Paweł Grzybowski – koordynator programu Zaadoptuj rzekę Klubu Gaja – 695 925 636
www.zaadoptujrzeke.pl

Fot. Klub Gaja.
 

Komentarze

Prześlij nam newsa