Wypoczynek

Agroturystyka

Agroturystyka

5.jpgMęczy Cię miastowy zgiełk? Wyjazdy zagraniczne się znudziły? Urlop na Ibizie, Hawajach czy Egipcie jest za drogi? Rozwiązaniem jest agroturystyka.
Czyste powietrze, bliskość natury, piękne widoki, pola, łąki, lasy, jeziora i rzeki, to uroki wsi. Poza tym wiejskie zabudowania, często bardzo stare, stanowiące zabytkową architekturę oraz domowa kuchnia, regionalna i ludowa. To wszystko oferuje nam wieś. Dla osób pragnących odpocząć w ciszy i spokoju, to idealne warunki.  Dlatego coraz więcej z nas decyduje się na wypoczynek na wsi, w gospodarstwach agroturystycznych.
Wśród pojęć turystycznych powszechnie występujących, rozróżniamy agroturystykę i turystykę wiejską. Wydawałoby się, że oznaczają to samo jednak różnią się od siebie. Agroturystyka, to usługi prowadzone w czynnych gospodarstwach rolnych, a turystyka wiejska prowadzona jest przez gospodarstwa domowe, które nie prowadzą działalności rolniczej. Często te dwa pojęcia się mylone i agroturystyką zwykle przyjęto nazywać każdą ofertę pobytu na wsi.
Jak zwał, tak zwał dla turystów i tak liczy się przede wszystkim wypoczynek i możliwość korzystania z dobrodziejstw natury. Domowe jedzenie, zakup świeżych produktów, czy prace w gospodarstwie, to atrakcje których nie uświadczymy nigdzie indziej. Jazda konna, przejażdżki bryczką, kuligi, wędkowanie, sporty wodne, zbieranie jagód, grzybów, pieczenie chleba i inne. Takie zajęcia dość często towarzyszą pobytom w gospodarstwach agroturystycznych. Zakres oferowanych usług  zależy od gospodarstwa i jego możliwości, ale zmienia się również w zależności od potrzeb kierowanych przez turystów.
Wybierając odpowiednią ofertę należy kierować się własnymi potrzebami. Nie liczmy jednak na luksusy i wannę z jacuzzi. Prawdziwa agroturystyka, to pianie koguta, muczenie krów na czas dojenia, rżenie koni dobiegające ze stajni w porze karmienia, a także naturalne zapachy: siana, słomy, dojrzewającego zboża na polu i obornika za stodołą 😉

Oferta agroturystyki i turystyki wiejskiej naszych klientów:
logo_agr2.jpg
Gospodarstwo Agroturystyczne Stajnia Grażyny
Gospodarstwo Agroturystyczne U Rychertów
Sakowcówka – agroturystyka na Kaszubach
Pensjonat Noce i Dnie
Estancja Mezowo
Wczasy w Sznurkach
Stajnia Fiord Łapalice
Rawiczówka
Niebieski Szczur
i inne…

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z w/w ofert.

Poza pięknym polskim wiejskim krajobrazem również inne kraje oferują wypoczynek na wsi – Agroturystyka we Włoszech

A.S

Komentarze

Prześlij nam newsa